Jizerské hory

Bedřichov: dnešní teplota se pohybovala okolo +5°C. Stopy byly upraveny ve středu v ranních hodinách a stále relativně drží, i když kvůli vysokým teplotám měknou. Sněhu v okolí Bedřichova a Nové Louky bude ubývat. Na Rozmezí je momentálně asi 35 cm, takže ve vyšších partiích budou trasy stále sjízdné.

Jakuszyce i zde se upravovalo ve středu. Situace je stejná jako na české straně, stopy měknou, někde jsou poškozené od pěších.

Paseky nad Jizerou - Štěpánka i zde rolba vyjela ve středu a ještě dnes byly stopy v dobrém stavu. Upraveno bylo prakticky vše, co šlo od Kořenova Famberkou, okolo Štěpánky i cesty k Pasekám nad Jizerou.

Krkonoše

Harrachov – v nižších partiích již koukají kameny. V dobrém stavu byly trasy od vodopádů na Krakonošovu Snídani, Kládová cesta i okruh okolo Vlčího hřebene.
Benecko – závodní okruhy na Benecku byly ve středu upraveny včetně sjezdu na Rovinky a cesty na Přední Žalý. Podmínky byly ještě dnes velmi dobré. Trasa mezi Beneckem a Mísečkami upravena není.
Vrchlabí: krátký okruh je stále sjízdný a je pravidelně upravován.
Černá hora– dnes rolba projela velký okruh k Zrcadlovkám a Kolínské boudě, Malý okruh, Lobkovicovu cestu, Zvonkovou i Černohorskou silnici okolo Zinnekerových bud.Orlické hory

Na hřebenech leží stále 30 cm sněhu, teploty se dnes pohybovaly okolo +2°C. Trasu Deštné – Vrchmezí – Šerlišský mlýn – Šerlich – Velká Deštná – Luisino údolí – Deštné projela rolba v úterý. V ten samý den byl upraven také okruh v Orlickém Záhoří a trasa mezi Jelenkou a Pěticestím. Stav okruhu v Záhoří byl ještě dnes relativně dobrý, ale s přicházející oblevou se bude zhoršovat a sjízdný bude jen podél lesa, kde je sněhu o trochu více. Okruhy v Deštném byly také sjízdné, ale i zde se obleva projeví a začnou se objevovat místa s krtinci a trávou.
Rolba z Říček vyjela dnes a upravila cesty v rozsahu sedlo Pod Homolí, Pěticestí, Mezivrší, Anenský vrch a Panské Pole. Přičemž od Haničky je sněhu již velmi málo, spíše se jedná jen o ledovou krustu.
K dopravě do sedla na na Šerlichu využijte skibusy, které jezdí z Deštného každou půlhodinu.
Zobrazení úpravy rolbami: www.destne.info/bezecketrate

Suchý vrch a Buková hora dnešní teploty byly okolo +3°C. Poslední strojová úprava okolo Suchého vrchu a Bukové hory je 3 dny stará. Občas se vyskytovaly kamínky, ale s opatrností sjízdné.


Rychlebské hory

Dolní Morava- ačkoliv v této oblasti teploty ještě nešplhají tak vysoko, jako na západě Česka, strojová úprava je týden stará.
Paprsek – ranní teploty byly těsně pod nulou, ale během dne a nyní se vyšplhaly k +2°C. Výška sněhu je 30 cm a všechny okruhy tj. cca 110 km byly upraveny včera a dnes.
Aktuálně upravené trasy najdete na bilestopy.cz nebo na www.jdemenabezky.cz

Jeseníky

Skřítek - Karlov – sněžení v noci na středu sněhové podmínky vylepšilo, stopy byly dnes čerstvě projety. Na červeném okruhu na Skřítku směr Klepáčov je vyfrézovaná stopa. Ideální podmínky byly také z Karlova přes Mravencovku a Alfrédku. Okruhy v Nové Vsi jsou také sjízdné, ale přeplněné lidmi.
Dalo se vyrazit také z Rýmařova, kde byly stopy dnes čerstvě projety.


Červenohorské sedlo - Praděd – zde jsou upravené trasy staré 3 dny. Sněhové podmínky jsou dobré. Nejlepší pro běžkaře je úsek mezi Ovčárnou – Pradědem a Švýcárnou.
Oblast okolo vodní nádrže Dlouhé Stráně, Mravenečníku a Hladová cesta byly projety rolbou 26. 9. Stav je dobrý, ale z Koutů nad Desnou bude v následujících dnech lepší se nechat vyvézt lanovkou. Aktuálně upravené trasy v Jeseníkách, také okolo můžete sledovat na www.jdemenabezky.cz

Vysočina

Nové Město n. Moravě – na Vysočině bohužel sníh roztál. Krátký okruh nabízí Vysočina aréna. Závody dnes skončily, takže hodiny pro veřejnost se opět rozšíří – viz. rozpis.

Beskydy

Pustevny: podmínky byly ještě dnes dobré, upravené trasy již od Martiňáku. Z Pusteven pak magistrály k Tanečnici, Radhošti plus magistrála v úbočí pod Radhoštěm. V tomto období ale hodně tras okolo Pusteven ničí pěší turisté. Aktuálně upravené stopy najdete na www.bilestopy.cz.
Velké Karlovice: stopy v údolí byly ještě relativně sjízdné, týden stará je stopa po magistrále z Makovského sedla na Třeštík, Soláň, Tanečnici a na Cáb. Krátký úsek od hotelu Cáb do Dušné projela rolba ještě dnes.
Bílá: včera projela rolba okruh ke státní hranici přes Salajku, Bumbálku a k horní stanici lanovky v areálu Bílá.

Šumava

Na Šumavě bohužel již několik dní prší nebo mrholí. Sněhová pokrývka odtává. Dostatečná zásoba je pouze ve vyšších polohách okolo Poledníku, Bučiny, Černé hory. V oblasti Železné Rudy jsou to pak trasy z Hofmanek na Pancíř a Můstek. Avšak kvůli teplému počasí rolby nevyjíždějí.
Aktuální info ze Šumavy najdete na bilastopa.cz

Krušné hory

Krušné hory západ: déšť a teplo panuje i zde, proto strojová úprava není možná. Na starších lyžích a s opatrností byly ještě dnes sjízdné některé úseky na Schuppenberské cestě, trochu hůře na tom byla Bučinská cesta. Ovšem k pokračující oblevě bude sníh mizet i zde.