Jizerské hory

Bedřichov: se začátkem oblevy oznámila Jizerská o.p.s., že strojová úprava probíhat nebude. Nicméně sníh se ve vyšších polohách stále drží. Na Rozmezí je okolo 25 cm, Jizerka 15 cm, na Promenádní leží do 10 cm a občas vykukují kamínky. Zejména ve čtvrtek, kdy se k teplotám nad nulou přidal ještě drobný déšť sněhu ale hodně ubylo. Kvůli tomu, že strojová úprava neprobíhala, stopy jsou měkké. V případě ochlazení, sledujte zprávy Jizerské o.p.s.
Jakuszyce: ani zde se stopy strojně neupravují. Dnes zde byly +3°C, silné mrholení, měkko a sněhu ubývá. Dobré podmínky pro běžky jsou na Dolním Duktu a horní části Samolotu.
Paseky nad Jizerou - Štěpánka ve středu byla rolbou projeta Famberka, Stará cesta, louky nad Kořenovem a Příchovicemi. Ovšem i zde se obleva na kvalitě tratí projevila, určitě je to na horší lyže a v nejlepším stavu je Famberka. Na loukách již kouká hlína a tráva.

Krkonoše

Harrachov – sníh v nižších polohách okolo Harrachova také mizí. Ve čtvrtek byla rolbou projeta horní část Harrachovy cesty ke Krakonošově snídani, Kládová cesta a Janova cesta k Čertově hoře.
Horní Mísečky a Benecko – na Mísečkách bude dopoledne 18.12. pořádat SKI Jilemnice závody. Upraveny budou krátké okruhy okolo stadionu – sprinterské kolečko a medvědínská svážnice.
Závodní okruhy na Benecku se naposledy projížděly před týdnem.
Špindlerův Mlýn: o uplynulém víkendu byla rolbou upravena trasa Buď Fit. Sníh zde nejspíš vydržel, ale vzhledem k tomu, že se jednalo o první projetí rolbou, bude se mokrý sníh bořit.
Vrchlabí: běžecký areál Vejsplachy nabízí alespoň část svých okruhů stále sjízdných. Na krátké sklouznutí to jistě stačí i když podmínky nejsou ideální.
Černá hora– i zde je úprava tras většinou týden stará. Nově byla projeta pouze Lobkovicova cesta nahoru na Černou horu a část malého okruhu na vrcholu.Kladské pomezí -Broumovsko

Zatímco o uplynulém víkendu se dalo do strojových stop vyrazit i v okolí Police nad Metují, Adršpachu nebo Machova, pro tento víkend bude v této oblasti jen nouzové ježdění na starších lyžích na tzv. Karlowském ledovci. Bez ochlazení strojová úprava nejspíš neproběhne.

Orlické hory

Zde projela rolba naposledy v úterý trasy v okolí Deštného. V hřebenových partiích se sníh stále drží, pouze v místech, kde byl vyfoukaný, se můžou ukázat kameny. Sjezd do Deštného je stále relativně dobrý, na loukách za Národním domem nebo od Kozího chlívku se občas ukáže hlína. Rolba by měla opět vyrazit v pátek.
Ostatní trasy od Jelenky směrem k Pěticestí, Mezivrší a na Haničku jsou měkké, protože zde rolba jela před týdnem. Říčky nejspíše vyjedou opět v noci z pátku na sobotu. Sjezd do Rokytnice, kde rolba projela minulý týden, vzhledem k oblevě nebude upraven.
V Orlickém Záhoří na loukách leží momentálně asi 10 cm sněhu, takže vyjetí rolby není jisté.
Zobrazení úpravy rolbami: www.destne.info/bezecketrate

Suchý vrch a Buková hora protože východ Česka zasáhla obleva o trochu méně, než západ, na Suchém vrchu by mělo stále ležet okolo 25 cm sněhu. Ještě v úterý upravila rolba trasy v okolí Suchého vrchu ke tvrzi Bouda a sjezd do Mladkova nebo sjezd do Těchonína.


