Skvěle si vedli zejména junior (U20) Kryštof Zatloukal a starší dorostenec (U18) Daniel Oskar Hozák. První jmenovaný vyhrál v juniorské kategorii jak závod s hromadným startem volně, tak i intervalový závod klasicky na 10 km (zde se v celkovém hodnocení s muži vyšvihl dokonce na pátou příčku). Hozák pak dokázal vyhrát hromadný závod, z klasického sprintu si přivezl stříbrnou medaili a z prvního závodu na 7,5 kilometrů klasicky má bronzovou medaili, přičemž o lepší umístění jej připravil pád při průjězdu tunelem.

V ženské kategorii se dařilo Sandře Schützové, a to zejména v závodě s hromadným startem, kde skončila druhá. Těně pod stupni vítězů pak skončila ve sprintu (4.) a v závodě na 7,5 km klasicky (5.)

Bývalý servisman Lukáše Bauera Vít Fousek před sezonou prohlásil, že v Kästle umí vyrobit dobré lyže. A jeho slova se ukazují jako pravdivá. Kvalitní závodník na pomezí dorostence a juniora si podle Fouska může navíc spočítat, že Kästle se o něj postará líp, než jiná přední značka, která zabezpečuje víc lidí. A na tom může takový závodník vydělat. Výsledky letošního českého šampionátu jsou toho ostatně důkazem.

Veškeré výsledky naleznete na http://zavody.czech-ski.com/…etails/16911?…