Celkem 15 vyhlášených běžkařských oblastí nabízí to nejlepší od naprostých začátečníků až po zkušené a náročné běžkaře, kteří hledají nové zážitky a možnosti, jak posunout své dovednosti na vyšší úroveň.

S běžkami na ledovec

V nadmořské výšce 2700 m n. m. nabízí zcela unikátní zážitek, nejdelší ledovcová stopa na světě – Dachsteinpano­ramaloipe, která v délce 15 km nabídne výhledy na úchvatná panoramata horského masivu Dachstein. Místní stopy jsou často využívány profesionálními sportovci k tréninku, ale na své si přijdou i amatérští běžkaři. Krásné kulisy a trénink ve vysoké nadmořské výšce, to nikde jinde nezažijete.

Běžecké lyžování na ledovci Dachstein.
Tréninkové běžkařské centrum na ledovci Dachstein © Steiermark Tourismus / Herbert Raffalt


Začátečníci

Říká se, že kdo umí chodit, ten zvládne i běh na lyžích. Předpokladem, jako u mnoha jiných sportů, je správné zvládnutí základní techniky. Pro začínající a méně pokročilé je k dispozici řada běžkařských škol.

Odpočinek na horské chatě.
Odpočinek na horské chatě - © Steiermark Tourismus - Tom Lamm


Biatlon pro každého

Chtěli byste si vyzkoušet tuto nebývale populární sportovní disciplínu, kde se běh na lyžích kombinuje se střelbou? Pro zájemce jsou v nabídce individuální biatlonové kurzy v následujících střediscích: Ramsau am Dachstein, St. Jakob im Walde, Trofaiach a v běžkařském centru Weirerteich v regionu Murau.

Kurz biatlonu ve Štýrsku.
Kurz biatlonu - © Steiermark Tourismus - Tom Lamm


Osvětlené běžecké tratě

Zimní měsíce jsou typické i krátkými dny a kdo se rád sklouzne i za tmy pro toho je tu nabídka večerního běžkování při umělém osvětlení v následujích oblastech: Ramsau am Dachstein (4km), Jogllandloipe v St. Jakob im Walde (4km), Weirerteichloipe v regionu Murau (4km), Krumpenloipe u Trofaiachu (2,5 km).

Večerní běžkování v Ramsau.
Běžkování ve Štýrsku - © Steiermark Tourismus - Amra Candic


Více o informací možnostech běžkování ve Štýrsku