NORDIC 20 vychází 24. 11. 2011
68 stran
Novinka!!!

Nově lze časopis koupit i v elektronické podobě!

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.
Více na http://cs.publero.com/titul/nordic

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat v e-shopu SNOW!


Prolistujte si kompletní časopis v elektronické podobě!

Pár tipů z obsahu:


I veteráni mají svoje mistrovství světa

Zpravidla jednou za dva roky se pořádá mistrovství světa v běhu na lyžích, jednou za čtyři roky zimní olympijské hry. To jsou akce veřejností značně sledované. Úplně se však zapomíná na závodníky, kteří už svým věkem i výkonností na těchto závodech nemají šanci. Ale ti mají také svoje mistrovství světa, a to s poměrně velkou účastí.

Jak se závodí v Severní Americe

Sport jen pro ty co na to mají? Ano, to je každodenní realita většiny západních zemí současného světa. A mluvíme-li o běžkách, jsou i země, kde tato podmínka platí nejen pro rekreační sportování, ale i pro výkonnostní či dokonce vrcholový sport. Jen ti nejlepší z nejlepších se mohou dočkat plné podpory, o zbohatnutí lyžováním se nedá mluvit už vůbec.

Běžky, buzola a mapa

Běhat na lyžích na běžeckých tratích je poměrně jednoduché, ale běhat v terénu podle orientační mapy a buzoly už je složitější. Hlavně se nesmíte někde ztratit. Rádi vám představíme disciplínu, ve které se spojuje běh na lyžích s orientací v neznámém terénu.

Lyžařská rozcvička

Rozcvičujete se před závodem či dokonce před tréninkem? Ostřílený sportovec nezaváhá s kladnou odpovědí. Samozřejmě, bez optimálního zahřátí a protažení těla před vyběhnutím na trať se prostě kvalitní výkon nedá očekávat. Bez dobré rozcvičky je to často jako běh s rozvázanými tkaničkami, jde to, ale dříve nebo později stejně musíte zastavit, abyste si je zavázali.

SWIX - cesta k vítězství od minulosti po současnost

To, co začalo jako skromná řada pěti lyžařských vosků, se rozrostlo do rozměrů celosvětově vedoucí značky zimních produktů. Nicméně cíl je stejný: přinášet radost rekreačním lyžařům a snowboardistům a úspěchy závodníkům díky té nejlepší kvalitě.

Víte, jak pracují vaše svaly - VI. díl

V minulých dílech tohoto seriálu článků jsme společně porovnávali timing (načasování) a vzájemnou spolupráci měřených svalů při pohybu – konkrétně při běhu na lyžích klasickou technikou a jiným tréninkovým prostředkem, jenž je v tréninku běžkaři hojně využíván. Protože lyžařská sezóna je ji ž v plném proudu, budeme sledovat zapojení svalů dolní končetiny při klasice i při bruslení na lyžích v porovnání s obyčejnou chůzí.

Jan Pešina - král českých alchymistů

Závodní kariéru začínal nejdříve v domovském lyžařském klubu v Horní Branné, pak pokračoval ve sportovní třídě na základní škole v Jilemnici. Závodil od mladších žáků až do juniorů, ale nejlepší závodní výsledky měl v dorostencích – 3. místo na mistrovství republiky. Samotným vrcholem jeho kariéry u běžeckého lyžování je ale stávající funkce vedoucího servisního týmu české reprezentace. Jan Pešina, muž číslo jedna mezi českými mazacími alchymisty.

Atmosféra lyžařského maratonu Engadin

To, co představuje na severu lyžařský maratón Vasův běh s klasickou technikou, to můžeme říci o Engadinu ve střední Evropě s bruslením. Startovní pole přes deset tisíc závodníků, vynikající organizace a krásný zážitek.

Toulání po Šumavě

„Máš-li srdce citlivé, duši velebnosti přírody otevřenou, vnímavou pro krásu její, staneš v němém úžasu, budeš se klaněti Tvůrci a jeho dílům; vzdáš hold naší staré Šumavě, vydají ohlas struny srdce tvého; i příšerný její ráz, jevící se hlavně za pochmurného počasí, dojme tě, jako tě dojímá smutná píseň; budeš se těžko loučiti s pohledem na hory naše a přicházeti budou chvíle, kdy vzdálen od ní zatoužíš; zapomeneš na nicotné naše pletky, malicherné štvanice…“Více najdete v aktuálním časopisu NORDIC 20Předplatné časopisu NORDIC s mnoha hodnotnými balíčky si můžtete objednat ZDE