Praha

Na některých místech zůstal starý podklad, ale i tak doporučujeme spíše starší běžky. Projet se můžete např. v Hostivařském lesoparku, na Hvězdě, po cyklostezce z Řep do Hostivic nebo v Letňanském lesoparku.
Na východ od hlavního města můžeme doporučit cyklostezky ve Voděradských bučinách nebo skútrem upravované okruhy v Senohrabech z Vávrova palouku.

Česká Sibiř a Táborsko

Největší oblastí s úpravou stop je Čertovo břemeno na Jistebnicku. Skromnější podmínky skýtá Polánka při západní hranici Vysočiny s Táborskem. Ta hlásí že se podařilo upravit pěknou stopu na klasiku a bruslení v okolí hned několika vsí, avšak pozor, již minulý týden přišla o sníh na lesních cestách, čímž ubylo spojovacích tras.

Brdy a Radeč

Hlavní hřeben Brd je bez strojové úpravy, ale veřte, že stopy prošláplé budou buď místními, nebo technikou. Minulý týden byly k dispozici velmi použitelné stopy po zřejmě dřevařském náklaďáku. Úpravu provádí muzeum obce Strašice, vizte Facebook, a AC Praha cycling v Těškově, odkud lze jít na pohoří Radeč.

Hradec Králové

Cyklostezky hradeckými lesy směr Běleč n. Orlicí nebo z Malšovy Lhoty od Stříbrného rybníku

Pardubice a Chrudim

Cyklostezky směr Kuňka, okolí Slatiňan od hospody Monaco

Ústí nad Orlicí

Anderlův Chlum směr Kozlov

Jižní Morava

Vyrazit můžete na Drahanskou vrchovinu, prošlápnuté stopy nejdete např. v okolí Drahan. Nedočkavci na travnatých plochách i v Brně – opět platí doporučení starších lyží.

Krkonoše

Na hřebenech leží téměř 70 cm sněhu, vzhledem k větru se mohou ve vyšších polohách vyskytovat závěje. Upraveno na víkend by mělo být tradičně na Horních Mísečkách - okruh 5 a 7 km + svážnice, okruhy na Benecku, díky novému sněhu také v okolí Jilemnice – nástup ve ski areálu Hraběnka
Vrchlabí – areál Vejsplachy a okolí + také trasa směr Třídomí, možnost propojení na Benecko
Roudnice – Rezek – dále směr Dvoračky, Ručičky až do Harrachova k autobusovému nádraží.
Harrachov – nástup ve ski areálu Harrachov – trasy okolo Čertovy hory a Janovy skály nebo Harrachovou cestou na hřebeny.
Špindlerův Mlýn – trasa Buď Fit
Janské Lázně a Černá hora – výjezd lanovkou na Černou horu a odtud již po hřebenových trasách. Kdo nechce lanovkou, vystoupá z Hoffmanek na Lobkovicovu cestu
Žacléř – od nádraží, okruhy v okolí směrem ke Královci. Podrobné trasy najdete na bilestopy.cz

Jizerské hory

Město Liberec posílí na víkend autobusovou dopravu do Bedřichova i obsluhu parkovišť a příjezdových tras.
Samozřejmě Jizerská o.p.s. upravuje velké množství tras prakticky nepřetržitě a dokonale. Kromě Bedřichova však můžete do stop nastoupit např. u nádrže Souš, v Josefově dole (Peklo) nebo v Hraběticích a Polubném (Václavíkova studánka).
Klidnější oblastí je okolí Hvězdy, stopy začínají v Příchovicích nebo Kořenově, napojené jsou až do Vystrkova a do ski areálu v Pasekách nad Jizerou.
Jablonec n. N. - okruhy v areálu v Břízkách jsou také osvětlené

Lužické hory

I tuto méně známou, ale krásnou oblast již objevila spousta běžkařů a díky iniciativě místních nadšenců jsou zde upravovány desítky kilometrů tras, převážně skútry. Podrobné informace také o možnostech parkování se dočtete na skipolevsko.cz

Šumava

Modravsko
Byly projety trasy Rybárna – Javoří pila-Tříjezerní slať-Modrava, dále z Modravy na Březník, Ptačí nádrž – Černá hora – Prameny Vltavy, Na Ztraceném – Ptačí nádrž – Černohorská nádrž – Filipova Huť.
Železnorudsko
Zatím upraveno z Hůrecké silnice směr Nová Hůrka. Případné další úpravy tras najdete také na bilestopy.cz
Horská Kvilda – Churáňov
Propojeno přes Zlatou Studnu a Mezilesní slať.
Lipno
Nová Pec – Plechý + okruh okolo Frymburku

Český les

Spolek Sněhaři Domažlice: https://www.snehari.cz/ udržují stopy na Čerchově a okolí Capartic

Vysočina

Z Vysočina arény směr Vlachovice a Tři Studně. Podrobné mapy a info o čerstvých úpravách na víkend najdete na webu Lyžařské Novoměstsko. Další upravené okruhy nabízí Lyžařské Jihlavsko

Krušné hory

Zde se vyhněte tradičně přeplněnému Božímu Daru. Stopy jdou také z Abertam, Perninku, Horní Blatné, Potůčků, Nových Hamrů, na Přebuzi nebo na Rolavě. Podrobné mapy a informace jsou na webu krusnehoryaktiv­ne.cz

Orlické hory

I na těchto horách je jedno velmi exponované místo, a to sedlo na Šerlichu. Příjezdová silnice se sem uzavírá o víkendech již poměrně brzy. Trasy začínají ale již v Deštném nebo můžete přejet na druhou stranu hor do Orlického Záhoří. Zde je v provozu také osvětlený okruh.
Dalšími nástupními místy jsou Rokytnice v O.h. - Farský kopec, Panské pole, Ski centrum Říčky v O.h., Mezivrší.
Podrobná mapa úpravy je na destne.info/be­zecketrate

Náchodsko a Broumovsko

V Náchodě je upraven krátký okruh u Lázní Běloves, směr letiště Velké Poříčí. V tomto kraji je řada běžkařských oddílů a běžkařských areálů, takže můžete objevovat trasy okolo Machova nebo Police nad Metují. Spojit výlet na běžkách s pohledem na pískovcové skály lze v Teplicích n. M., kde jsou stopy od ski areálu Kamenec nebo v Dolním Adršpachu (parkoviště u vstupu do skalního města)

Králický Sněžník

Nástupní místo Dolní Morava u závory, Velká Morava u kostela sv. Aloise, Skiareál Větrný vrch nebo Ski areál Králičák v Hynčicích.

Rychlebské hory

O úpravu stop se vzorně stará majitel Horského hotelu Paprsek. Svá auta nechte ve Velkém Vrbně na parkovišti v lomu, odkud již vedou stopy nebo se nechte vyvézt lanovkou na Paprsek. Ta bude o víkendu vozit pěší a běžkaře.

Jeseníky

Tradiční nástupní místo Červenohorské sedlo a odtud trasy na obě strany od hlavní silnice.
Upraveno bylo mezi Ovčárnou – Švýcárnou a Pradědem.
Další možnosti jsou z Koutů nad Desnou směr Dlouhé Stráně, z Červené Vody – Ski areál Šanov
Další trasy: Ski areál Kopřivná nebo z Karlova pod Pradědem – Mravencovka – Alfrédka – Skřítek.

Beskydy

Známá trasa z Martiňáku na Pustevny, projeto bylo také v okolí Morávky – magistrálou úpatím Travného.
Upraveno je také několik kilometrů z Velkých Karlovicích do Leskové.