Praha a okolí

Pokud sníh přečká i páteční vysoké teploty, budou upraveny okruhy v Senohrabech.

Česká Sibiř a Táborsko

I zde obleva na sněhové vrstvě výrazně zapracovala. Již ve čtvrtek se na některých místech začala objevovat vytátá místa. Informace o aktuálním stavu najdete na webu Čertovo břemeno na Jistebnicku. Skromnější podmínky skýtá Polánka při západní hranici Vysočiny s Táborskem. Upraven byl pouze okruh Slapsko – Oldřichov. Řešila se oprava porouchaného skútru.

Krkonoše

V hřebenových partiích se obleva moc neprojevuje, tam zůstává sníh zmrzlý i přes den. Na návětrných místech ale počítejte se závějemi. Stav úpravy stop je obdobný jako o minulém víkendu. Libovolnou trasu si můžete vybrat podle informací na portálu bilestopy.cz Nadále jsou také upravovány okruhy v Jilemnici v areálu na Hraběnce.

Jizerské hory

Kdo se rozhodne pro tradiční a nejfrekventovanější nástupní místo Bedřichov, doporučujeme využít autobusovou dopravu z Liberce. Parkoviště bývají zaplněná již ve velmi časných ranních hodinách. O dokonalé, téměř každodenní úpravě tras rolbami není třeba se podrobně rozepisovat. Informace najdete jednak na již výše uvedených stránkách bilestopy.cz nebo na facebooku Jizerske o.p.s. V Příchovicích jsou stopy upravovány také denně, Ski areál U Čápa informuje také o osvětleném okruhu od 16:30 do 21:00


Lužické hory

I zde je sněhu dostatek, ale během týdne bojovali místní s velkým množstvím popadaných větví a polámaných stromů. Usilovně pracují na tom, aby do víkendu byly hlavní trasy opět zprůjezdněny. Informace najdete na ski polevsko.cz

Šumava

Ve středu byly upraveny stopy prakticky od Hojsovy Stráže, přes Železnorudsko, Prášilsko, k Modravě, na Kvildu, Knížecí Pláně, Churáňov nebo Borová Lada. Podmínky naprosto dokonalé.
Strážný - Lipno
Dalšími místy, projenými běžkařskými trasami jsou Strážný, Volary, Stožec, Plešné jezero, Nová Pec. Pravidelně se udržují také okruhy v blízkosti Frymburku.
Přesné trasy najdete opět na bilestopy.cz

Český les

Spolek Sněhaři Domažlice udržují stopy na Čerchově a okolí Capartic, tzv. Čerchovský okruh.

Vysočina

Aktuální informace z webu Lyžařské Novoměstsko. Včera večer bylo v Pohledci za hřištěm najeto 2,5 km tras na skate i se stopou na okraji. Dále skútr upravil trasu z Pohledce na Studnice a zpět přes Maršovice. Rolba včera večer najela příměstský okruh, Medlovské údolí, trasu na Rokytno a okruh u penzionu U Martina, Tři Studně (i část trasy na Skelné) a Fryšavský ledovec. Skútr najel i jižní trasy v okolí Veselíčka, Slavkovic a Petrovic. Na tyto trasy dále navazují stopy směrem na Jiříkovice, Lhotku a zpět ke Slavkovicím. Ze včerejšího dopoledne zůstává upravená trasa z Vysočina Areny na Vlachovice a okruhy u fotbalového hřiště. Sněhu je stále dostatek i na okružích na Jihlavsku viz info na: Lyžařské Jihlavsko

Krušné hory

Odtud přichází dobré i špatné zprávy. V průběhu týdne se porouchaly hned 2 rolby a doposud se podařilo opravit pouze jednu. U trasy z Jelení na Chaloupky a Nové Hamry buďte tedy tolerantní, úprava musela být odložena. Dobrou zprávou je, že silnice Loučná pod Klínovcem – Horní Halže bude složit běžkařům. Podrobné mapy upravených tras a nejaktuálnější informace jsou na webu krusnehoryaktiv­ne.cz

Orlické hory

Zde proběhla poslední úprava v okolí Deštného a Orlického Záhoří v noci z úterý na středu. Stopy stále drží, v nižších polohách je sníh vlhký, na hřebenech je stále zmrzlý. Ve čtvrtek vyjela i rolba z Říček a upravila trasy nejen ze ski areálu, ale také přímo z obce Říčky, do Zdobnice a hřebenový okruh Pěticestí – Homole. Na víkend se upravují také trasy do Rokytnice v O.h. a Bartošovic v O.h. Připomínáme, že v Orlickém Záhoří funguje osvětlený okruh od setmění do 20:45. Pro méně zdatné lyžaře jsou také připraveny okruhy v Deštném v O.h. Podrobná mapa úpravy je na destne.info/be­zecketrate

Náchodsko a Broumovsko

Pokud vydrží sněhová pokrývka je možnost se z Náchoda k pevnosti Dobrošov. Dále jsou prakticky propojeny města a obce Hronov, Machov, Police nad Metují nebo Lachov.
Z Teplic nad Metují dojedete do Adršpachu. Okolo celého skalního města je projeta stopa skútrem, v Adršpachu po loukách je i okruh pro bruslení.

Králický Sněžník a Rychlebské hory

Mezi Orlickými horami a masivem Králického Sněžníku stojí za zastávku lyžařské trasy na Bukové hoře nebo Suchém vrchu. I tady se stopy pravidelně upravují. Nástup na Červenovodském sedle. Také v okolí Červené Vody najdete stopy, které vás dovedou např. přes Hedeč ke klášteru nad městem Králíky. Masiv Králického Sněžníku je svými trasami prakticky propojen na magistrály do Rychlebských hor. Nástupní místa Dolní Morava u závory, Velká Morava u kostela sv. Aloise, Skiareál Větrný vrch nebo Ski areál Králičák v Hynčicích, zůstávají.
V Rychlebských horách opět platí parkování ve Velkém Vrbně v lomu, lanovka na víkend bude opět v provozu pro pěší a běžkaře. Vyrazit můžete ale také již ze Starého Města.

Jeseníky

Z Koutů nad Desnou vedou trasy přímo od lanovek Uhlířskou cestou k vodní nádrži Dlouhé Stráně. Od začátku příjezdové silnice k vodním nádržím vychází také trasa přes Petrovku, Červenohorské sedlo a zpět do Koutů. Z Červenohorského sedla se můžete vydat buď na Červenou horu nebo na druhou stranu přes Švýcárnu k Pradědu. Pod Pradědem jsou upravovány také běžkařské okruhy.
Další trasy: v okolí Skřítku směr Alfrédka a Karlov pod Pradědem, běžecký areál Nová Ves nebo Vrbno pod Pradědem. Mnoho kilometrů je upraveno také v okolí Rýmařova směr Stříbrné hory nebo Žďárksý Potok.

Beskydy

Z Velkých Karlovic je upravena magistrála přes Makovský průsmyk, na Třeštík a dále na Soláň. Také trasa z Dušné - Cáb – Tanečnice – Valašsko – bystřický velký okruh až do Dílů.
Beskydská magistrála je upravena také v oblasti Bumbálky a Bílé.
Známým místem jsou trasy v okolí Pusteven a trasa z Martiňáku.