V sobotu panovaly na Paprsku pravé zimní podmínky. Po dopoledni, které patřilo dětským závodům, se na start postavili závodníci Volkswagen JeLyMana 20 km volně. Nejrychleji zdolal trať na okruhu Růžovka místní rodák Adam Fellner. Mezi ženami se na nejvyšší stupínek postavila Lada Lanková.

Nedělní závody provázelo vytrvalé mrholení, ale výkony změna počasí neovlivnila. Naopak každý, kdo se s nepříjemným větrem a deštěm popral, je pro organizátory vítěz a zasloužil si multifunkční medaili. Na stupně ale mohou vystoupat jen ti úplně nejrychlejší.

Hlavní závod na 42 km po prvním kole sliboval boj o prvenství mezi Pavlem Ondráškem, Pavlem Janečkem a Václavem Sedláčkem. V druhém kole se ale vedoucí skupina roztrhala a do cíle dorazil jako první Sedláček. „Pavel (Janeček) to chtěl roztrhat už v tom prvním kole, tak jsme zabrali a Pavlovi Ondráškovi jsme ujeli. Pak ale Pavel už nemoh a říkal mi, ať jedu, tak jsem dojel první“ zhodnotil dění na trati vítězný Sedláček. Jako první žena se v cíli maratonu objevila Tereza Tůmová. „Bylo to super! Mokré, ale dobré,“ hodnotila závod s úsměvem.

Půlmaraton nejrychleji zvládl norský závodník Krister Saastad. „Jsme tu na dovolené, tak jsme si chtěli zajet nějaký závod. A moc se nám tu líbí,“ nechal se slyšet Saastad v cíli. Nejrychlejší ženou byla Marcela Dudečková. „Až mě překvapilo, jak se mi jelo dobře,“ hodnotila Dudečková svůj výkon.

Na nejkratší distanci, Nova 8,5 km klasicky, si nejlépe vedl polský závodník Sylwester Tomaszewicz. Mezi ženami dojela první Josefina Mladénková.

Další zastávkou seriálu ČEZ SkiTour je Karlovská 50. Sněhové podmínky a vývoj počasí organizátoři bedlivě sledují a nejpozději v pondělí zveřejní finální podobu závodu. Sledujte www.ski-tour.cz a Facebook SkiTour.