Do finále se Kožíšek probojoval suverénně. Na trati plné klopených zatáček, hrbů a skoků drtil soupeře nástupem v nejprudším stoupání, kde jiným tuhly nohy. A stejně tak tomu bylo ve finále. Polovinu trati jel na třetím místě, aby se pak v šíleném kopci přehnal přes všechny soupeře. Stačilo už jen sjet dvě zatáčky a zvládnout finální skok, pod kterým byl cíl. Jenže…

Zatáčky Kožíšek ještě zvládl a za potlesku více než pěti tisícovek diváků najížděl na poslední skok. Na něm si pro pobavení diváků neodpustil roznožku, která ho stála vítězství. Neustál totiž dopad a metr před cílovou čárou se poroučel k zemi. Ani jeho desetimetrový náskok najednou nestačil a i když se snažil doplazit do cíle po čtyřech, přehnali se přes něj všichni fináloví soupeři.

„ Co k tomu říct… při skoku jsem se naklonil trochu více dopředu, než bylo zdrávo a lyže se mi sekly v hlubokém sněhu. Je jasné, že mě to štve. Ale jinak to byl super závod. Myslím, že se bavili jak závodníci, tak diváci…,“ okomentoval ukázkového tygra Kožíšek. Nutno dodat, že svým kouskem všechny přihlížející opravdu pobavil…Vítězství tak nakonec spadlo do klína Peterovi Kümmelovi z Estonska.

V ženském finále se statečně prala s konkurencí Lucie Šrajlová, nakonec ale skončila čtvrtá. Závodu se zúčastnili závodníci z jedenácti zemí. Kromě Cologny a Hellnera i další známá jména, jakými jsou například Nor Hetland, nebo Kožíškův reprezentační kolega Martin Koukal.

Výsledky muži: 1. Peeter Kümmel (EST), 2. Philip Furrer (SUI), 3. Christoph Eigenmann (SUI), 4. Dušan Kožíšek (CZE), 5. Adam Johansson (SWE), 6. Dario Cologna (SUI), 7. Tor Arne Hetland (NOR), 8. Michal Galandak (CZE),

Výsledky ženy: 1. Laurien van der Graff (SUI), 2. Selina Gasparin (SUI), 3. Silvana Bucher (SUI), 4. Lucie Srailova (CZE), 7. Guri Hetland (NOR)