V sobotu, kdy borci odstartovali hon za rekordem, panovaly poměrně větrné podmínky, ale vysoký Simen Ostensen spolu s Joarem Thelem udržovali solidní tempo a Anders Aukland jim sekundoval. Odpoledne v 16:00 urazila trojice 180 km a ve 21:00, kdy už se setmělo, měli ujeto 265 km, a byli tak v polovině stávajícího rekordu, který stanovil Aukland s Thelem loni v březnu. Když absolvovali noc v -7 °C, byli rádi, že znovu viděli sluneční světlo.

V 09:30 se přiblížili k hranici 500 km a o dvě hodiny později se dostali na hodnotu svého rekordu. Na 550. km vzdal Østensen a na 610. km také Thele. Ve 23:00 byl hotový i Aukland, kdy poslední dvě hodiny musel čelit nepříjemné nadílce nového sněhu.

Loni, v začátcích koronavirové pandemie, kdy se nekonaly žádné závody, vyhlásil Anders Aukland spolu se svým bratrem Joergenem kilometrovou válku, kdy se řada lyžařů předháněla, kdo ujede více kilometrů na běžkách.

Ještě více inspirativní byl ale krok, kdy se Auklandové rozhodli, že za každý km, který stráví na trati, mohou lidé darovat peníze a ty potom půjdou na charitu, organizaci „Right to Play“. Jak podotkl Anders: "Právě sbírka byla pro mě posledních pět hodin na trati velkou motivací".

Podrobnější informace o tom, jak probíhala celá akce si můžete přečíst zde.