Krkonoše

V našich nejvyšších horách je stále sněhu dostatek. Hlavní událostí zde bude v sobotu závod hlídek Krkonošská 70, startující ze Špindlerova Mlýna. Nejdelší trasa vede přes Pláně, Klínovky, Friesovky, Liščí cestou na Lesní boudu, Pražskou, okolo Světlé hory, na Černou a zpět na Pražskou. Tato trasa bude tedy upravena rolbami.
Horní Mísečky – dobře sjízdné jsou okruhy 5 a 7 km.
Harrachov – doporučujeme do stop nastoupit ve vyšších polohách, upravena byla Janova na Ručičky, Kládová a Harrachova cesta na Krakonošovu snídani, na Voseckou a Terex.
Paseky nad Jizerou – Příchovice: upravena Famberka nebo Stará cesta na Hvězdu.


Jizerské hory
Nová sněhová nadílka zlepšila na mnoha místech podmínky, proto Jizerská ops upravila opět prakticky vše, co se dalo. Na trase k Hraběticím byly odstraněny popadané stromy, ale pod nimi nezůstalo mnoho sněhu, takže sjízdnost je horší.
Stejně tak dobře jsou stopy upraveny v polských Jakuszycích přes 60 km.Orlické hory

(Orlické hory)


Orlické hory Sjízdná je hřebenová Jiráskova cesta – nejlepší podmínky jsou od Šerlichu po Pěticestí. Strojová úprava proběhla v tomto týdnu ve středu z Říček v úseku mezi Anenským vrchem – Pěticestím a sedlem Pod Homolí. Rolba z Deštného vyjela ve čtvrtek odpoledne. Na zmrzlý podklad napadly asi 2 cm nového sněhu, které jsou již uježděné, takže podmínky jsou výrazně lepší na bruslení, než na klasiku. Na několika málo místech se vyskytují vytáté fleky, které lze ale bez problémů objet. V pátek by mělo opět sněžit. Zda proběhne strojová úprava na víkend zjistíte na webu: https://www.destne.info/bezecketrate/Králický Sněžník

(Kralický Sněžník)


Králický Sněžník
Dolní Morava – během týdne byl upraven okruh Zbojnická – Vilemínka – U laviček. Ve čtvrtek pak magistrála směrem k Sedmicestí. V nižších polohách je sněhu méně, ale od 900 m n.m. již dostatek.
3.3. byla upravena trasa z Hynčic do Stříbrnic.Paprsek

(Paprsek)


Jeseníky
Paprsek – zde stále panují dobré sněhové podmínky, vrstva sněhu dosahuje většinou 40 cm. Stopy se pravidelně upravují. O víkendu 7.-8. 3. se bude na Paprsku konat 24 hodinovka, počítejte proto s omezením provozu.
Červenohorské sedlo – počátkem týdne byla projeta trasa na Vřesová studánka, magistrála na Švýcárnu, Praděd, závodní okruhy na Pradědu a na Ovčárnu.
Kouty nad Desnou – z horní stanice lanovky u Tetřeví chaty Uhlířskou cestou k horní nádrži Dlouhé Stráně, dále okolo Vřesníku a Mravenečníku zpět. Upraveno začátkem týdne.
Skřítek – strojové stopy jsou z první poloviny týdne, na Alfrédku, Mravencovku a sjezd do areálu v Karlově s tím, že nejlepší úsek je mezi Ztracenými kameny a Alfrédkou.


Beskydy
Pod 800 m n.m. již sníh není. Takže stále trvá, že nejlepší lyžování je na Pustevnách, směr Radegast a Radhošť, magistrála a na Zmrzlý vrch. Od Martiňáku je to již špatné.


Krušné hory

(Krušné hory)


Krušné hory
Trasy ve vyšších polohách jsou i nadále sjízdné – na původním umrzlém podkladu leží okolo 3-5 cm čerstvého sněhu, který na horách spadl v průběhu tohoto týdne. I ve vyšších polohách je třeba počítat s místy, na kterých původní podklad zcela nebo téměř úplně odtál.
Dobře sjízdné jsou např. trasy mezi Mrtvým rybníkem a v. n. Myslivny (magistrála, Jáchymovská spojka), většina velkého okruhu Ježíškovy cesty a mezi Perninkem a Jelením Schuppenberská a Bučinská cesta.Modravsko

(Modravsko)


Šumava
Z Kvildy je projeto cca 20 km na Bučinu, Tetřeví a Lapka.
Rolba vyjela také z Modravy na tradiční okruh k Březníku, Černou horu, Ptačí nádrž, Prameny Vltavy, zkušebně také na Javoří pilu.
V západní části Šumavy můžeme doporučit návštěvu skiareálu Bretterschachten na Velkém Javoru nedaleko Železné Rudy. Stav sněhu je mezi 40 – 50 cm.