Ten už deset let nabízí své „komfortní“ produkty zákazníkům, na jejich vývoji ale bez ustání stále pracuje a snaží se držet náskok před konkurencí.

100% mohér

Mohér je velmi lehké přírodní vlákno, které je jemné, ale zároveň velmi odolné a absorbuje minimum vlhkosti. Dalším podstatným faktorem je, že funguje na velmi širokém spektru podmínek a teplot. Při standardních podmínkách a užívání vydrží 700 až 800 ujetých km.

Výměna za pár vteřin

Způsob tkaní mohéru může být různý a jednotlivé druhy se hodí na odlišné sněhové podmínky. Samozřejmě vám stačí univerzální skin, který běžně koupíte s lyžemi, ale pokud chcete závodit, pár dalších specifických variant na určité typy sněhu se vždy hodí. Nemůžeme chtít, aby nám lyže se skinem dokonale klouzaly na prašanu i jarním firnu. Výměna je snadná, při troše cviku ji zvládnete i v terénu do 1 minuty bez žádného zahřívání či lepidla. Jednoduše slepíte starý skin a nalepíte nový. Takže pokud se změní během závodu podmínky: například se oteplí, či vyjedete do vyšší nadmořské výšky, kde bude naopak sušší sníh, vyndáte z kapsy mohérový pás a přelepíte za pár vteřin. 
5 hlavních variant

Nemusíte mít více párů klasických lyží na odlišné podmínky, ale stačí vám různé typy skinů – dva studené, dva univerzální a jeden teplý.

Skintec Speed Skin (cold):

100% závodní mohér se speciální úpravou vláken vyznačujících se nízkou hustotou a krátkým chlupem. Umožňuje nejlepší skluzové vlastnosti od prvního okamžiku, kdy vstoupíte do stopy.
Odraz: *****
Skluz: *****
Soupaž: *****


Skintec Speed Skin 390 SET (cold):

Zkrácený skin ze 100% mohéru umožňující lepší skluz a menší tření. Zkrácená délka skinu a nižší hustota vláken umožňuje lepší skluz i efektivnější soupaž. Méně jistý odraz je vykompenzován skvělými skluzovými vlastnostmi od prvního odrazu.
Odraz: ****
Skluz: ******
Soupaž: ******

SKINTEC UNIVERSAL SKIN (universal):

100% impregnovaný mohér se střední délkou a hustotou chlupu se vyznačuje vyváženým odrazem a skluzem na širokém spektru podmínek.
Odraz: *****
Skluz: *****
Soupaž: ****

SKINTEC PLUS SKIN 350 SET (plus):

Zkrácený skin ze 100% mohéru pro lepší skluz v teplých podmínkách a na měkčím sněhu. Mohér střední hustoty a délky chlupu umožňuje kvalitní skluz od prvního okamžiku, kdy vstoupíte do stopy a je vyvážený z hlediska odrazu a skluzu.
Odraz: *****
Skluz: ******
Soupaž: ******

SKINTEC GRIP SKIN (universal):

100% impregnovaný mohér s hustým a krátkým chlupem je vyvinut pro velmi účinný odraz fungujícím na širokém spektru sněhových podmínek. Ze všech typů umožňuje nejlepší odraz, ale ve skluzu a při soupaži je pomalejší.
Odraz: *****
Skluz: *****
Soupaž: ****REDSTER C9 CARBON SKINTEC – nachystány závodit

Top běžky s totožnou karbonovou konstrukcí a strukturou jako závodní klasičky jen ve stoupací zóně je vložen mohérový pás. Takový, jenž umožňuje kvalitní skluz a nezpomaluje. Nemusíte zažívat žádné předzávodní stresy s mazáním stoupacích vosků, které vás mohou v závodě na měnících se podmínkách stejně zklamat.Skintec rodina

Není to ale jen o závodních běžkách. Skintec technologii najdete u lyží pro úplné začátečníky, sportovní nadšence nebo třeba pro vaše ratolesti.


PRO C3 SKINTEC

jsou určené pro sportovně založené běžkaře, kteří se chtějí kvalitně odrazit i sklouznout, ale nepotřebují k tomu závodní model.


SAVOR XC SKINTEC

jsou vyvinuty pro rekreační běžkaře, kteří potřebují na své výlety stabilní lyže umožňující pohodlný odraz


REDSTER C7 SKINTEC JR

Atomic myslí i na nejmladší lyžaře, pro něž připravil extra lehké a stabilní lyže s mohérem