Krkonoše
I po oblevě leží na hřebenech okolo 80 cm sněhu. Mohou se samozřejmě vyskytovat návětrná místa, kde je ho méně, ale i tak, jsou v našich nejvyšších horách stále dobré podmínky. Momentálně je nejčerstvější strojová úprava v okolí Černé hory – Malý okruh, částečně Velký okruh, magistrála směr Zrcadla, Lesní bouda, Plynovod, Liščí cesta až po Lahrbusch. V nižších polohách už to bude se sněhem horší, proto doporučujeme vyjet lanovkou na Černou horu.
Dobré podmínky budou samozřejmě také na závodních okruzích na Horních Mísečkách. Před oblevou byla upravena i spojnice na Benecko. Benecké okruhy jsou již téměř nesjízdné.
Kdo vyjede z Velké Úpy vlekem na Portáškách, může se vydat na Pěnkavčí vrch nebo na Růžohorky, i tam rolba upravila stopu.

Bedřichov, foto: Skiservis Mára

Bedřichov, foto: Skiservis Mára

Jizerské hory
I když se to z nižších poloh nezdá, sněhové podmínky jsou zde stále dobré a vyrazit se dá již Bedřichova. Trasy byly upraveny před oteplením a další úprava proběhne před víkendem. Rozsah bude záležet na aktuální výšce sněhové pokrývky. Podobné je to i v polských Jakuszycích.

Orlické hory, 10.3.
Orlické hory
Po vydatných deštích a vysokých teplotách se vrstva sněhu ztenčila zhruba o 10 cm. Hřebenová trasa by ale měla být stále sjízdná. Na několika místech se mohou vyskytovat vytátá místa nebo místa pouze se slabou vrstvou ledu. Poslední strojová úprava proběhla v úterý v rozsahu od Anenského vrchu po Vrchmezí plus sjezdy do Říček, na Luisino údolí a Šerlišský mlýn. Zda vyjedou rolby i před víkendem můžete sledovat na destne.info/be­zecketrate/

Králický Sněžník
Na magistrále, která se nachází v nadmořské výšce okolo 1000 m je stále sněhu dostatek. Strojově byl upraven okruh Zbojnická, U Vilemínky, magistrála ke Slaměnce, U sedmi cest. I zde je lepší nastoupit do stopy ve vyšších polohách.
Paprsek 11.3. Paprsek, 11.3., foto: Bohumil Vlasta

Jeseníky
Na Paprsku je sněhová vrstva okolo 20-30 cm. Rolba ve středu projela okruh Malého Šengenu. Další trasy v horních partiích budou upraveny na víkend.
Sjízdná a začátkem týdne upravená by měla být i trasa mezi Mravencovkou, Alfrédkou, Pod Ztracenými kameny, Žlutý potok a okolo Ostružné.
V okolí Pradědu a Červenohorského sedla bude jistě také sněhu dostatek, ale strojová úprava v tomto týdnu zatím nebyla.

Beskydy
Na běžky se stále dá vyrazit v okolí Pusteven na magistrálu ke sjezdovce a okruh okolo Tanečnice.

Krušné hory 12.3. Krušné hory
Zde lyžařská sezóna nejspíše skončila. Dva deštivé dny stačily na to, aby na většině cest sníh zcela zmizel.

Šumava, Březník 12.3. Šumava
Letošní jistotou zůstává trasa mezi Modravou, Březníkem, Černou horou, prameny Vltavy a nádržemi. Sněhu je dostatek a poslední strojová úprava z Modravy byla v úterý 10. 3.
Počátkem týdne vyjela rolba také na Železnorudsku z areálu na Špičáku směrem k Hůrecké silnici, Nad Pošťákem a k chatě Grádl.
V lyžařském areálu Bretterschachten na Velkém Javoru je na stadionu sněhu sice trochu méně, ale lyžařské okruhy směrem k vrcholu mají již sněhovou vrstvu dostatečnou.