Jizerské hory

Bedřichov: podle zpráv z Jizerské o.p.s. se trasy zatím rolbou upravovat nebudou, protože stále probíhá těžba dřeva. Upraven bude nejspíš jen stadion v Bedřichově a krátké přilehlé okruhy.
Pro ty, kterým nestačí stopa vyšlápnutá od jiných běžkařů, jsou řešením polské Jakuszyce. Ty na sobotu slibují upravené trasy. Paseky nad Jizerou ve čtvrtek byla projeta trasa Famberka ke Kořenovu U Vyhlídky a směr Příchovice ke Hvězdě.

Krkonoše

Harrachov – v úterý byl na stadionu upraven okruh 3 km, zatím jen na hladko. Ve čtvrtek pak rolba projela trasy na biatlonovém areálu Nový Svět, trasu Terex a Krkonošskou magistrálu Na Bílou Vodu, zpět do Harrachova údolím Kamenice.
Černá hora– v úterý vyjela rolba z Jánských Lázní po Zvonkové cestě . Na vrcholu projela Malý okruh a cestu k Václaváku.
Horní Mísečky – od čtvrtka je upravena svážnice + cesta ke střelnici, celkem asi 4 km. Jak na bruslení, tak na klasiku.


Kladské pomezí -Broumovsko

I zde se objevily strojové stopy jako jedny z prvních. Po loukách v polském Karlówe byl projet okruh na klasiku a bruslení již v neděli. Středeční obleva však asi kvalitu výrazně poznamenala. Ochlazení a další sněhové srážky tu snad situaci zlepší. Poslední úprava proběhla v úterý.

Orlické hory

Na hřebenech se lyžovalo již v sobotu, ale pouze ve vyšlápnuté stopě. Celkem zde leží okolo 30 cm sněhu. Strojová úprava se chystá v pátek z Deštného, v rozsahu Deštné – Luisino údolí– Velká Deštná – sedlo Šerlich – Polomské sedlo – Nad Národním domem, včetně odboček na Šerlišský mlýn a Vrchmezí. Rolba z Říček by měla upravit přes Mezivrší -Pěticestí do sedla Pod Homolí a pokud to sněhové podmínky dovolí, tak až na Panské Pole. Okruh v Orlickém Záhoří. Z Orlického Záhoří zatím zprávy nejsou, doufejme, že rolba také vyjede a bude upravena komplet celá hřebenovka.
Suchý vrch a Buková hora ve čtvrtek projel skútr bez stopovače z Červenovodského sedla směr Buková hora. Směr Suchý vrch zatím úprava není.

Rychlebské hory

Dolní Morava v nižších polohách, okolo vesnice, je vrstva sněhu malá, takže tam strojová úprava neproběhla. V horních partiích je sněhu okolo 40 cm. Upravila se Jesenická magistrála v nadmořské výšce od 900 m. Lanová dráha zahájila provoz, takže je možné se dostat ke Slaměnce.
Paprsek – momentálně upraveno z Palaše směr Mokřiny a Malý Šengen. Místy i se stopou, dle sněhových podmínek.
<br/<br/

Jeseníky

Skřítek – ve středu rolba utlačila trasu z Klepáčova na Skřítek. Bohužel kvůli nedokončené těžbě dřeva nelze zatím upravit další trasy. K dispozici na víkend bude pouze červený okruh.
Praděd – ve středu večer projela rolba z Červenohorského sedla na Švýcárnu. Ve čtvrtek upravila i trasu na Ovčárnu. Stopy budou i na víkend.
Rýmařov – ještě před oblevou byly upraveny okruhy zatím jen na bruslení. O stavu po oblevě zatím zprávy nejsou.

Vysočina

Fryšavský ledovec – sněhu je i po oblevě dostatek, ale strojová úprava zatím není.

Šumava

Churáňov podle zobrazení na bilestopy.cz se rolba pohybovala pouze na lyžařském stadionu a směr Pláně.
Lipno/Frymburk v okolí Frymburka na loukách byl v neděli protažen i se stopou okruh v délce cca 25 km. Sníh byl bez podkladu, na některých místech vykukovala tráva. Středeční obleva kvalitě asi nepřidala. Určitě je to na starší lyže.
Kvilda ve vyšlápnuté stopě se dalo jet od Pramenů Vltavy směr Černá hora. Tam už je sněhu hodně.

Krušné hory

Krušné hory západ a východ: Podle zpráv z Krušnohorské lyžařské magistrály vzal naději na strojovou úpravu alespoň některých tras ve vyšších polohách středeční odpolední déšť. Nezbývá, než čekat na další vydatnější sněžení, které by dle předpovědi mohlo dorazit během soboty. Nedočkaví běžkaři však mohou již nyní vyrazit do terénu - většina lesních cest v polohách nad cca 900/950 metrů je sjízdná.


Beskydy

Bohužel se mi nepodařilo zjistit žádné informace, jak to vypadá se stopami v Beskydech. Mohu jen doporučit sledovat web bilestopy.cz