Jizerské hory

Bedřichov: Jizerská o.p.s. hlásí 200 km upravených tras. Podmínky jsou přímo luxusní a to během dnešního dne připadl další prašan. Na Jizerce leží asi 25 cm, na Rozmezí téměř 40 cm.
Jakuszyce i zde připadlo 5 – 10 cm prašanu. Dnes bylo upraveno: Górny Dukt i Dolny Dukt, Kopalnia - Rozdroże pod Cichą Równią - Jelenia Łąka - Cicha Równia – Samolot; Samolot - Orle – Jakuszyce. Pokud to půjde, budou projety i trasy k elektrárně Turów od zatáčky na Samolot na Orla a také trasy okolo Kozího hřbetu.
Kořenov – Příchovice - po sněžení jsou také čerstvě projeté trasy od Kořenova, kolem Štěpánky na Příchovice, směr Paseky nad Jizerou i Famberka.

Krkonoše

Harrachov – už během týdne byly velmi dobré podmínky např. na Kládové cestě i Terexu, stejně tak i Janova cesta. Rolba vyjela přes Krakonošovu snídani na Voseckou boudu, upraveno je také na Ručičky.
Rokytnice nad Jizerou: i zde vyjela rolba část tratí na běžkařských okruzích v areálu Kaplička.
Vysoké nad Jizerou: upraveny jsou běžkařské okruhy v areálu Šachty.
Mísečky- vzhledem k tomu, že na konec ledna byl na Horní Mísečky přeložen závod Jilemnická 50, začala rolba najíždět i okruh 10 nebo 7 km. Jinak standardně jsou upraveny kratší trasy v okolí stadionu, směr Zlaté návrší bylo tento týden také utaženo rolbou bez stopovače.
Benecko – závodní okruhy, cesta na Přední Žalý a sjezd na Rovinku byly upraveny ještě před dnešním sněžením. Před víkendem nejspíš proběhne další úprava.
Vrchlabí – Vejsplachy: podmínky se stále zlepšují, trasa je prodloužena až za potok. Díky mrazům probíhá zasněžování i dalších částí, aby se mohl okruh ještě trochu natáhnout.
Velká Úpa: začátkem týdne byl upraven okruh od horní stanice lanovky na Portáškách okolo Pěnkavčího vrchu.
Černá hora– nový sníh zakryl zledovatělá místa a velmi dobře jsou sjízdné Velký a Malý okruh, sjezd na Hoffmanky, cesta na Zrcadlovky i na Kolínskou boudu.

Kladské Pomezí

Machovský ledovec: podél lesa jsou najety stopy na klasiku i pruhy na bruslení.
Karlów: upravena trasa Biegu Pabla.

Orlické hory

Od minulého týdne připadlo asi 15 cm sněhu. Díky tomu jsou upraveny běžkařské okruhy přímo v Deštném a také osvětlený okruh v Orlickém Záhoří.
V pátek budou opět upraveny veškeré trasy po hřebenech, včetně sjezdů do Deštného, do Orlického Záhoří, Říček nebo na Panské Pole nad Rokytnicí v O.h. Podmínky na hřebenech jsou vynikající. Ve sjezdu k Panskému Poli je třeba dávat pozor na kamínky.
Pro cestu na Šerlich využijte skibusy, které jezdí z Deštného již od 8:00 ráno. V tu dobu už o víkendech bývá parkoviště v sedle zcela zaplněno. Dalším výchozím bodem přímo na hřebeni je Mezivrší, kde najdete parkoviště s větší kapacitou.

Suchý vrch

Z Červenovodského sedla projela rolba směrem k Suchému vrchu, přes rozcestí U pěti bratří a U tří pánů se vracela zpět. Trasa je v dobrém stavu, vrstva sněhu mimo stopu cca 20 cm.


Rychlebské hory

Dolní Morava- po slibném začátku sezóny se zde momentálně stopy neupravují. Pokud rolba vyjede, zobrazí se na bilestopy.cz
Paprsek – zde leží od 8 do 13 cm sněhu, během dnešního dne ještě něco připadlo. V týdnu byly upraveny všechny okruhy. Rolba vyjede znovu v sobotu.

Jeseníky

Alfrédka hlásí asi 15 cm nového prašanu. Trasy jsou sjízdné na klasiku ale bez strojové stopy. Funguje také areál v Nové Vsi, okruhy jsou v dobrém stavu.
Z Červehorského sedla zatím strojová úprava není. Jako v minulém týdnu jezdí rolba pouze mezi Švýcárnou, Ovčárnou a Pradědem.

