Kde sníh momentálně není

Bílá pokrývka bohužel zmizela z nižších poloh v bezprostředním dosahu Prahy, např. Ladův kraj - Senohraby, Čertovo břemeno a hřebeny Brd porývá pouze 10 cm sněhu.
Ušetřeny nezůstaly také nižší části Šumavy – louky v okolí Lipna jsou úplně bez sněhu.
Český les – ani okruhy v okolí Capartic upravit nelze, výška sněhu je 0-5 cm.
Jihlavsko – lyžovat se dá pouze v amfiteátru, kde byl podklad z umělého sněhu.


Táborsko

Podle zpráv o.s. Polánka v Hartvíkově zůstává stále sjízdný horní, neboli malý okruh (délka 2,7 km), sníh je mokrý, podklad zatím nevylézá.
Okruh velký (délka 4,3 km), bohužel celý sjízdný není - bez sněhu je spojka od mostku přes Trnávku k informační tabuli (k napojení na malý okruh).
Jarní okruh nemáme prozkoumaný, ale předpokládáme, že některé úseky sjízdné budou, některé ne.
V lese dobře sjízdné stopy nepředpokládáme.

Krkonoše

V našich nejvyšších horách byl sněhu dostatek, takže trasy jsou i nadále sjízdné. Ve čtvrtek vyjela rolba pouze v okolí Harrachova – Čertova hora, Krakonošova snídaně, Vosecká bouda. Z níže položených tras jsou stále dobré podmínky na okruhu Vejsplachy u Vrchlabí, kde je pravidelně upravován kratší okruh. Sjízdné, i když v horší kvalitě, jsou také trasy u Jilemnice na Hraběnce. Pro pohodlnější svezení o víkendu sledujte průběh strojových úprav na mapách bilestopy.cz

Jizerské hory

Kvůli oteplení přerušila Jizerská o.p.s. strojovou úpravu. Čeká se na ochlazení a nové sněžení. Nesjízdná pro úpravu je trasa do Nového Města pod Smrkem.
Nejaktuálnější zpráva říká, že rolby vyjedou v pátek ráno.
Podrobnější informace s rozpisem upravovaných tras hledejte na stránkách jizerskaops.cz
Dostatek sněhu zůstal v okolí Příchovic, ski areál U Čápa upravoval trasy naposledy ve středu přes Kořenov, Polubný, Václavíkovu studánku na Mořinu.

Lužické hory

I zde bylo sněhu dost, proto můžete na víkend vyrazit na běžky také do tohoto trochu odlehlého koutu Česka. Ve středu, již za deště, vyjel skútr z Polevska na magistrálu okolo Malého Buku a k Nové Huti. Aktuální informace hledejte na Facebooku Ski Polevsko

Šumava

Jak již bylo zmíněno v úvodu, nižší polohy na Šumavě zasáhla obleva velmi citelně a sníh na mnoha místech zmizel. Nicméně výše položené trasy jsou nadále bez problémů sjízdné.
Ve čtvrtek upravila rolba v okolí Železné Rudy z Debrníku na Hůrku, Gerlovu huť, Nový Brunst, Hoffmanky a zpět na Belveder.
Rolba vyjela také z Modravy přes Černou horu k pramenům Vltavy nebo na Filipovu Huť.
Kratší okruhy byly upraveny v běžeckém areálu Zadov.
Další strojovou přípravu stop sledujte na Bilestopy.cz

Vysočina

Příznivé zprávy nepřináší web Lyžařské Novoměstsko - po dvoudenním dešti jsou trasy rozmočené a někde chybí sníh. Strojová úprava proto není možná.

Krušné hory

Podle informací Krušnohorské magistrály – KH západ se necelé dva teplé a deštivé dny výrazně podepsaly na stavu lyžařských tras - výška sněhu razantně klesla, sníh je navíc velmi mokrý. Strojová údržba za aktuálních podmínek není vhodná. Nadějná je předpověď na víkend, kdy by po pátečním ochlazení mělo v noci na sobotu začít opět sněžit.
Východní Krušné hory (oblast u Dlouhé Louky) také hlásí sjízdné trasy, avšak zatím bez strojové údržby.

Podrobné mapy upravených tras a nejaktuálnější informace ze západní části jsou na webu krusnehoryaktiv­ne.cz

Orlické hory

Obleva také tady ubrala sněhovou vrstvu nejméně o 10 - 15 cm, je ho však dostatek i v nižších polohách. V Orlickém Záhoří leží okolo 10 cm a osvětlený okruh je stále sjízdný. Na hřebenové trasy se dá bez problémů vyrazit z Deštného, Panského Pole nebo Rokytnice v Orl. horách. Poslední vyjetí rolby se uskutečnilo v pondělí z Deštného a v úterý z Čihalky po Knížecí cestě. Ostatní trasy byly naposledy upraveny o uplynulém víkendu.
V Říčkách se porouchala rolba na úpravu běžeckých stop. Snad se ji podařilo opravit. Pokud ne, trasy operativně upravuje jiná rolba, která je širší a nemá stopovač.
Aktuálnost úpravy najdete na destne.info/be­zecketrate

Adršpach

Na loukách v okolí tohoto skalního města a obce zůstalo několik centimetrů starého sněhu. Pokud se ochladí a připadne nový sníh, bude zde stále možné vyrazit na běžky.


Králický Sněžník a Rychlebské hory

Suchý vrch a Buková hora mají sněhu dostatek, ale strojově se neupravovalo.
Králický Sněžník a Rychlebské hory: na Dolní Moravě je dnes upraven okruh Zbojnická, Vilemínka, Slaměnka.
Na Paprsku probíhalo odvodňování trasy na Palaši, nová strojová úprava bude opět po chlazení. Příjezdová cesta k Horské chatě Paprsek je zledovatělá a výjezd se tam nedoporučuje. Podrobná mapa upravených tras je na bilestopy.cz

Jeseníky

Ani zde se nemusíte obávat, že by byl sněhu nedostatek. Rolby však také upravovaly v menším rozsahu než v předchozích dnech. Aktuálně jsou projety okruhy na Pradědu a trasa Ovčárna – Švýcárna.
Údržbu na víkend můžete sledovat na bilestopy.czBeskydy

Ve čtvrtek byl upraven okruh magistrály z Bílé přes Bumbálku a podél hranice zpět do Bílé.
V okolí Velkých Karlovic jsou ve čtvrtek v podvečer rolby aktivní, projeta je magistrála Benešky z Třeštíku, dále na Makovský průsmyk a k lyžařskému vleku Horal.
Ve středu vyjela rolby na magistrálu z Papežova, směr Lysá hora a dále přes Ivančenu na Albínovo náměstí.
Podle webových kamer na Cábu jsou stopy hodně podmáčené, ale sněhu je dostatek. Ochlazení a sněžení podmínky určitě zlepší i zde.
Aktuálnost úprav sledujte na bilestopy.cz