Část závodního okruhu se přesouvá dvěma tunely pod silnicí směrem k Harusově kopci, kde je lanovka. Přibližně polovina, asi 2,5 km se pojede po starých tratích v lese Ochoza, druhá stejně dlouhá část v protějším lese.
Tam přes léto pracuje těžká technika. Tratě jsou široké, ale velmi členité, nahoru, dolů, zatáčky. „*Jako motokros*,“ usmívá se Čestmír Skrbek, sportovní ředitel běžeckého úseku Svazu lyžařů. Nejobtížnější pasáž má až 20% stoupání.
Diváci i televizní technika získají podél tratí dokonalý přehled. „*Z jednoho místa uvidí lidi závodníky až třicetkrát za závod*,“ dodal Skrbek na svazovém webu www.czech-ski.com

Kvalita tratí i organizace však novoměstským nezajišťuje jistotu světového poháru na další roky. V únoru se tu pojede již podevatenácté, ale po třech letech.
Bohatý světový program areálu načal už srpnový světový pohár MTB s vítězstvím českého bikera Kulhavého. Následuje světový pohár v biatlonu (9.-15. ledna) a pak v běhu na lyžích 11. a 12. února – v sobotu muži 30 km a ženy 15 km, oba klasicky, v neděli pak štafety.