Krkonoše

Uzavírka okresu Trutnov!
Na tratích v Harrachově, Rokytnici nad Jizerou, Vysokém n. Jiz. nebo Rezku je stále sněhu dostatek. Trasy v okolí Harrachova – Čertova hora, Ručičky, Dvoračky, Rezek byly upraveny ve čtvrtek, v Rokytnici n. J. vyjela rolba ve středu. Závodní okruhy na Benecku se upravovaly ve středu.
Trasy směr Mísečky, Zlaté návrší se v týdnu neprojížděly, strojová úprava byla naposledy o víkendu. Mapu úpravy tras v Krkonoších najdete na bilestopy.cz

Jizerské hory

Díky téměř každodenní strojové úpravě většiny tras, jsou podmínky v Jizerských horách asi nejlepší ze všech lyžařských oblastí. Sněhu je stále dostatek, takže do stop můžete nastoupit nejen v Bedřichově, ale také v Rudolfově, Příchovicích, v Pasekách nad Jizerou, na Václavíkově studánce, v Polubném, Kořenově nebo ve Ski areálu Mýtiny.
Aktuální informace přímo z tratí jsou na webových stránkách Jizerské ops. Mapu a aktuálnost úpravy najdete na bilestopy.cz

Lužické hory

Informace z Polevska z 24.2.: zima se tu zatím drží zuby nehty. Přes den je sníh dost měkký. Ráno je stopa vymrzlá. Zatím se stále dá. Místy téměř luxus na ty podmínky. Uvidíme, zda v pátek vyrazí skútr. Sjízdná je také trasa Luž – Šébr. Doporučují se spíše horší lyže, někde jsou již vytátá místa, jinde sněhu dost. Upravované trasy najdete na bilestopy.cz.
Další informace ohledně počasí a podmínek na tratích zjistíte také na ski polevsko nebo Lužická magistrála

Šumava

Na osluněných pláních sluníčko sněhovou pokrývku již úplně vzalo nebo zbylo jen několik zbytků. V lesních úsecích, chladnějších údolích nebo hřebenových částech jsou trasy i nadále dobře sjízdné.
Železnorudsko: ve čtvrtek vyjela rolba na okruh Nad Samotami – Hůrecká silnice.
Asi nejlepší podmínky jsou na trasách z Modravy, směr Březník, Černá hora, prameny Vltavy, Kvilda, Bučina. Tam také probíhaly úpravy stop rolbou.
Na Modravě se o víkendu chystá akce virtuální "Šumavský maraton": http://skimaraton.cz/article.aspx?… . Buďte prosím ohleduplní. Strojovou přípravu stop sledujte na bilestopy.cz


Vysočina

Dobré podmínky zde bohužel dlouho nevydržely. Dle zpráv na Lyžařské Novoměstsko vysoké teploty sebraly sníh i v této oblasti. Poslední možnosti lyžování jsou na Fryšavském ledovci nebo u Vysočina arény, kde je okruh pro klasiku a bruslení. Okruh je mimo oplocený perimetr Vysočina Areny. Nástup buď za střelnicí ve směru od hotelu Ski nebo z cyklostezky ve směru od Nového Města na křižovatku na Zahradníkův kout.
Jihlavsko : jediné místo, kde se dá ještě vyrazit na běžky je 550 m dlouhý okruh s technickým sněhem u Amfiteátru Jihlava "Heulos aréna".  


Krušné hory

Uzavřeny okresy Cheb a Sokolov.
Informace Krušnohorské magistrály z 25.2. – KH západ:
Magistrála mezi Rolavou a Bublavou: Stav stop na magistrále je stále velmi dobrý - na Bublavě u nástupu jehličí ve stopě, od Myší díry dál směr Rolava perfektní.
Okolí Božího Daru a Božídarského Špičáku: Na většině tras je stále dostatečně silná vrstva sněhu. Na několika tradičních kritických místech sníh rychle ubývá, např. na asfaltové cestě u Mysliven, na Kaffenberské cestě pod Krmelcem (malý okruh Ježíškovy cesty), na magistrále ve sjezdu pod Špičákem a na několika dalších místech v Radeliništi). Tam, kde je to možné, rolbaři odtátá místa zahrnují, např. u Mysliven je ale kratší úsek zcela bez sněhu. Další úpravu stop plánujeme na páteční večer.
Východní Krušné hory: v okolí Telnice a Adolfova byly trasy upraveny 24.2. Pozor však na magistrálu do Krásného Lesa – na skimapě se zobrazuje jako upravená, ale na posledním kilometru ke Krásnému Lesu již sníh není. Dobré podmínky jsou i nadále u Nového Města, Dlouhé Louky, Flájí, Vilejšova. Poslední úprava proběhla 23.2. Nedostatkem je rozbahněné parkoviště na Dlouhé Louce.
Sněžník : informace z 23.2. - na Sněžníku to stále jde, ve stopě je ale hodně jehličí a začínají se vyskytovat místa bez sněhu.
Podrobné mapy upravených tras a nejaktuálnější informace ze západní části jsou na webu krusnehoryaktiv­ne.cz Východní část najdete na skimapa.cz

