První disciplínou sobotního dne byl Lipenský Open Obřák. Zúčastnit se ho mohl každý, bez rozdílu věku i výkonnosti. Trať obřího slalomu byla postavena na sjezdovce Promenádní. Startovní listinu zaplnila jedna stovka jmen. Věkové rozpětí závodníků bylo veliké. Nejmladší lyžařkou se startovním číslem Stopy pro život byla teprve čtyřletá Lucinka Sellnerová a naopak nejstarším účastníkem jedenašedesátiletý Evžen Kamenár. Soutěžní jízdy probíhaly od 11:00 do 15:00. Do konečných výsledků se každému závodníkovi počítal nejlepší zajetý čas. Držitelem absolutně nejlepšího času 33,13 sec., a zároveň vítězem Lipenského Open Obřáku se stal Petr Dušek. Druhé místo si z Lipna nad Vltavou odvezl Otomar Novotný a třetí místo vybojoval Lukáš Vongrej.

Druhý závod dne - Lipenský Nordic Ski cross měl start naplánován na 16:00. Trať byla vytyčena na Snowcrossové dráze, kde byly lepší podmínky pro závod, než na původně avizované sjezdovce Jezerní. Adrenalinový zážitek na speciální trati s třemi klopenými zatáčkami a finálním výběhem do prudkého kopce si nenechalo ujít 10 odvážlivců. Nejdříve se jely kvalifikační jízdy, které rozhodly o rozdělení do dvou semifinálových jízd. Ty byly kontaktní, po pěti jezdcích. O dramatické okamžiky nebylo nouze. Průjezdy klopenek se neobešly bez pádů. Stabilitu jízdy na běžkách navíc stěžoval mokrý, těžký sníh. První dva v cíli z každé semifinálové jízdy postupovali do A finále, poražení se museli spokojit s jízdou útěchy v malém B finále. Nejlepším lipenským nordic ski crossařem se zcela po zásluze stal Zbyněk Pavlásek. Druhé místo získal po tvrdém souboji v cílovém výběhu Michal Povolný před Václavem Doležalem.

Avšak cílem Lipenské stopy Czech Tourism nebyly závody samotné. V prvé řadě šlo o pobavení lidí, kteří mohli nevšedním způsobem prožít jeden hezký slunečný den na lyžích. Usměvavé tváře v cíli Obřáku i Nordic Ski crossu naznačovaly, že Lipenská stopa Czech Tourism se líbila.

Zlatým hřebem doprovodného programu Lipenské stopy Czech Tourism byl koncert hudebního dua Těžkej Pokondr. Vystoupení Romana Vondráčka a Miloše Pokorného si nenechalo ujít na desítky diváků, kteří zaplnili nevelký prostor před pódiem Stopy pro život.

Premiérový ročník seriálu lyžařských závodů Stopa pro život je úspěšně za námi. Pořadatelé děkují všem, kteří se zúčastnili a zároveň je zvou na závody horských kol seriálu Kolo pro život. Dvanáctý ročník odstartuje 30. 4. v Letech u Prahy tradičním závodem Trans Brdy České spořitelny.

Lipenská stopa Czech Tourism - výsledky

Lipenský open obřák
1. Petr DUŠEK Petr 1996 00:00:33.13
2. Otomar NOVOTNÝ 1993 00:00:33.61
3. Lukáš VONGREJ 1973 00:00:33.75

Lipenský nordic ski cross – finále A
1. Zbyněk PAVLÁSEK
2. Michal POVOLNÝ
3. Václav DOLEŽAL

Kompletní výsledky naleznete na www.sportsoft.cz

http://sportsoft.cz/cs/zavod.aspx?…