Změna formátu

Kvůli covidu nebylo možné uspořádat závody v klasickém lyžováním v takové podobě, na jakou jsou účastníci zvyklí z předchozích 10 sezon. I přesto se nebojíme říci, že 11. ročník Stopy pro život byl úspěšný! V této nelehké době je důležité si pomáhat, a my se společně s místními kluby rozhodli dopřát perfektní tratě všem nadšencům a sportovcům. Na našem webu bylo možné přispět na úpravu tratí a na oplátku účastníci dostali až domů balíček, který obsahoval čelenku, čepici nebo šátek, dřevěnou medaili, památeční diplom, vklady našich partnerů, a hlavně možnost si od pátku do neděle užít upravené tratě a v cíli zjistit svůj výsledný čas.


Lokality SPŽ 2021

V tomto formátu jsme byli schopni připravit tratě ve třech lokalitách. Klub ČKS SKI Jilemnice zajištoval úpravu tratí v rámci Jilemnické 50, která se uskutečnila 29.–31. 1. 2021. Druhý v pořadí byl CARDION Karlův běh, který proběhnul 19.–21. 2. 2021 a úpravu tratí zařídil klub LK Slovan K. Vary. A třetí zastávkou byl ZP MV ČR Šumavský skimaraton ČT, kde se o úpravu tratí postaral Fischer Ski klub Šumava Vimperk.


Soutěže

Zakoupením příspěvku na úpravu tratí se navíc každý účastník dostal do slosování do virtuální tomboly a měl tak šanci vyhrát některou z cen v celkové hodnotě 60 000 Kč! Tombola probíhala po každém závodě a celkem jsme díky našim partnerům rozdali ceny v hodnotě 180 000 Kč.

Věříme, že další akce ve 12. sezoně SPŽ nebudou svázány opatřeními a že slovo „covid“ už nebude slyšet v uších jako ozvěna. Věříme, že sportovat se bude bez omezení.


Děkujeme za přízeň