Vystřídala se u něho celá řada závodníků, jeden rok ho reprezentovala v současnosti nejúspěšnější laufařka Švédka Lina Korsgrenová a výraznými úspěchy pomohla zejména Češka Kateřina Smutná či Ruso-Švýcar Ilja Černousov. Skvělých výsledků dosahoval i Francouz Alexis Jannerod či jeho rodačka Roxane Lacroixová. Mladou závodnicí, která sbírala týmové body, byla po dvě sezóny také Tereza Tvarůžková, jež nyní osedlává pouze horská kola a patří v současnosti mezi českou elitu.

Poslední dvě sezóny trénuje Bauer polskou reprezentaci, a to se i výsledkově podepsalo na laufařském týmu. „Došel jsem k názoru, že ta kombinace není pro tým prospěšná, byť jsem na začátku věřil, že se podaří skloubit obojí. Nebylo to ale optimální a než přežívat, tak jsem se rozhodl činnost týmu ukončit – i s ohledem na úspěšnou historii. Nezavírá se mi to lehce, ale než lpět na něčem, co sám brzdím, je lepší to pro tuhle chvíli ukončit. Jestli je to konec definitivní, nebo půjde jen o přerušení, ukáže budoucnost,“ říká Bauer.

Smutná letos ukončila závodní kariéru. Právě ona byla poslední roky hlavní tahounkou sbírající cenné týmové body. Na pódium už bylo pro Katku obtížnější se dostat, ale každou sezónu se jí to minimálně jednou podařilo. Především na Vasově běhu, kde poslední roky excelovala a brala třetí místa, a letos na Jizerké 50, kde se radovala také z bronzové příčky.

(Katka Smutná s Iljou Černousovem, kdy oba vyhráli La Diagonelu/ Foto: Jana Mensatorova)