Nová kolekce CRAFT podzim/zima 2011/12 přináší spoustu novinek, a to nejen v oblasti funkčního prádla, kde se stal fenoménem mezi všemi sportovci na celém světě, ale hlavně v oblasti druhé (termoregulační) vrstvy a dalších kolekcích pro lyžaře, běžce i bikery.

Pokud potřebujete před zimní sezónou dovybavit svůj sportovní šatník, nabízíme pár tipů z letošních kolekcí CRAFT.

Jak správně se na běžky obléknout ?

1. vrstva

Určitě Vám nesmí chybět 1. vrstva. Funkční prádlo je základem pro funkční oblékání. Toto oblečení je již neodmyslitelnou součástí sportu a používá se jako první vrstva oblečení přímo na tělo. Jeho úkolem je odvádět pot od pokožky a udržovat u těla optimální množství tepla – v zimě hřát a v létě chladit. Proto CRAFT vyvinul 3 základní řady funkčního prádla první vrstvy s odlišnými vlastnostmi pro všechny druhy klimatických podmínek - COOL, ZERO a WARM. Výběr nejvhodnějšího prádla pak vždy závisí na vzájemném poměru venkovní teploty a předpokládané intenzitě pohybu.
Fenoménem letošní zimní kolekce prádla CRAFT jsou potisky v retro stylu severských zemí. Populární norské vzory se vrací zpět a Craft ji zařadil do legendární kolekce CRAFT ZERO a CRAFT WARM WOOL.

Několik tipů z letošní kolekce:

Craft Zero dlouhý rukáv v moderním retro stylu
Funkční 6-ti kanálková polyesterová pletenina udržuje tělo v suchu a optimální teplotě při pohybu v chladném počasí.
Ideální jako první vrstva pro zimní sportovní aktivity. Spolehlivě odvádí pot a hřeje.Craft Zero Extreme rolák se zipem
Prádlo s extrémní funkčností, extrémním komfortem a unikátní kombinací polyesterových vláken.
6-ti kanálkové vlákno na vnitřní straně pleteniny zajišťuje odvod potu, zatímco duté vlákno na straně vnější poskytuje potřebnou izolaci a odvádí vlhkost do další vrstvy.
Prádlo, které tělo ochladí či zahřeje podle aktuální potřeby organismu, je celoročně použitelné díky nižší gramáži materiálu.2. vrstva

Druhá (termoregulační) vrstva zaznamenala v letošní kolekci CRAFT doslova barevnou explozi. Kolekce nabízí širokou škálu barev v modelu Lightweight Strech a Shift a to v dámské i pánské kolekci.

Několik tipů z letošní kolekce:

Craft Bodymapped Half Zip
Vysoce funkční polorolák s výraznými bodymapping zónami, které perfektně navazují na podobné zóny u prádla a ideálně podporují odvod vlhkosti napříč všemi vrstvami.
Tento typ oblečení je vhodný především pro sportovní výkon v chladnějším počasí.
Materiál: Flex Fleece (100% Polyester), Lightweight Shift (94% Polyester, 6% Elastan)Craft Lightweight Stretch polorolák
Pestrá škála barev v dámském i pánském provedení. Lehká a velmi elastická mikina atletického střihu umožňuje maximální volnost při sportu.
Materiál: Lightweight Flex (93% Polyester, 7% Spandex)3. vrstva

Třetí vrstva oblečení tvoří ochranu před nepříznivými klimatickými vlivy. Craft nabízí technicky nejvíce propracované oblečení pro elitní sportovce – Elite kolekce, pro trénující aktivní sportovce – Performance kolekce a v neposlední řadě i po rekreační sportovce – Active kolekce.
Letošní kolekce Craft RUN a X-C zaměřila svou pozornost na technické propracování některých modelů a nové řešení bodymapping zón.

Sportovní výkon závisí na teplotě lidského těla, kterou můžeme optimálně regulovat pomocí bodymapping zón (místa s různou mírou pocení) a použití vhodného funkčního materiálu s různou mírou zateplení.

Několik tipů z letošní kolekce:

Craft PXC Softshell bunda a Storm kalhoty
Bunda softshellového typu. Přední díl je opatřen vnitřní laminací, která zajišťuje částečnou odolnost proti větru.
Záda jsou tvořena elastickým Flex Fleecem z důvodu lepší prodyšnosti a volnosti při pohybu. Osvědčené a velmi oblíbené tréninkové kalhoty do pasu s protivětrnou ochranou na předním dílu. Zadní díl tvoří elastický a prodyšný Flex Fleece.
Craft PXC Light bunda a kalhoty
Vysoce prodyšná, lehká bunda vhodná zejména pro velmi potivé typy.
Elastické klínky na ramenou, v podpaží a loktech spolu s ergonomicky tvarovanými rameny a lokty zajišťují optimální volnost při pohybu.
Vysoce prodyšné sportovní kalhoty odolné proti větru v přední části.
Ergonomicky tvarovaná kolena a elastický materiál na zadní části a bocích zajišťují ideální komfort při sportovním výkonu.


Doplňky

Nezbytnou součástí zimního oblečení jsou samozřejmě doplňky (čepice, čelenky, rukavice, nákrčníky, návleky,..).

Několik tipů z letošní kolekce:

Craft čepice WS Champ a Lightning


Craft rukavice Performance
Tréninkové, větruodolné rukavice s ukončením do elastické manžety. Palec z mikrofleece a protiskluzový potisk na dlaních pro jistější úchop.
Neoprenové manžety a elastický díl na zápěstí.
Craft rukavice Backcountry
Zateplené rukavice s izolační podšívkou z Primaloftu.
Rukavice jsou větruodolné, s vodoodpudivou úpravou. Vhodné pro rekreační lyžování.

Více na https://craft.vavrys.cz/