Další závody seriálu se pojedou v souladu s aktuálními bezpečnostními opatřeními. V případě nekonání závodu se registrace bezplatně přesouvají na náhradní termín, případně příští sezonu.

Pozornost příznivců běžeckého lyžování se tradičně ještě před koncem roku začíná soustředit na první lednové víkendy. Na start nové sezony ČEZ SkiTour. I letos jsme měli odstartovat za svitu čelovek na Bedřichovském Night Light Marathonu, který byl však z důvodu nepříznivého vývoje epidemiologické situace přesunut z 8.–9. ledna na 19.–21. února (konkrétní data v tomto rozmezí budou upřesněna v průběhu ledna). Jinak tomu nebude ani u oblíbené Zadovské 30, která se z původního třetího lednového víkendu (16.–17. 1.) přesouvá na polovinu března (13.–14. března). V současnosti doufáme, že se zbylé závody seriálu pojedou v plánovaných termínech.

Finální podoba závodů vč. ČEZ Jizerské 50 bude záviset na aktuálním vývoji, který je v tuto chvíli složité odhadovat. Zároveň budeme bližší informace vědět po další plánované schůzce organizátorů na Ministerstvu zdravotnictví, která proběhne v polovině ledna. V každém případě pořadatelé dělají maximum pro to, aby byla dodržena veškerá bezpečností opatření, a zároveň si závodníci i letošní ročník maximálně užili. I v této nelehké situaci věříme, že 14. ročník ČEZ SkiTour proběhne, jen v jiném formátu, než na jaký jsme byli zvyklí.

Registrace na 54. ročník ČEZ Jizerské jsou sice uzavřeny předčasně, do ostatních závodů seriálu SkiTour se můžete i nadále hlásit. V případě nekonání závodu se startovné automaticky převádí na náhradní termín. Pokud by se ho závodník nemohl zúčastnit, byl by převeden na stejný závod ročníku 2022.