Jizerské hory

Bedřichov: podle poslední zprávy z Jizerské magistrály je v nejvyšších polohách 10-12 cm nového sněhu. Rolba projela bez stopy trasy: okruh 50 km bez Olivetské hory a Přítoku, Magentovou stopu a trasu na Souš. Vzhledem k nízké vrstvě sněhu je třeba dávat pozor na možnost výskytu kamínků, podmáčených míst nebo míst bez starého podkladu s minimální vrstvou sněhu nového.

Jakuszyce rolba vyrazila na tratě dnes ráno i se stopovačem. Projela tyto úseky: Dolny Dukt, Górny Dukt, Rozdroże pod Cichą Równią, Jakuszyce – Samolot – Orle, Jakuszyce – spacerówka – Orle. Ani zde však nejsou podmínky ideální, na mnoha místech podklad zmizel nebo zůstala jen slabá ledová vrstva. Ve stopě se vyskytují kamínky nebo hlína. V nejlepším stavu je asi „Spacerówka“.

Krkonoše

Harrachov – již bylo zmíněno, že na lyžařském stadionu byla zásoba umělého sněhu, která oblevu přežila. Ovšem od 7.1. do 9.1. budou okruhy v okolí lyžařského stadionu pro veřejnost uzavřeny.
Mísečky- po oba dny o víkendu zde budou probíhat lyžařské závody. Dnes rolba upravila okruh 5 km bez stopy. Na několika místech prosakovala voda. Sníh byl po úpravě směsí nového prachového a starého firnu.
Benecko – bohužel zde je sněhu pro strojovou úpravu ještě málo.
Vrchlabí – Vejsplachy: díky umělému sněhu se dalo lyžovat na krátkém okruhu, který je také upravován rolbou. Ovšem koncentrace lyžařů je někdy hodně vysoká.

Černá hora– vzhledem k vysoké nadmořské výšce se v okolí Černé hory zachovalo více starého sněhu. Rolba dnes projela v horních polohách část Velkého a část Malého okruhu, plus trasu přes Václavák na Kolínskou boudu.


Orlické hory

V okolí Deštného sníh zcela zmizel, avšak na hřebenovce z 80 % zůstal starý podklad, na který připadlo 5-10 cm prašanu. Vzhledem k tomu, že rolby vyjíždějí ze středisek v nižších polohách, strojová úprava se zatím neplánuje. Hřebenová trasa je však bez problémů sjízdná minimálně v rozsahu Šerlich – Pěticestí. Na bruslení jsou podmínky horší. Stopa na klasiku byla již dnes prošlápnutá. Občas se budete muset vyhnout vymletým korytům od vody, nebo hůlky píchnou hrotem až do asfaltu, ale není to nic dramatického.
Okruh v Orlickém Záhoří je nesjízdný.

Rychlebské hory

Dolní Morava- bohužel i tady sníh z nižších poloh zmizel. Zprávy o tom, jak vypadá magistrála ze Slaměnky se zatím neobjevily a vypadá to, že ani rolby nevyjedou. Pokud ano, zobrazí se to na bilestopy.cz
Paprsek – na některých místech starý sníh zmizel, stejně jako v jiných lokalitách je třeba dávat pozor na kamínky, nebo vymletá místa od vody. Rolba vyrazila na průzkum a projela trasu na Císařskou boudu, část Malého Šengenu a Pralinky, ale také do Petříkova. Aktuálně upravené trasy najdete na bilestopy.cz nebo na www.jdemenabezky.cz

Jeseníky

Skřítek – sníh z tratí bohužel zmizel. Pro strojovou úpravu je potřeba alespoň 20 cm nového sněhu. Zatím připadlo pouze 5 cm.


Červenohorské sedlo - Praděd – ze sedla jsou tratě bohužel nesjízdné. Také zde musí napadnout alespoň 20 cm sněhu. V okolí Pradědu je však situace lepší, takže včera projela rolba mezi Švýcárnou a Pradědem, dnes znovu ještě na Ovčárnu a k vrcholu Pradědu.
Aktuálně upravené trasy v Jeseníkách, také okolo můžete sledovat na www.jdemenabezky.cz

Vysočina

Nové Město n. Moravě – zde se dá momentálně lyžovat pouze ve Vysočina aréně, ale hodiny pro veřejnost jsou v tyto dny dosti omezené. Sledujte rozpis
Jihlava - v areálu Český mlýn je poměrně velká zásoba umělého sněhu. Dnes zde probíhá jeho rozhrnování za účelem spravení stávajících tras, ale také rozšíření o další úseky.

Beskydy

Pustevny: zde sice na tratích zůstala místy slabá vrstva starého sněhu, ale nová sněhová nadílka zatím není dostačující.

Šumava

Obecně se dá říci, že ve všech šumavských střediscích leží od 5 do 15 cm sněhu. Jedná se sníh nový, bez starého podkladu. Ten se zachoval pouze v těch úplně nejvyšších polohách Šumavy. Stopy se neupravují, čeká se na vydatnější sněžení
Aktuální info ze Šumavy najdete na bilastopa.cz

Krušné hory

Krušné hory západ: info z KLM západ: na žádné velké lyžování ani výjezd roleb to sice zatím není, ale na popojíždění na starších lyžích sníh stačí - na cestách ho leží od 5 do 10 cm. Bohužel veškerý původní podklad roztál. Pokud se vyplní aktuální předpověď, podle které by přes víkend, zejména pak v neděli, mělo napadnout až 20 cm sněhu, mohla by úprava stop proběhnout začátkem příštího týdne.
Aktuální informace najdete na krusnehoryaktiv­ne.cz