Praha a okolí

Bohužel oteplení vzalo nebo v nejbližších dnech ještě vezme sněhovou pokrývku nejen v hlavním městě, ale také v Ladově kraji. Již ve čtvrtek na většině míst převažuje tráva a bláto nad sněhem. Podmínky se budou zhoršovat i na tratích v Senohrabech. Upozorňují na to správci tratí již v úterý na jejich facebooku: s přicházející oblevou se tratě budou pomalu uzavírat. Zejména nebude možné parkovat na loukách, aby nedošlo k jejich trvalému poškození. Parkoviště na loukách budou zahrazena. Pokud tedy budete jezdit lyžovat na tratě, využívejte pro parkování pouze zpevněné plochy u hotelu Sen.
Brdy: již ve středu byla většina cest nesjízdná nebo rozježděná od lesní techniky. Sníh rychle zmizel i z golfového hřiště v Berouně.

Čertovo břemeno

Podle webových kamer jsou i zde louky již zelené.

Táborsko

Zpráva o.s. Polánka z 18.2.: malý (horní) hartvíkovský okruh v délce 2,7 km lze stále objet, podklad nevylézá, kvalita stopy dobrá - včera večer jsme okruh upravili.

Krkonoše

Stále trvá uzavírka okresu Trutnov!
Přístupné oblasti jsou stejně, jako o minulém víkendu Harrachov, Rokytnice nad Jizerou, Vysoké n. Jiz., Rezek. Ve většině těchto středisek proběhla strojová úprava ve čtvrtek nebo ve středu. Závodní tratě byly upraveny také na Benecku.
Jilemnice v areálu na Hraběnce sice na mezích již také vylézá tráva, ale tratě jsou stále sjízdné.
Mapu úpravy tras v Krkonoších najdete na bilestopy.cz

Jizerské hory

Kvalitní pravidelnou úpravu stop Jizerskou o.p.s. netřeba připomínat, tak snad jen o aktuálním počasí: ve středu v Jizerkách pršelo, čtvrteční denní teploty jsou i v nejvyšších polohách okolo +3°C, níže pak okolo +5°C. Sněhová pokrývka je dostatečná, takže sníh určitě vydrží.
Aktuální informace přímo z tratí jsou na webových stránkách Jizerské ops. Sníh bude určitě i v okolí Pasek nad Jizerou, Příchovic, Kořenova a Polubného. Poslední strojová úprava všech tras proběhla ve čtvrtek.
Mapu a aktuálnost úpravy najdete na bilestopy.cz

Lužické hory

Poslední úpravy před oblevou proběhly v úterý a ve středu. Doufejme, že sníh ještě pár dnů vydrží a alespoň o tomto víkendu bude možné vyrazit do stop v okolí Polevska, Cvikova, Kamenického Šenova nebo Nového Boru. Upravované trasy najdete na bilestopy.cz.
Další informace ohledně počasí a podmínek na tratích zjistíte také na ski polevsko nebo Lužická magistrála

Šumava

Vzhledem k malé vrstvě starého podkladového sněhu je třeba na některých kritických osluněných místech počítat s kamínky nebo trávou.
Železnorudsko: rolba vyjela ve středu a upravila většinu tras v okolí: Pancíř/Hofmanky – Můstek – Brunst – Gerlova Huť – Dálnice – Nad Samotami – Polomská – Armádní – Gerlova Huť.
Rolba z Modravy vyjede ve čtvrtek večer a upraví okruhy k Javoří pile a přes Černou horu k pramenům Vltavy. Tam již navazuje čerstvá úprava z Kvildy na Bučinu a zpět na Kvildu. Trasy z Bučiny na Knížecí Pláně a Borovou Ladu byly upraveny ve středu.
Na Lipně je sníh už pouze ve skiareálu.
Strojovou přípravu stop sledujte na bilestopy.cz


Český les

Na Čerchově a Caparticích je podle údajů z 16. 2. výška sněhu v 10-15 cm, na Čerchově 20-25 cm. V Caparticích byly upraveny okruhy 0,5-3 km a 5 km, Čerchovský okruh – jižní strana méně sněhu, bez stopy, alternativní trasa Malinovka-upravena. Podle webové kamery se ale objevují vytátá místa a i nadále se dá očekávat zhoršování sněhových podmínek.

Vysočina

Dobré podmínky zde bohužel dlouho nevydržely. Dle zpráv na Lyžařské Novoměstsko počasí stopám zrovna dvakrát nepřeje. Kvůli vysokým teplotám a včerejšímu dešti nám sníh ubývá a je to znát i na stavu tratí, které jsou ve zhoršeném stavu.
Pokud byste chtěli vyjet na lyže, doporučujeme spíše výše položené oblasti jako Vlachovice – Sklené – Tři Studně – Fryšava – Rokytno. Sníh je sice mokrý, ale je ho tam ještě poměrně dost. Stopy zde byly projety naposledy v úterý.
Jihlavsko : okruhy s přírodním sněhem Vysoká a No­vý Hojkov jsou od dnešního dne nesjízdné. Na Novém Hojkově je pro skalní lyžaře možné ještě vyžití v části větrovského okruhu a v části Skoulovy kopce u osady Větrov. Na okruhu s technickým sněhem u Amfiteátru Jihlava "Heulos aréna" jsou podmínky velmi dobré, okruh budeme strojově upravovat pravděpodobně dnes večer a podle potřeby i další dny.  
Velké Dářko: naposledy se upravovalo rolbami o uplynulém víkendu. Podle webových kamer se sníh v této oblasti ještě stále drží. Před víkendem sledujte informace na jejich webových stránkách.

