Není pochyb o tom, že vhodná strava a pitný režim výrazně ovlivňují prožitek ze sportu, ale i samotný výkon a následnou rychlost a kvalitu regenerace.

Chimpanzee Isotonic Začněme pitným režimem. Tekutinami se na rozdíl od energie nedá předzásobit, ale láhev s pitím před výkonem, eventuálně do stopy je nezbytností. Nejvhodnější jsou isotonické/hy­potonické nápoje, které dodají tělu potřebnou hydrataci a minerály. Jednoduchou a dokonale vyváženou volbou je Chimpanzee Isotonic drink (pomeranč, citrón, grapefruit a višeň), který zvyšuje vstřebávání vody během zátěže, zajišťuje postupné uvolňování energie díky 20 % isomaltulósy a prodlužuje schopnost podávat maximální výkon. Účinný antioxidační systém ve složení zinek, mangan, selen a vitamín C, E pomáhá ochraňovat buňky před volnými radikály. Ty při oxidačním stresu převažují nad antioxidanty a nabourávají tak přirozenou rovnováhu v našem těle. Oxidační stres je příčinou mnoha nemocí a komplikací, včetně poškození tkání. Prášek pak stačí ve správném poměru dobře promíchat s vodou a vypít před nebo popíjet v průběhu. Vaše tělo Vám za to poděkuje a náležitě odmění. V případě, že nemate jonťak, můžete jej nahradit doma připraveným slabým čajem s přiměřeným množstvím cukru a soli.

Během středně dlouhého sportovního výkonu je žádoucí doplňovat zejména dostatek sacharidů, u dlouho trvající aktivity i tuky a proteiny, které dodávají tělu tolik potřebnou energii. Sacharidová složka totiž zabraňuje svalovému poškození. Pro laika není snadné odhadnout, co a v jakém množství pozřít. Proto doporučujeme, abyste to nechali jiným a do batohu hodili něco přímo ke sportu stvořeného – sportovní energetickou tyčinku či banán. Anebo oboje dohromady například ve formě Chimpanzee Energy Bar, banán s čokoládou.

Chimpanzee Energy Bar

Chimpanzee Protein Bar Inovovali jsme recepturu legendární tyčinky založené na rýžovém proteinu a ve snaze vyhnout se alergenům jsme na místo sojové mouky použili hrách a rýži. Tato bezlepková svačinka obsahuje BIO banány ze Srí Lanky a jáhlovo-rýžové crispies, které příjemně křupou v ústech. Po banánu zrovna neprahnete? Zkuste jablíčko se zázvorem či tmavou čokoládu se solí. Na výběr je osm dalších příchutí.

V nabídce Chimpanzee naleznete i další produkty jako gely a energetické bonbóny, proteinové tyčinky, kaše, které uspokojí i ty nejnáročnější požadavky na doplnění energie jak před, při i po sportovní aktivitě v závislosti na délce pobytu v bílé stopě. Lze si tedy vybrat, co bude vašim chuťovým pohárkům nejlépe vyhovovat.


SKOL!

Radka Chimpanzee


Více o sportovní výživě na www.chimpanzee.czRegenerační nápoj