Jizerské hory

Bedřichov: ve středu byla upravena trasa Jizerské 50, kromě Olivetské a přítoku, rolba vyrazila také od Smědavy k Souši. Během dopoledne připadlo v Jizerkách jen pár centimetrů, takže úprava ještě držela.
Jakuszyce: dnes upravovala rolba trasy: Dolny Dukt, Górny Dukt, z Rozdroża pod Cichą Równią na Stanisław a Orle, z Orle do Jakuszyc přes Samolot, také odbočky ze Samolotu: trasy Maćkowiaka, Cichą Równię a z Rozdroża Miedzianego na trasu elektrárny Turów
Paseky nad Jizerou - Štěpánka ve středu byly projety okruhy ze ski arálu v Pasekách přes Kapradník, okolo Štěpánky nad Příchovice a sjezd do Kořenova.

Krkonoše

Harrachov – čerstvá úprava je na okruzích v běžeckém areálu a část Harrachovy cesty. Dá se předpokládat, že na víkend budou projety stopy i na Terexu až na Krakonošovu snídani
Černá hora– stopy jsou momentálně týden staré, ale po dnešním sněžení a na víkend by měly být opět upraveny. Minimálně velký okruh ke Kolínské boudě.
Horní Mísečky a Benecko – na Mísečkách se pravidelně upravuje svážnice, okruh ke střelnici a část 5 km okruhu. Na Benecku byly začátkem týdne projety závodní okruhy a sjezd na Rovinku. Kratší okruh se stopami najdete také na loukách na Sovinci.


Kladské pomezí -Broumovsko

Karlów – čtvrteční sněžení určitě podmínky zlepšilo, na víkend bude trasa Pabla opět upravena. Info bude na www.bilestopy.cz

Orlické hory

V úterý rolba upravila trasy okolo Deštného. Nicméně za čtvrtek připadlo téměř 10 cm nového sněhu. Před víkendem vyjede rolba z Deštného a upraví trasy od Vrchmezí po Jelenku, včetně sjezdů do Deštného, na Šerlišský mlýn nebo do Luisina údolí. Před víkendem vyjede i rolba z Říček a upraví hřebenovou trasu od Haničky přes Mezivrší, Pěticestí do sedla Pod Homolí.
Bohužel strojová stopa chybí v úseku mezi Jelenkou a sedlem Pod Homolí, který upravuje rolba z Orlického Záhoří.
Zprávy o činnosti rolby v Orlickém Záhoří zatím nejsou. Nová sněhová nadílka už by měla být dostačující i pro úpravu okruhu přímo v Záhoří, na loukách leží minimálně 20 cm sněhu.
Aktuálně upravené stopy můžete sledovat na www.destne.info/bezecketrate

Suchý vrch a Buková hora doposud se upravovalo pouze skútrem na obě strany z Červenovodského sedla tj. jak směr Buková hora, tak směr Suchý vrch.

Rychlebské hory

Dolní Morava na počátku týdne rolba projela okruh Zbojnická k Větrnému vrchu, úsek od Závory po Vilemínku byl prohrnutý kvůli svážení dřeva. Na víkend bude opět upravena Jesenická magistrála.
Paprsek – ještě před sněžením zde leželo 35 cm sněhu. Upraveno bylo cca 50 km tras, kromě Milířů, kde probíhá těžba dřeva. Trasy najdete na bilestopy.cz nebo na www.jdemenabezky.cz


Jeseníky

Skřítek – těžba dřeva skončila, rolba v neděli upravila červený a modrý okruh. Někde pouze na bruslení, protože po těžbě zůstaly vyjeté koleje. Nový sníh to jistě pomůže napravit a na víkend budou trasy v ideálním stavu.
Červenohorské sedlo - Praděd: ve středu byla projeta trasa z ČHS ke Studánce, magistrálou na Švýcárnu, Praděd, okruhy v areálu na Pradědu a cesta na Švýcárnu
Karlov – nově byla tento týden strojová stopa na magistrále z Karlova na Maravencovku, Alfrédku, Zelené kameny, okruh okolo Ostružné a odbočka pod Ostružnou. Na některých místech rolba ještě vyhrnula do podkladu, ale vzhledem k dnešnímu vydatnému sněžení v této oblasti, se o víkendu již nemusíte bát vyrazit s lepšími lyžemi.

Vysočina

Nové Město n. Moravě – již počátkem týdne se lyžovalo v okolí Třech Studní, Kadova apod. V noci na čtvrtek začalo sněžit a foukat, proto strojová úprava neměla smysl. Na víkend budou stopy připraveny. Aktuální informace najdete na mapě.

Jihlava – Vysoká:  ve čtvrtek byla prováděna úprava základního 5 km okruhu v lokalitě Vysoká válcem taženým za rolbou. Na použití frézy s přítlakem je zatím sněhová vrstva nízká. Vzhledem k aktuálnímu sněžení i předpovědi dalších sněhových srážek během noci se jedná hlavně o přípravu podkladu pro další úpravu okruhu před nadcházejícím zimním víkendem (během zítřka) .

Beskydy

Pustevny: začátkem týdne byla upravena magistrála z Pusteven na Radhošť a Zmrzlý vrch.

Šumava

Churáňov podle zobrazení na bilestopy.cz se rolba pohybovala pouze na lyžařském stadionu a směr Pláně.
Modrava dle informace z obecního úřadu budou dne 10.12. upraveny trasy: Modrava – Březník, Ptačí nádrž, Černá hora, Prameny Vltavy, Černohorská nádrž, Modravský most, Lovčí skála a k závoře na Filipově huti.
Kvilda sněhu je dostatek, snad i zde před víkendem rolba vyjede. Stav sledujte na bilestopy.cz
Železná Ruda o uplynulém víkendu byly upraveny trasy z Alžbětína Polomskou cestou na Hůrku, odtud Armádní na Gerlovku a zpět do Rudy po Dálnici.

Krušné hory

Krušné hory západ: první rozsáhlejší úprava stop proběhla v neděli v tomto rozsahu: Pernink, Horní Blatná, Schuppenberská cesta, dále na Blatenský vrch, Červenou jámu, Bludnou, Mílov, Myslivny a k Mrtvému rybníku (+Východní Abertamy) a po magistrále přes Hřebečnou zpět do Abertam. Z Jelení byla upravena magistrála na Rolavu a trasa Jelení - celnice. Rolba z Božího Daru vyjela stopy na malém a velkém okruhu Ježíškovy cesty.


Lužické hory

Informace Ski Polevsko z 9.12.: oproti zbytku republiky v Lužických horách napadlo jen kolem 3 cm sněhu, na strojovou úpravu to zatím není. Přes noc ze ČT na PÁ má napadnout 5-10 cm. Dle podmínek plánujeme v pátek po sněžení tj. kolem poledne projet základní trasy z Polevska na Jedličnou a trojku kolem Medvědí hůrky a navazující pětku nad vlek přes Polevský vrch ke Kapličce. To samé plánuje skútrař z Okrouhlé a z Horní Světlé. Zprávy budou během pátku. Uvidíme, co se podaří upravit na víkend. Zatím je řada míst, která je sjízdná a projetá od lidí např. ze Šébru pod Ptačinec a k chatě Luž, ze Šébru k Jedlové, v okolí Polevska.