Adéla je poměrně pozoruhodným zjevením, neboť se jí se špičkovým sportem podařilo skloubit nejen rodinu (má dvě děti), vysokoškolská studia (náleží jí dokonce doktorský titul, je Mgr. PhD.) ale i publikační a redakční činnost (je šéfredaktorkou časopisu NORDIC). I přes tréninkový výpadek, pracovní povinnosti a mateřské starosti má motivaci pokračovat a polykat tréninkové dávky, takže mezi lyžaři známý klan Ročárkových/Bou­díkových budeme na nejvyšší úrovni vídat i nadále. Schválně s nadsázkou mluvím o klanu, známým jménem je totiž i Jirkův táta, Jiří Ročárek st., jež je servisman a bývalý trenér mládeže.Další informace o dění v týmech zatím nemáme, ale Adéla je a bude jednou z nejvýraznějších tváří Vltavy. Patří k top závodnicím, ze 17 závodů seriálu Visma Ski Classics, ve kterých od roku 2013 startovala, jich deset dokončila do 10. místa. Její parádní disciplínou je König Ludwig Lauf, který zatím pokaždé (startovala třikrát) dokončila do 9. místa, nejlépe v roce 2014 jako pátá. Ještě lepšího výsledku dosáhla na loňské Jizerské 50, kde byla čtvrtá a to i přes značně atypický trénink, který absolvovala kvůli narození prvního dítěte. Kromě Adéliny vůle bylo dalším velkým faktorem rodinné zázemí - Adéla na (značně upravený) trénink vyrážela, když malá Eliška spala a hlídali ji Ročárkovi. Ten klan se opravdu někdy může hodit...Adéla se v nastávající sezóně bude soustředit na „neskandinávské“ závody seriálu Visma Ski Classics. Pokud bude vše probíhat dle plánu, zvažuje účast na prologu v Livignu, Jizerské 50 a možná na dalších cca dvou závodech, navíc zvažuje Skadiloppet (kde by obhajovala vítězství z roku 2016 a 2019), Bieg Piastów (ten vyhrála v roce 2016)* a podle situace i některé závody seriálů Stopa pro život a Skitour.

(Foto: Pavla Kinclová)V seriálu Visma Ski Classics jí zatím bedna těšně uniká, ale pokud bude Adéla pokračovat v trendu, že mateřství jí posouvá vzhůru výsledkovou listinou, měli bychom se příští rok na Jizerské 50 spolu s ní bedny konečně dočkat.

P.S.: Sraz Adélina fanclubu 14.2.2021 dopoledne na Jizerské 50 na Smědavě, aneb pokus o valentýnské překvapení (když díky naší podpoře Adéla vylétne na Knajpu mezi prvními, tak už tu bednu uhájí!)
*P.P.S.: Edit.: Adéla Bieg Piastow vyhrála i v roce 2022