Aktuálně upravené trasy v Jeseníkách i jejich kvalitu najdete na www.jdemenabezky.cz

Vysočina

Nové Město n. Moravě – ve Vysočina aréně probíhalo v týdnu Akademické mistrovství a o víkendu to bude naopak ČP v biatlonu. Nicméně pár hodin pro veřejnost se ve všední dny najde. Viz rozpis.
Díky sněžení v posledních dnech mohly být alespoň uválcovány běžecké tratě ze Studnic včetně malého okruhu na Fryšavský ledovec přes Rokytno a Tři Studně. Včera odpoledne byly trasy doplněny o běžecké tratě ze Studnic do Tří Studní přes Kuklík, Kadov a Medlov. Bohužel úsek mezi Kadovem a Studnicemi není příliš sjízdný z důvodu malé vrstvy sněhu a vystupujícímu kamení a drnů. Z Kadova na Tři Studně je to dobré, jen vás čeká malá objížďka zoraného pole u Kadůvku. Jihlava - v areálu Český mlýn je upraven na klasiku i bruslení okruh v délce 700 m. Díky osvětlení ho můžete využít i večer.
Situace s přírodním sněhem se mírně zlepšila. V lokalitě Čeřínku projíždíme válcem okruhy u Nového Hojkova.

Beskydy

Pustevny: trochu sněhu připadlo, i když na nejlepší lyže to rozhodně není. Rolba projela jen pár kilometrů tras v nejvyšších partiích směr Radhošť a kousek k Tanečnici.

Šumava

Také na Šumavě připadlo několik centimetrů nového sněhu, nicméně vítr na otevřených pláních stopy zafoukává. V nižších oblastech okolí Kvild nebo Modravy leží asi 20 cm sněhu. Ve vyšších partiích okolo 40 cm.
Modrava- v úterý byly na klasiku upraveny tyto trasy: Modrava – Březník, Ptačí nádrž – Černá hora – Pramen Vltavy; Ptačí nádrž – Černohorská nádrž – Modravský most; Černohorská nádrž – Filipova Huť (k závoře); Modrava – Rybárna – Tříjezerní slať – Javoří pila – Modrava.
Na Železnorudsku dnes rolba upravila trasu na Nový Brunst a Gerlovu Huť. Počátkem týdne byly strojové stopy také Polomskou a Armádní cestou na Hůrku, projeta byla také Dálnice od rozcestí Nad Samotami.
Lipno- čerstvě jsou upraveny trasy v okolí Frymbukra
Pasečná- jak už bylo zmíněno v úvodu, jedná se o méně známou oblast, ale okruhy se nachází v nadmořské výšce 800 až 850 m, což v současné době umožňuje strojovou úpravu. Výlet si můžete případně prodloužit i do Rakouska. Více se dozvíte na www.bezkypasecna.cz

Aktuální info ze Šumavy najdete na bilastopa.cz

Český les

Capartice a Čerchov: upravené jsou stopy kolem celého Čerchova včetně vrcholu. V Caparticích byl upraven celý 3 Km okruh na louce. V pátek odpoledne se pokusí upravit skútrem spojnici Capartice - Rozcestí pod Čerchovem.

Krušné hory

Krušné hory západ: podle zpráv z Krušnohorské lyžařské magistrály upravené stopy zasypalo dopolední sněžení a také během čtvrtečního odpoledne by mělo sněhu na horách přibývat. Po sněžení - během noci na pátek budou upraveny lyžařské trasy rolbami z Božího Daru, Abertam, Jelení i Vysoké Pece. Už v průběhu noci na sobotu by mělo začít znovu vydatně sněžit - během soboty očekáváme až 20 cm nového sněhu. Další rozsáhlejší úprava lyžařských tras je tak předběžně v plánu až na nedělní ráno, kdy by mělo sněžení postupně ustávat.
Aktuální informace ze západní částku Krušných hor najdete na krusnehoryaktiv­ne.cz
Nové Město a Cínovec: asi nejdůležitější informace byla zmíněna již v úvodu: po oba víkendové dny se na Cínovci, na golfovém hřišti uskuteční závod Krušnohorská 30. Centrální parkoviště na Cínovci bude pro závodníky zdarma.
Kromě 6 km okruhu byla upravena také trasa magistrála Cínovec (Pomezí) - Vitiška - Nové Město (Trafo)

Aktuální úprava na skimapa.cz

Lužické hory

Polevsko: dnešní sněžení vylepšilo sněhovou situaci na Polevském ledovci, takže začala strojová úprava. V sobotu se v areálu U Kapličky uskuteční závod Severská 20.
Luž: dnes napadl konečně sníh. Je asi 20 cm. Kde není moc stromů, tam je víc. Celá trasa okolo Pěnkavčího vrchu projeta. Jen kus od chaty spadly jeřabiny. Část se povedlo odřezat, zítra budou práce na odstranění stromů pokračovat.