Orlické hory

Teplé počasí zhoršilo podmínky v nižších nástupních místech. V Deštném na loukách se již objevují vytátá místa nebo místa velmi podmáčená, s opatrností se však stále dá vyjet i sjet od Národního domu nebo od Kozího chlívku. Několik vytátých míst bude i na okruzích, nicméně sjízdné jsou. Orlické Záhoří – i když se sněhová pokrývka ztenčila na 10 cm, stále jsou na osvětleném okruhu dobré podmínky. Zvláště po ránu, kdy je sníh ještě zmrzlý. Trasa po Knížecí z Čihalky – upravena v úterý odpoledne, z 90% výborné podmínky, na několika místech se začíná objevovat asfalt nebo je jen tenká vrstva ledu zasypaná vrstvou jehličí. Hřebenovka Vrchmezí – Šerlich – Velká Deštná – Pěticestí – Mezivrší – velmi dobré podmínky. Sjezd na Panské pole – s opatrností.

Připomínáme omezené parkovací kapacity v sedle na Šerlichu. Vzhledem k tomu, že parkoviště využívají také sjezdaři a o víkendech bývá více jak z poloviny obsazené obytnými karavany, možnost parkování pro běžkaře tam prakticky není. Využijte proto parkoviště v Deštném a dopravu skibusem nebo menší parkoviště na Šerlišském mlýně, Luisině údolí nebo v Orlickém Záhoří.
Aktuálnost úpravy najdete na destne.info/be­zecketrate

Králický Sněžník a Rychlebské hory

Suchý vrch a Buková hora: na Suchém vrchu leží 40-50 cm sněhu. Trasy byly upraveny v úterý jak v okolí Bukové hory tak okolo Suchého vrchu po tvrz Bouda.
Králický Sněžník a Rychlebské hory: sněhu dostatek, upravovalo se v úterý a ve středu – prakticky všechny trasy v okolí Dolní / Horní Moravy, Hynčic a Starého Města.
Paprsek hlásí cca 35 cm sněhu a tratě jsou upravené, po ránu vymrzlé. Upraveno až do Velkého Vrbna k parkovišti v kamenolomu.
Podrobná mapa tras je na bilestopy.cz

Jeseníky

Z Červenohorského sedla je aktuálně upravena trasa na Vřesovou studánku, magistrála na Švýcárnu, Praděd a Ovčárnu .
Trasy mezi Skřítkem – Alfrédkou – Novou Vsí – Karlovem – ve vyšších polohách podmínky dobré, ale např. sjezd do Nové Vsi velmi špatný. Upraveno mezi Karlovem a Novou Vsí bylo ve středu.
Údržbu na víkend můžete sledovat na bilestopy.cz

Beskydy

Zde se podmínky hodně zhoršily a nejlépe sjízdné jsou pouze trasy ve vyšších polohách, kde byl dostatek sněhu, zejména trasy na Pustevnách, začátkem týdne byl upraven i sjezd na Martiňák.
Velké Karlovice – Makov – Třeštík – Benešky – Soláň: podle údajů ČHMÚ by mělo na Beneškách ležet 25 cm sněhu, trasy však byly upraveny naposledy o minulém víkendu. V nižších polohách je vrstva sněhu jen okolo 5 cm.
Cáb – Tanečnice - Soláň – nesjízdné

Mezivodí – Bílá jižní magistrálou, snad sjízdné, z Bílé směr Javořina – pouze ze sjezdovky asi 3 km, v lesních úsecích je jehličí a led.
Aktuálnost úprav sledujte na bilestopy.cz