Podle čeho vybíráme běžeckou obuv?

Běžecké boty nevybíráme pouze dle ceny, ale také podle použitých materiálů a technologií. Dále bychom se měli zaměřit na kvalitu zpracování obuvi i jejich drobných detailů jako jsou dírky na šňůrky či šňůrky samotné. V neposlední řadě se koukáme i na design a použité barvy. Alfa a omega kvalitní boty je však podrážka. Ta hraje při výběru běžecké obuvi zásadní roli. V zásadě se řeší to, jak dobře zvládne utlumit dopady chodidla při kontaktu se zemí. Na asfalt či rovný terén postačí tenčí podrážka s dobrým odpružením. To však neznamená, že může být podrážka tenká jako papír. Do terénu pak budeme potřebovat běžecké boty s odolnější podrážkou s vyšší mírou odpružení. Míru odpružení u běžeckých bot určuje použitá technologie a mezipodešev konkrétní obuvi. Hledáte-li kvalitní běžecké boty, můžete do vyhledávače zadat boty na eobuv.cz. Najdete zde velký výběr dámské, pánské, ale i dětské obuvi v nejrůznějším provedení.

Z jakých modelů běžecké obuvi máme na výběr?

Chystáme-li se na nákup běžecké obuvi, měli bychom se orientovat v jejím základním dělení. To se odvíjí od terénu, v kterém se chystáme sportovat. Běháme-li na asfaltu či na rovném terénu, můžeme zvolit tzv. silničky. Ty mají méně odpruženou podrážku, jsou vesměs lehké a v méně členitém terénu mají výborný záběr. Jsme-li spíše příznivci běhání v náročnějším prostředí, můžeme se poohlédnout po terénním typu běžeckých bot. Ty v obchodě seženeme i pod názvy trialová či krosová obuv. Zmíněné běžecké boty se vyznačují robustnější podrážkou, kterou nemůžou zaskočit ani kamínky či navlhlé kořeny. Při výběru běžecké obuvi si musíme dále ujasnit, zda v ní budeme závodit nebo ji potřebujeme na tréninky, popř. volnočasový běh. Závodní modely běžeckých bot bývají odlehčené a jsou zpracované do posledního detailu. Špičková kvalita provedení se pak často odráží na ceně obuvi. Většina volnočasových běžců volí kompromis mezi cenou a kvalitou zpracování. Na trhu existují běžecké boty určené pro ženy, muže i děti. Zvláště dětské boty musí být kvalitně zpracované, abychom nenarušili správný vývoj dětského chodidla. Hledáte-li vhodné běžecké boty pro vaše ratolesti, můžete do vyhledávače zadat detska obuv na eobuv.cz. Zde si vybere opravdu každý.

Obuv

Jaké barvy, vzory a motivy se budou nosit v letošní sezóně?

Módní trendy reflektují i sportovní kolekce. Běžecké boty se již neberou pouze jako funkční doplněk, ale také jako módní prvek v našem sportovním outfitu. V letošní sezóně vítězí na plné čáře pastelové a přírodní barvy. Meruňkové, fialkové, pistáciové či snad krémové? Výběr záleží pouze na va šem jedinečném vkusu. Chceme-li být letos IN, můžeme sáhnout i po černé a bílé klasice. Ale pozor! Bílé boty se budou letos nosit jako součást celobílých outfitů. K sněhovým běžeckým botám tak nezapomeňte obléci bílé šortky a bílé tričko. Máte-li rádi extravagantní modely, jsou k sehnání také běžecké kousky v módních květinových vzorech i zvířecích motivech.