Jizerské hory

Jak již bylo zmíněno, Jizerská o.p.s upravuje trasy pravidelně několikrát v týdnu. Bohužel nemůže veřejně informovat o tom, kde všude se stopy upravily, a nelze to nalézt ani na bilestopy.cz

Krkonoše

Harrachov – začátkem týdne byl upraven Terex.
Vrchlabí– upravuje se areál Vejsplachy
Benecko – úprava závodních okruhů rolbou je z uplynulého víkendu

Orlické hory

Poslední úprava proběhla minulý týden v pátek, do stop sice v týdnu připadlo několik centimetrů nového sněhu, ale díky němu se překrylo spadané jehličí a zlepšila se skluznost. Sjízdná je hřebenovka od Sedloňovského vrchu po Mezivrší. Upraveno však bylo pouze v úseku Sedloňovský vrch – Vrchmezí - Šerlich – sedlo Pod Homolí – Luisino údolí
Pokud vyjede rolba z Deštného, zobrazí se to na destne.info/be­zecketrate

Rychlebské hory a Jeseníky

Paprsek – v úterý i zde připadlo několik centimetrů nového sněhu. O úpravě stop informuje hotel Paprsek na webových stránkách. Sjízdné jsou všechny okruhy, Pralinka, Milíře, Magistrála a Velký Šengen.
Skřítek – Karlov – Nová Ves – magistrála je dobře sjízdná v úseku od Ztracených kamenů přes Alfrédku po Mravencovku. Poslední úprava 10.3. Ze Skřítku to na běžkách již nejde, od Karlova je to dobré až od Mravendovky a z Nové Vsi je sjízdnost hodně na hraně, vyskytuje se již asfalt a kamínky.
Upravena byla v polovině týdne trasa z Červenohorského sedla přes Petrovku na Praděd. Ve sjezdu z Petrovky do Koutů nad Desnou je několik vytátých míst, která se musí obejít.

Vysočina

Jihlava: díky zimnímu počasí bylo možné upravovat Heulos arénu i v tomto týdnu. Naposledy vyjela rolba ve středu večer. Ve čtvrtek bylo na okruhu 10-30 cm sněhu, podmínky jsou lepší na bruslení. Další vývoj závisí na počasí.
Ve Vysočina aréně se koná druhá část světového poháru v biatlonu. Pro skalní lyžaře zbývaly sněhové úseky na fryšavském ledovci.

Šumava

Rolby vyjely pouze ve Vimperku v areálu na Vodníku. Několik kilometrů bylo upraveno i na Zadově – Churáňov – Pláně + část okruhů.
V týdnu i zde napadlo několik centimetrů nového sněhu a podmínky ve vyšších částech Šumavy jsou stále dobré.

Krušné hory západ rolby již neupravují, ale podle webových kamer je sněhu dostatek např. na osvětleném okruhu v Perninku, ale také na Bučinské cestě.
Beskydy mají dostatek sněhu v okolí Pusteven, rolba zde upravovala o uplynulém víkendu.
Lužické hory v první polovině týdne se dalo na běžky ještě od Chaty Luž podél hranice s Německem. Podmínky byly docela dobré.