Rychlebské hory

Dolní Morava: v úterý byl upraven okruh Zbojnická a Větrný vrch. Další vyjetí rolby bylo plánováno na čtvrtek nebo pátek. Vzhledem k dnešnímu teplému počasí bylo nejspíš přesunuto na pátek. Sněhu je ve vyšších polohách dostatek.
Paprsek – aktuálně hlásí cca 30 cm přírodního sněhu, teploty nad 0°C. Trasy byly naposledy upraveny o víkendu. V exponovaných místech např. ve sjezdu k Medvědí boudě koukají kameny. Lanovka je v provozu, pro běžkaře byla projeta stopa k parkovišti v lomu. Aktuálně upravené trasy najdete na bilestopy.cz nebo na www.jdemenabezky.cz


Jeseníky

Skřítek - Karlov – pokud to podmínky umožní, proběhne na víkend úprava stop i ze sedla na Skřítku. Zatím projela rolba ve středu trasu z Karlova na Mravencovku, Alfrédku, okolo Ostružné a na rozcestí Pod Ztracenými kameny. Zde se občas ve stopě ukáže podklad, takže doporučujeme starší lyže.
Červenohorské sedlo - Praděd – ani v této oblasti Jeseníků během týdne rolby nevyjížděly. Pouze dnes byla projeta trasa mezi Ovčárnou a Švýcárnou.
Aktuálně upravené trasy v Jeseníkách, také okolo můžete sledovat na www.jdemenabezky.cz

Vysočina

Nové Město n. Moravě – úprava tratí vzhledem k teplému počasí není možná. Stopa se vlivem počasí místy ztrácí, na některých místech sníh zmizel úplně. Zbytky sněhu by mohly být na trasách, které se upravovaly o uplynulém víkendu. Závodní okruhy ve Vysočina aréně jsou bohužel uzavřené. Aktuální informace najdete na mapě

Jihlava – Vysoká:  zde sníh bohužel zmizel již v úterý.

Beskydy

Pustevny: o víkendu bylo upraveno až na Martinák, Tanečnici i Radhošti. Vzhledem k oblevě již cesta na Martiňák sjízdná nebude, ale v horních polohách je sněhu dostatek. Upravené trasy sledujte na www.bilestopy.cz.

Šumava

Churáňov výška sněhu ve stopě je okolo 15 cm, teploty se pohybují okolo 0°C. Poslední úprava proběhla 14. 12. na trase Zadov (U Lenců) – Pláně .
Modrava na Javoří Pile by mělo být okolo 30 cm sněhu. Úprava stop na víkend zatím nebyla hlášena.
Kvilda sněhu je zhruba 20 cm. Trasy jsou upraveny z minulého víkendu. Na Bučině leží 25 cm.
Železná Ruda podle nadmořské výšky zde leží od 10 do 25 cm sněhu. Dnes byly upraveny následující trasy: Gerlova Huť – Pod Sklářským vrchem (Šumavská magistrála) – Nad Pošťákem –  Gerlova Huť, Zámecký les – Nad Samotami – Pod Sklářským vrchem (Šumavská magistrála) – Gerlova Huť, Belveder- Hofmanky –  Prameniště Řezné –  Nový Brunst –  Gerlova Huť, Pod Sklářským vrchem – Spodní Grádelská – Grádl – Horní Grádelská – Nad Pošťákem.
Aktuální info ze Šumavy najdete na bilastopa.cz

Český les

Čerchov - úprava zatím probíhala pouze na malém okruhu. Teprve zítra vyjede skútr na prohlídku okolo Čerchova, zda zbyl nějaký sníh. Informace o stavu najdete na www.snehari.cz

Krušné hory

Krušné hory západ: teploty se i na hřebenech Krušných hor drží nad nulou a sníh navíc rychle ubývá vzhledem k deštivému rázu počasí. Ani výhled na další dny není nijak povzbudivý. Od nadcházejícího víkendu by se sice mělo ochladit, nicméně větší sněžení zatím v předpovědích nefiguruje. Lze očekávat, že po poklesu teplot budou i trasy, na kterých zůstane souvislá sněhová vrstva, velmi obtížně sjízdné (zledovatělé).
Lesná: podle aktuálních informací i zde panují teploty nad 0°C. Trasy jsou sjízdné, ale strojově neupravené.