Lyže

Vývojáři lyže Redster S9 Gen S se rozhodli přistoupit k návrhu docela bez ohledu na tradiční parametry lyží pro skate, a to hlavně co se týče tvaru a délky. Výrazně širší špička i patka způsobuje větší krojení (sidecut vzdáleně připomíná tvar moderních carvingových sjezdových lyží), nový tvar je označen jako Speedline a poskytuje větší sílu při odrazu a zefektivňuje každý krok.


Čárkovaně je zobrazena trajektorie lyže, v červeně vyznačeném úseku dochází k odrazu. Zatímco na konvenčních, rovných lyžích, lyže stále odjíždí do strany, lyže se Speedline se stáčí zpět do směru jízdy (funguje podobně jako carvingové sjezdové lyže) a prodlužuje tak dobu, po kterou lze provádět intenzivní odraz a využít tak více síly po delší dobu.


Nově navržená je také konstrukce bočnice lyže, nazvaná Racewall. Ta zlepšuje přenos energie a sil při odrazu, ale poskytuje také stabilnější oporu. Důsledkem toho lze na lyži dosáhnout rychlejší jízdy při zachování stability.

Pokud budete vybírat tento model, možná vás překvapí, že je dostupný v jediné délce, a to 183 cm. Jde o univerzální délku zvanou Speedscale, při které lyže funguje nejlépe – je živá i ovladatelná, a optimálně pro lyžaře bez ohledu na jejich výšku nebo dovednosti. Jediná délka pro všechny, to je nová realita ve světě skate běžkování.

Vázání

Prolinki Shift-In je novinkou ve světě běžeckých vázání, montovanou právě na lyže Redster S9 Gen S. Pozice vázání lze posunout dopředu a dozadu aniž by bylo potřeba z lyží vystupovat. Během tréninku si tak lze vyzkoušet šest různých pozic vázání a zjistit, jaké umístění vázání nejlépe funguje podle jejich schopností, ale i aktuálních podmínek a terénu. Obecně platí, že čím je vázání více vepředu, tím lépe přilne lyže ke sněhu – hodí se tedy ve stoupání a při odrazu, zato pozice spíš vzadu zlepšuje skluz. Kromě skate varianty existuje stejný model vázání i pro klasické lyžování.