Krušné hory

Stále jsou uzavřeny okresy Cheb a Sokolov. Informace Krušnohorské magistrály z 18.2. – KH západ: na čtvrteční večer je plánovaná úprava trasy Karlova běhu (22 km), velkého okruhu Ježíškovy cesty a magistrály mezi Božím Darem a Perninkem + napojení na Abertamy.
Ostatní trasy upravené v noci na úterý jsou i přes vyšší teploty stále v solidním stavu, klasicky sjízdné bez problémů, na bruslení měkčí. Úprava proběhne v pátek večer.
Východní Krušné hory: nejvíce navštěvovanou částí je oblast okolo Dlouhé Louky, Flájí, Vilejšova. Poslední úprava proběhla 17.2.
Sněžník : trasy byly naposledy upraveny v pondělí 15. 2.
Podrobné mapy upravených tras a nejaktuálnější informace ze západní části jsou na webu krusnehoryaktiv­ne.cz Východní část najdete na skimapa.cz

Orlické hory

Většina tras byla naposledy projeta v úterý, ale ve středu dopoledne poměrně hustě sněžilo, takže stopy mohou být trochu zapadané. Sjízdnost je stále velmi dobrá i v nižších polohách. V Orlickém Záhoří leží vrstva 20 cm sněhu. Běžkařský okruh je osvětlen do 20:45 h. Před víkendem rolby opět upravují všechny sjízdné trasy od Čihalky až po Bartošovice nebo Rokytnici v O.h. V dobrém stavu jsou také okruhy v Deštném. Připomínáme omezené parkovací kapacity v sedle na Šerlichu. Vzhledem k tomu, že parkoviště využívají také sjezdaři, mířící na otevřené sjezdovky do polského Zieleńce, je zaplněné již velmi brzy. Využijte proto parkoviště v Deštném nebo menší parkoviště na Šerlišském mlýně a Luisině údolí. Další nástupní místa jsou z Orlického Záhoří – několik parkovacích míst u Bedřichovky + větší parkoviště u nástupního místa na okruh, cca 1,5 km od Bedřichovky.
Aktuálnost úpravy najdete na destne.info/be­zecketrate

Adršpach a Hronov

V okolí skalního města se sněhová pokrývka stále drží. Nejčastěji je upravován okruh u obce Adršpach pod Křížovým vrchem.

Králický Sněžník a Rychlebské hory

Suchý vrch a Buková hora: na Suchém vrchu leží cca 60 cm sněhu. Trasy byly upraveny ve středu i v okolí Bukové hory, do Výprachtic, Štítů, Horních Heřmanic a okolo Červené Vody.
Králický Sněžník a Rychlebské hory: poslední úprava proběhla ve čtvrtek téměř na všech trasách: Závora – Vilemínka – Slamník – magistrála směr k Hynčicím.
Staré Město - Ostružná: upraveno ve středu.
Paprsek hlásí cca 50 cm sněhu a tratě ve výborné kondici. Samozřejmě vše čerstvě upraveno.
Podrobná mapa tras je na bilestopy.cz

Jeseníky

Z Koutů nad Desnou od cesty k vodním nádržím vyjela rolba serpentýny na magistrálu, dále Hladovou cestu k dolní nádrži a propojení na Uhlířskou cestu pod horní nádrží.
Z Červenohorského sedla je aktuálně upravena trasa na Vřesovou studánku, magistrála na Švýcárnu, Praděd a Ovčárnu byla projeta ve středu.
Magistrála z Karlovy Studánky do Suché Rudné a Ludvíkova byla projeta ve středu, ovšem sjezd do Suché Rudné byl pro běžky nevhodný.
Oblast Klepáčov – Skřítek: upraveno ve čtvrtek.
Rýmařov-Stříbrné hory – Horní Město: strojově projeto ve čtvrtek.
Údržbu na víkend můžete sledovat na bilestopy.cz

Beskydy

Velké Karlovice – Makov – Třeštík – Benešky – Soláň: upraveno
Cáb – Tanečnice - Soláň – sníh určitě vydrží i o víkendu, trasa upravena ve čtvrtek, pozor na zledovatělé sjezdy.
Samozřejmě okolí Pusteven a sjezd na Martiňák také upraveno.
Bumbálka - Bílá a magistrála Bílá – Kozí hřbety také upraveno.
Papežov-Lysá hora – Albínovo náměstíprojeto ve středu.
Aktuálnost úprav sledujte na bilestopy.cz