Jizerské hory

Bedřichov: dobré podmínky jsou od Nové Louky výše. Jizerská o.p.s. pravidelně trasy upravuje. Dnes projela rolba Magentovou stopu, na Josefův Důl - Peklo, Mariánskohorské boudy, Mariánskou Horu, Protrženou přehradu, Kristiánov, Blatný rybník

Jakuszyce čerstvě upraveno: Górny Dukt, Rozdroże pod Cichą Równią – kopalnia, Jakuszyce - Samolot – Orle, Jakuszyce - spacerówka – Orle.

Krkonoše

Harrachov – stopy byly upraveny v týdnu i dnes v rozsahu Harrachova cesta – Krakonošova Snídaně, Kládová cesta na Ručičky, Dvoračky až na Rezek, Okružní cesta, Janova cesta směr Studenov a Hleďsebe.
Horní Mísečky a Benecko – v průběhu týdne byla Horních Mísečkách čerstvě upravena pouze svážnice ke střelnici. Na Benecku proběhla strojová úprava na závodních okruzích a sjezd k Rovince.
Vrchlabí: díky umělému zasněžování je stále sjízdný krátký okruh v běžeckém areálu Vejsplachy.
Černá hora– z Jánských Lázní vyjela rolba po Zvonkové cestě. Na vrcholu byl upraven Malý okruh na Zrcadla a ke Kolínské boudě, také část velkého okruhu.Kladské pomezí -Broumovsko

Na „ledovci“ v Karlowě se sníh udržel a díky nově napadlému prašanu mohlo dojít i na strojovou úpravu okruhu Pabla.

Orlické hory

Na hřebenech je 35 cm sněhu, v okolí Deštného 10-15 cm. Trasy udržované rolbou z Deštného, tj. v rozsahu Deštné – Vrchmezí – Šerlišský mlýn – Šerlich – Velká Deštná – sedlo Pod Homolí – Luisino údolí – Deštné jsou pravidelně projížděny v úterý a v pátek. Pouze v případě nepříznivých podmínek se může frekvence úpravy změnit. Stopy v této části hor jsou v perfektním stavu jak na klasiku, tak na bruslení.
Od Homole směr Pěticestí, Zakletý, Hanička projíždí rolba pouze jednou týdně, většinou před víkendem. I tam však stopy vydržely a celá hřebenovka je tak sjízdná bez problému i na dobrých lyžích.
V Orlickém Záhoří je sněhu málo a lyžařský okruh není v provozu.
Kdo by chtěl do stop nastupovat v sedle na Šerlichu, využijte k dopravě skibusy, které jezdí z Deštného každou půlhodinu. Parkoviště v sedle má malou kapacitu. Je naplněno v brzkých ranních hodinách a parkování na silnici není možné.
Zobrazení úpravy rolbami: www.destne.info/bezecketrate

Suchý vrch a Buková hora i zde napadlo na zledovatělý podklad několik centimetrů prašanu. Díky tomu proběhla v úterý úprava stop z Červenovodského sedla jak směrem na Bukovou horu, tak směr Suchý vrch a ke tvrzi Bouda.


Rychlebské hory

Dolní Morava- zpráva ze středy: všechny stopy kromě okruhu nad vesnicí upraveny Připadl i nějaký nový sníh a přes noc to pěkně vymrzlo. Upravena je Jesenická magistrála již od závory, práce v lese skončily, ale není tu mnoho sněhu. Další úprava bude někdy po Vánocích dle počasí, má přijít další obleva a poté opět sněžení.
Paprsek – aktuální sněhová vrstva je 30 cm, rolba včera upravila Velký Šengen. V úterý 21.12. se projelo: Petříkov, Levé údolí, Císařská bouda-Pohádka, Palaš-Travná, Malý Šengen, Pralinku. Milíře nesjízdné – probíhá těžba.
Aktuálně upravené trasy najdete na bilestopy.cz nebo na www.jdemenabezky.cz

Jeseníky

Skřítek - Karlov – po strojové úpravě jsou v dobrém stavu červený a modrý okruh. Bílý okruh ke sjezdovce je horší a je bez stopy. Na magistrále jsou stále znát zledovatělé koleje po těžbě, stopu nebylo možné udělat. Horší podmínky jsou zde i na bruslení.
Rolba vyjíždí také z Karlova – přes Mravencovku – Alfrédku, okolo Ostružné + je upraven lyžařský stadion v Nové Vsi.
Červenohorské sedlo - Praděd – v této oblasti panují asi nejlepší sněhové podmínky. Přímo ve skvělém stavu je trasa mezi Červenohorským sedlem, Švýcárnou a Ovčárnou.
Ve středu dojela rolba až do Koutů nad Desnou, podmínky ale nejsou ideální. Stejně tak je tomu i na Hladové cestě k vodní nádrži Dlouhé Stráně nebo na Uhlířské cestě. Běžkovat lze také na okruhu okolo Mravenečníku, tam jsou podmínky dobré. Aktuálně upravené trasy v Jeseníkách můžete sledovat na www.jdemenabezky.cz

Vysočina

Nové Město n. Moravě – dobrou zprávou je, že byla pro veřejnost alespoň částečně zpřístupněna Vysočina Aréna. Rozpis lyžování pro veřejnost najdete zde

Na loukách, ale bez strojové úpravy se dá lyžovat v okolí Třech Studní, směr Sklené nebo Fryšavský ledovec. Otázkou je, jak to bude vypadat po oblevě.


Beskydy

Pustevny: zledovatělý podklad má zhruba 15 cm, na něj připadlo 10 cm prašanu. V průběhu týdne rolba projela trasu z Pusteven na Martiňák, k Tanečnici i k Radhošti. Stav tratí byl dobrý. Aktuálně upravené stopy najdete na www.bilestopy.cz.
Velké Karlovice: kdo míří na svátky do tohoto zimního střediska, tak strojovou stopu zde bohužel zatím nenajde. Sněhu je okolo 10 cm.

Šumava

Churáňov aktuální výška sněhu je do 15 cm, nového je pouze poprašek. Stopy jsou se zmrzlým podkladem a zmíněným popraškem nového sněhu. Strojová úprava neprobíhala.
Modrava ani zde rolba nevyjížděla, povrch je tvrdý, zledovatělý, stopy jsou mělké. Směrem na Březník nebo Černou horu sněhu sice přibývá, ale vyskytují se ledové plotny.
Kvilda – Borová Lada výška sněhu zůstává stále na 20 cm. Rolba vyjela pouze v úseku Borová Lada – Bučina – Knížecí Pláně.
Železná Ruda ani zde rolby v průběhu týdne nevyjížděly. Sněhu je od 5 do 25 cm, je zledovatělý.
Prakticky na celé Šumavě se se strojovou úpravou čeká na zlepšení sněhových podmínek.
Aktuální info ze Šumavy najdete na bilastopa.cz

Český les

Čerchov - na zmrzlý podklad připadlo pod Čerchovem cca 2-3 cm suchého prašanu, tedy se dá docela dobře lyžovat. Dobré podmínky jsou od Rozcestí pod Čerchovem přes Malinovku na Zlom. Info ze www.snehari.cz

Krušné hory

Krušné hory západ: podle posledních zpráv z Krušnohorské lyžařské magistrály malý poprašek čerstvého sněhu výrazně zlepšil sjízdnost lyžařských tras ve vyšších polohách Krušných hor - především pro bruslaře, kteří se na původním zmrzlém podkladu odrazili jen velmi obtížně. Slušné svezení je tak aktuálně např. na Schuppenberské cestě nad Perninkem i na ní navazující Bučinské cestě.