Výstava byla za omezených podmínek z důvodu covidové pandemie otevřena již v květnu a měla by probíhat i přes zimní sezónu 2021/22. V rámci setkání olympioniků ji již v červenci navštívily a ocenily další lyžařské legendy, jakými jsou Stanislav Henych, Květa Pecková – Jeriová, Miloš Bečvář, Milena Ryglová a další.

Nedílnou a důležitou součástí výstavy jsou fotografie Petra Krajíčka, Josefa Stránského, Milana Šebka, Jiřího Pekárka, Petra Zbranka a dalších výborných fotografů. Mnozí z pamětníků si při nich rádi zavzpomínají na Jizerskou padesátku i na oblíbený Jablonecký lyžařský maraton.

Vzácné exponáty na výstavu zapůjčila řada osobností našeho lyžování, např. první olympijská medailistka Helena Balatková – Šikolová, Květa Pecková – Jeriová, Pavel Benc, Gabriela Soukalová – Svobodová, Stanislav Řezáč či Katka Smutná.

Výstavu připravila Kultura Jablonec, p. o. a spolek Česká lyžařská společnost, z. s. ve spolupráci se Ski klubem Jablonec n/N a dalšími soukromými sběrateli, záštitu převzal předseda ČOV Jiří Kejval a Česká olympijská akademie.


Česká lyžařská společnost, z. s.

e-mail: info@muzeum-lyzovani.cz

www.muzeum-lyzovani.cz