Jizerské hory

Pouze v Jizerských horách se udržují stopy pravidelně několikrát v týdnu. Díky tomu jsou stopy čisté a velmi kvalitní. Nebude tomu jinak ani o Velikonocích. Jizerská ops na svých stránkách uvádí podrobný rozpis upravovaných tras a zároveň upozorňuje na možnost vytátých míst v nižších polohách.


Autor: Sáňkařská dráha Špindlerův Mlýn

Autor: Sáňkařská dráha Špindlerův Mlýn

Krkonoše

Nejvíce upravených kilometrů najdeme v okolí Harrachova. Ve středu byl upraven sjezd z Vosecké na Krakonošovu snídani, Janova cesta z běžeckého areálu po křižovatku s Kládovou cestou. Úprava se zobrazuje na bilestopy.cz
Sjízdná je i trasa Benecko – Horní Mísečky. Samozřejmě i dále na hřebeny je sněhu dostatek, vytáto je pouze na návětrných místech.
Špindlerův Mlýn – trasa Buď Fit v Labském dole byla rolbou upravena v úterý večer.
Aktuální úpravy v Krkonoších můžete najít na bilestopy.cz

Orlické hory

Poslední strojová úprava hřebenovky mezi Šerlichem a Pěticestím proběhla minulý víkend. Stopy jsou ještě v relativně dobrém stavu. Při nástupu z Luisna údolí jsou již vytátá místa. Na hřebenech leží od 20 do 60 cm sněhu a jsou bez problémů sjízdné. Na začátku cesty od Šerlichu je více špíny.

Rychlebské hory a Jeseníky

Paprsek – sice byla avizována poslední strojová úprava, nicméně čerstvě je projeta magistrála k Černému potoku a Pohádka. Výška sněhu 20 cm.
Dolní Morava- zřejmě poslední úprava proběhla o minulém víkendu. Magistrála ve vyšších polohách je stále dobře sjízdná. V místě nástupu u závory byla jen tenká vrstva ledu, možná bude nutné kousek popojít.
Ztracené kameny - Alfrédka – Mravencovka - Karlov – také zde je v nadmořské výšce nad 800 m stále sněhu dost. Pokud to půjde, bude se i nadále upravovat.
Tetřeví chata – Petrovka - Švýcárna – Praděd - Ovčárna – tato trasa byla upravena v první polovině tohoto týdne. Sněhu je dostatek a podmínky výborné.

Beskydy

O strojové úpravě v Beskydech zprávy nemáme, ale předpokládáme, že v okolí Pusteven i Lysé hory je stále sněhu dost a i kdyby nebyly stopy od rolby, bude zde kvalitní lyžování.


Vysočina

Vysočina aréna i přes teplé počasí je zde dostatečná zásoba umělého sněhu. Veřejnost může areál využít od 7:00 do 18:00.


Šumava

Ani ze Šumavy nejsou zprávy o strojové úpravě. Podle webových kamer jsou šumavské pláně na Kvildě, Kubově Huti, Bučině nebo Knížecí pláně již bez sněhu. V lesních úsecích a studených údolích tomu však může být úplně jinak, např. na Javoří pile by mělo být ještě okolo 20 cm, na hřebenech až 80 cm sněhu.

Krušné hory

Ani v Krušných horách rolby nejspíš nevyjedou. V okolí Cínovce a Nového Města se vyskytovala vytátá místa již v minulém týdnu.
V západní části je podle zpráv z Krusnehoryaktiv­ne.cz stále dobře sjízdná Bučinská cesta, Schuppenberská cesta a trasa Bludná – Červená jáma – Blatenský vrch. Pozor však na občasná vytátá místa.