Italské Alpy

Alpe di Siusi je nejvýše položená alpská planina. Leží v nadmořské výšce 1 800 až 2 200 m n. m. Jihotyrolská náhorní planina je tady protkaná běžkařskými trasami v délce 80 km. Místní tratě jsou v perfektním stavu a vyhledávají je i mezinárodní sportovci. A co je nejlepší, slunce tu svítí až 300 dní v roce. Hlavní alpský hřeben totiž zastaví většinu mraků ze severu. Nechybí tu ani sjezdovky, dětské parky nebo lyžařské školy. Nejen proto se místní střediska pyšní celou řadou ocenění.

Za rakouským ledovcem

Máte slabost pro majestátní krajiny? Na dachsteinském ledovci je celoročně upravená trasa pro trénink běžkařů. Leží v závratné nadmořské výšce 2 700 m n. m. a sníh je tu tak opravdu věčný. Na ledovec vás vyveze lanovka z Ramsau, které leží těsně pod Dachsteinem. Slunná oblast Ramsau nabízí 500 km běžkařských tras, a to rovnou ve třech výškových úrovních. Běh na lyžích si tak užijete nejen vysoko na ledovci, ale také na nižších horských pastvinách nebo na náhorní plošině.

Pohádkové Slovinsko

Zasněžená slovinská Kranjska Gora je pro nenáročné běžkaře rájem. Čeká tu na vás 40 km skvěle upravených běžkařských stop, které se vinou skrz malebná údolí, planiny nebo hluboké lesy. Pokud si chcete užít běžky i v noci, vyrazte na osvětlené úseky v okolí. Noční běžkování zasněženou krajinou je jedinečný zážitek.

Běžkování nad polárním kruhem

Dvacetistupňové mrazy, metry sněhu a rovinatý terén jako stvořený pro běžkování. To je laponská krajina nacházející se stovky kilometrů nad polárním kruhem. Oblíbený je v této oblasti například národní park Pallas Yllästunturi. Finsko je rájem pro klasické i pro dobrodružné běžkování. Po vyznačených stopách tu můžete putovat zasněženou krajinou od srubu ke srubu. Ty jsou rozmístěné zhruba po 15 kilometrech a jsou otevřené všem běžkařům.

Co obnáší běžkování v zahraničí?

Ať už vyrazíte do slunných Alp, nebo do zamrzlého Finska, před každou horskou dovolenou v zahraničí si sjednejte cestovní pojištění. Rovněž je dobré si v bance, u které máte vedený běžný účet, ověřit výši poplatků za výběry a platby v zahraničí.