Jizerské hory

Frekvence výjezdu techniky se sice snížila, ale i nadále je většina stop ve výborném stavu. Podle katastru tak mohou na běžky vyrážet místní nejen z Bedřichova, ale také třeba z Albrechtic, Polubného, Kořenova, Příchovic, Pasek n. J.
Policejní hlídky se vyskytují na příjezdových silnicích, ale i v MHD nebo na čtyřkolkách, kdy kontrolují běžkaře přímo v terénu, proto mějte příslušné dokumenty s sebou.

Krkonoše

Harrachov – zde je upraven jednak biatlonový areál Nový Svět, ale také běžkařské okruhy na Čertově hoře. Za delším výletem lze vyrazit na Terex i Janovu cestu k Ručičkám, kdy se ale pohybujete po hranici katastru města.
Rokytnice n. J., Jablonec n. J. a Vítkovice – to jsou katastry, přes které prochází upravená trasa z Dvoraček na Rezek. Kde nastoupit do stopy, aby byli ve svém katastru, vědí nejlépe asi místní.
Vrchlabí– upravuje se areál Vejsplachy
Benecko – upraveny byly závodní okruhy

Orlické hory

Poslední úprava proběhla před víkendem, ale hřebenová trasa je stále dobře sjízdná. Prochází však minimálně 5 katastry. Podle počasí a sněhových podmínek je slíbená občasná strojová úprava rolbou z Deštného, která projíždí úsek Luisino údolí – Velká Deštná – Bukačka – Vrchmezí – Šerlišský mlýn – Kamenný vrch – bunkrovka na kraj lesa nad Deštným. Tedy katastry obcí Deštné, Sedloňov a Liberk.
Namátkové policejní kontroly byly v této části dosud v Deštném nebo v sedle na Šerlichu.

Rychlebské hory a Jeseníky

Paprsek – zde leží cca 25 cm sněhu, poslední úprava proběhla v úterý. Spadá do katastru Starého Města, který je poměrně rozsáhlý a zahrnuje i areál v Hynčicích, i zde se trasy upravovaly v úterý.
Stará Ves (okres Bruntál) – magistrála přes Alfrédku směr Skřítek po Ztracené kameny byla upravena ve středu a podmínky byly velmi dobré.
Karlov pod Pradědem – zde je možné využít druhou část magistrály ze ski areálu směr Alfrédka. Také upraveno ve středu.

Vysočina

Jihlava: nouzové sklouznutí na zkráceném okruhu stále nabízí aréna v Jihlavě. Podle zpráv ze středy se měla rolba pokusit zahrnout vytátá místa a okruh zkrátit.
Pro Novoměstské by mohla být naděje na využití Vysočina arény po skončení světového poháru v biatlonu. Sněhu jsou tam velké zásoby.

To je z výčtu aktuálně upravovaných tras vše. Pokud by před víkendem vyjely rolby i na některém jiném místě, nejsnáze to zjistíte na bilestopy.cz

Krušné hory východ i západ ohlásily ukončení sezóny již na konci února.
Šumavské pláně se potýkají se nedostatkem sněhu, dostatek ho je pouze v nejvyšších polohách.
Beskydy mají dostatek sněhu v okolí Pusteven, ale dostat se do tohoto místa lze pouze z Prostřední Bečvy.

Na závěr zbývá již jen dodat, že zdravý pohyb není jen běh na lyžích, čerstvý vzduch a sluníčko není jen na horách a katastr obce nekončí cedulí u silnice.