Jizerské hory

Na Rozmezí leží i nadále okolo 100 cm sněhu. Stopy jsou Jizerskou ops upravovány téměř denně. Aktuální informace opět najdeme na jejich webu nebo na bilestopy.cz Poslední úpravy jsou z 23. a 24. 3.
Okruhy Příchovice – Kořenov – okolo Hvězdy – Rejdice - ski areál v Pasekách nad Jizerou byly upraveny v úterý večer.

Krkonoše

Harrachov – zde je upravováno asi nejvíce kilometrů stop v celých Krkonoších. Rolba vyjížděla v pondělí a ve středu. Kromě biatlonového areálu Nový svět, jsou upravené okruhy v areálu na Čertově pláni, Kládová a Harrachova cesta na Krakonošovu snídani, Janova cesta na Ručičky, Dvoračky a na Rezek.
Vrchlabí– i přes teplé počasí se stále lyžuje v areálu Vejsplachy
Benecko – ve středu ráno byly upraveny závodní okruhy, cesta na Žalý a sjezd na Rovinku
Horní Mísečky - v pondělí byly i zde tratě v perfektním stavu
Oblast Malé Úpy – o uplynulém víkendu projely rolby většinu tras po okolních kopcích např. okolo Pěnkavčího vrchu, Kraví hory, Jelení hory nebo Dlouhého hřebene.
Aktuální úpravy v Krkonoších můžete najít na bilestopy.cz

Orlické hory

O uplynulém víkendu byla upravena hřebenová trasa od Pěticestí přes sedlo Pod Homolí, Velkou Deštnou, Šerlich až po Sedloňovský vrch. V úterý upravila rolba z Orlického Záhoří trasu Pěticestí – Korunka – Pod Homolí – Jelenka – Bedřichovka. Projela také okruh po loukách v Orlickém Záhoří, ale tam již dnes sníh roztál. Sjízdné budou stopy pouze podél lesa. Také v Deštném během dnešního slunečného dne zmizel sníh z okolních luk. Nástup do stopy je tedy vhodný buď na Šerlišském mlýně, Šerlichu, Luisině údolí nebo Mezivrší.

Rychlebské hory a Jeseníky

Buková hora a Suchý vrch - i zde umožnila nová sněhová nadílka strojovou úpravu. Naposledy proběhla v pondělí 22.3.
Paprsek – sněhová vrstva okolo 50 cm a podmínky naprosto perfektní. Většina tras byla upravena v úterý ráno a stopy stále drží. Bohužel na tento pátek je hlášena poslední strojová úprava v této sezóně.
Dolní Morava - v úterý projela rolba trasu Zbojnická k Vilemínce. Na magistrále proběhla úprava o víkendu.
Skřítek – Alfrédka – Mravencovka - Karlov – sněhové podmínky stále velmi dobré, poslední úprava byla v úterý od Skřítku po Mravencovku.
Červenohorské sedlo - Praděd – stopy jsou z pondělí v rozsahu od Červené hory přes Petrovku, Švýcárnu, Praděd až na Ovčárnu. Úsek směrem na Červenou horu byl však poničen skútry nebo čtyřkolkami.

Beskydy

Pustevny - magistrála a další trasy až na Martiňák nebo do Trojanovic – Ráztoky byly upraveny naposledy v 24. 3.
Lysá hora - v úterý byla upravena trasa Papežov, Lysá hora až na Albínovo náměstí.

Vysočina

Vysočina aréna - závody v aréně tuto sezónu již skončily. Pravidelná úprava probíhá každý druhý den. Pro veřejnost je aréna otevřená od 7:00 do 18:00.


Šumava

Železnorudsko - o víkendu projela rolba trasy Debrník – Zámecký les – Polomskou a Armádní cestou na Gerlovku a po magistrále zpět.
Modrava – Březník – Ptačí nádrž - upraveno v pondělí.
Okolí Kvildy - v úterý ráno vyjela rolba stopu od sjezdovek na Kvildě k Jezerní slati.
Churáňov - trasy směrem na Zlatou studnu, Pláně a okruhy byly upraveny naposledy v pondělí.

Foto: krusnehoryaktivne.cz

Foto: krusnehoryaktiv­ne.cz

Krušné hory

Od pondělí se obnovila strojová úprava jak v západní části, tak v okolí Cínovce a Moldavy. V noci na pondělí vyjely rolby trasy mezi Bublavou a Božím Darem + další na ně navazující trasy. Mapa strojových úprav
Krušné hory západ podle zprávy z 24.3. na Krusnehoryaktiv­ne.cz je situace následující: dopoledne byly i trasy v nižších polohách, např. u Chaloupek nebo Bublavy, stále v dobrém stavu s dostatkem sněhu. Pouze na několika místech, kde již po oteplení na začátku března sníh odtál, je vrstva sněhu minimální a vzhledem k teplému a slunečnému počasí v příštích dnech lze očekávat jeho rychlý úbytek (např. Chaloupky, Rolava u spadlého mostu, u Velkého Močálu).
Krušné hory východ z Petrovic do Tisé byly strojně upraveny trasy 20.3. , ale vzhledem k sněžení o uplynulém víkendu budou již jen prošlápnuté. V oblasti Cínovce – Vitišky – Nového Města a Moldavy jsou stále v dobré stavu . Upraveny byly v pondělí.