Čistič od Skiva se vyrábí ve dvou objemech, což je velice sympatické, protože ne každý běžkař spotřebuje celé půllitrové balení. Můžete si vybrat z objemů 250 a 500 ml. Samotný cleaner, neboli čistič, se prodává pouze v tekuté podobě. Na rozdíl od některých konkurenčních značek, které vyrábějí totožné produkty v podobě sprejíků, je tekutá forma i ekonomicky výhodnější. Čistič Skivo obsahuje látky, které nerozpouští lepidlo, kterým je skin ke skluznici přilepený. Pokud by byl použit alkoholový čistič na skluznici, mohlo by se stát, že se skin odlepí a vyjížďka se změní v nepříjemnou zkušenost.

Cleaner sice neobsahuje aplikátor v podobě houbičky a musí se při čištění pamatovat na hadřík nebo utěrku, ale pozitivem je víčko s bezpečnostní pojistkou, takže se nemůže stát, že se lahvička lehce otevře a čistič se vylije.

Samotná čistící funkce mě ale velice překvapila. Po nanesení na hadřík a následném lehkém “drhnutí” skinu, byl skin čistý. Jak na to? Nejprve je třeba nechat čistič vsáknout a čistým hadříkem, nebo nejlépe Fibertexovou utěrkou, otřít. Ideální je, aby skin byl lehce vlhký. Pokud by byl skin úplně suchý, mohlo by se stát, že vyschne a nebude mít ve stopě tu správnou funkci a bude podkluzovat. Zároveň kdyby skin nebyl vyčištěný, může se stát, že dojde k nahromadění vosků nebo nečistot a ztrácí se tak opět účinnost samotného skinu.

Na trhu existuje celá řada značek, které nabízí čističe mohérových lyží. Cleaner od Skiva bych označil jako povedený čistič a sympatické je i jeho ekonomické balení - dlouho vydrží na rozdíl od drahých konkurenčních sprejů.


(Čistič nanášíme na lyži hadříkem, ideálně když je mohér lehce vlhký. Jinak by se mohlo stát, že budou potom lyže ve stopě podkluzovat)