Sportovní výživa je speciálně vyvinutá pro potřeby sportujícího organismu v každé fázi výkonu:

  • PŘED sportem dokáže aktivovat všechny potřebné energetické systémy, které nám dodávají energii ze zásob uložených v těle. Také umí vyřešit otázku, co jíst před sportem, abychom nebyli hladoví, ale ani příliš plní – viz náš tip v podobě ENERVIT PRE Sportu.

  • BĚHEM sportu rychle zásobuje tělo snadno dostupnou energií, kterou není třeba dlouho trávit. K tomu slouží energetické tablety, gely nebo tyčinky. Také doplní vitaminy a minerální látky ztrácené potem, jako třeba iontový nápoj ENERVIT Isotonic Drink.

  • PO sportu se postará o regeneraci, což je velmi důležité z hlediska růstu výkonnosti i připravenosti organismu na další sportovní výkon. K tomuto účelu slouží zejména regenerační nápoje (viz náš tip – ENERVIT R2 Recovery Drink).Aby regenerace po sportu proběhla efektivně a rychle, je potřeba tělu bleskově dodat energii, vitaminy, minerální látky a aminokyseliny. Proto musí být v dobře vstřebatelné formě (ideální je nápoj) a do 30 minut po výkonu, což je vidět na grafu níže. S přibývajícím časem se tato schopnost snižuje – zatímco po 30 minutách je na 85 %, po hodině už jen na 20.
Co vybrat?

ENERVIT PRE Sport

Sacharidové želé s nízkým glykemickým indexem, které řeší otázku, co jíst před sportem. Dodá vám energii uvolňující se postupně, ale především perfektně připraví vaše tělo na sport. Zasytí, abyste nesportovali hladoví, ale zároveň nezatíží vaši trávicí soustavu (neobsahuje tuky, bílkoviny ani vlákninu). Optimálně nastartuje i vaše energetické systémy, abyste mohli efektivně využívat i energii z tuků, která je pro běžkaře důležitá.

ENERVIT Isotonic Drink

Iontový nápoj dodávající kromě tekutin i energii a potem ztrácené minerální látky. Ideální parťák pro jakoukoli sportovní činnost. Díky správnému obsahu sacharidů a minerálů se ionťák vstřebává lépe než samotná voda a dodává živiny potřebné pro váš výkon. Kdybyste měli volit jen jeden doplněk sportovní výživy během sportu, sáhněte právě po tomto ionťáku.

ENERVIT energetické gely, tablety, tyčinky

Když sportujete, potřebujete energii. Ta ze sacharidů je 2x rychlejší než z tuků, ale v těle jí máme jen omezené množství ve formě glykogenu. Proto při sportu doplňujte sacharidovou energii prostřednictvím sportovní výživy Enervit, která je přesně k tomuto účelu určená – aby se rychle vstřebala a poskytla vám potřebnou energii pro váš výkon. Obsažené sacharidy jsou pro tělo snadno vstřebatelné a rychle dostupné, narozdíl od klasických potravin, které musíte dlouho trávit.

ENERVIT R2 Recovery Drink

Regenerační nápoj, který se stal legendou. Jeho pomoc s regenerací oceníte hned druhý den po tréninku či závodě a pomůže vám absolvovat dříve další zátěž tak, aby vaše výkonnost rostla. Ta se zvyšuje právě v době regenerace, kdy tělo potřebuje načerpat zpět živiny spotřebované při sportu. Nápoj proto obsahuje sacharidy pro doplnění energie, aminokyseliny pro opravu svalových vláken a vitaminy a minerály pro urychlení regeneračních procesů.

www.enervit.cz