Jizerské hory

Bedřichov i Jakuszyce nabízí stovky kilometrů upravovaných tras. Sněhu je spousta – na Rozmezí metr, na Jizerce okolo 70ti cm. Rolby vyjíždějí každý den, nástupní místa se opět rozšířila, takže již nemusíte do přeplněného Bedřichova. Zamiřte např. do Josefova dolu, Mariánské Hory nebo Kořenova. Z toho můžete vyrazit jednak přes Václavíkovu Studánku k trase Jizerské 50, ale také na méně frekventované okruhy v okolí Štěpánky.
Kořenov – Příchovice: i zde je projeto prakticky vše, co se dá až do Pasek nad Jizerou.

Krkonoše

Harrachov – po vydatném sněžení se i zde v okolí upravují stopy. Propojené jsou až do Rokytnice nad Jizerou. Zde je nástup v části obce zvané Berlín.
Vysoké nad Jizerou: upraveny jsou běžkařské okruhy v areálu Šachty a cesta pod elektrovodem mezi Ski areály Větrov a Kamenec.
Roudnice zde byly upraveny začátkem týdne okruhy po loukách také v okolí Jestřabí v Krkonoších. Sněhu je dost na víkend by mohly být opět projety.
Mísečky- projety jsou všechny závodní okruhy včetně 10 km, svážnice k Medvědínu i na Vrbatku až k Labské Boudě.
Benecko – závodní okruhy také čerstvě upraveny včetně sjezdu na Rovinka a k rozhledně na Přední Žalý.
Vrchlabí - Vejsplachy – momentálně sice ve Vrchlabí padá déšť se sněhem, ale trasy v areálu jsou rozšířené a nabízí celkem slušné svezení na delších okruzích.
Špindlerův Mlýn – Strážný - do stop se dá nastoupit buď na horní stanici lanovky na Pláních nebo přímo ve Strážném. Upraveno je na Friesovky, Rennerovky, okolo Dvorské k bufetu Na Rozcestí. Přes Jezerní Domky nebo Struhadla zpět do Strážného.
Velká Úpa a Pec Pod Sněžkou: nástupní místo na Portáškách, trasy jsou upraveny okolo Pěnkavčího vrchu, Červeného vrchu nebo na Růžohorky.
Jánské Lázně - Černá hora– stejně jako o minulém víkendu jsou projety všechny okruhy okolo Černé hory až na Vlašské Boudy, Krausovy Boudy a nově můžete sjet nebo nastoupit také u zámku v Horním Maršově.
Žacléř je jednou z těch méně známých oblastí. V jeho okolí jsou nyní upraveny stopy podél státní hranice s Polskem. Výhodou je, že stopy vedou prakticky až k vlakovému nádraží.

Kladské Pomezí

Machovský ledovec: díky machovskému lyžařskému oddílu jsou místní okruhy pravidelně upravovány několikrát týdně.
Police nad Metují: kdo by chtěl trochu delší nenáročné, ale o to zajímavější běžkařské trasy, určitě může využít stop v okolí Police n. M. Zavedou vás mezi skalní útvary na Božanovském Špičáku nebo pod horou Ostaš až do Lachova.

Orlické hory

Deštné v Orlických horách: zde se bude o víkendu konat tradiční Orlický maraton. Centrum závodu bude na závodních okruzích a trasa maratonu vede nejprve po loukách směrem k Ošerovu, pak stoupe na hřeben a opět se přes Sedloňovský vrch a Kamenný vrch vrací zpět do Deštného. Návštěvníkům tedy doporučujeme jiné, méně známé, ale krásné trasy: např. od Kozího chlívku směrem na Studený vrch, ale zhruba v polovině stoupání se odbočí stopa vedoucí na Zámeček na Pádolí. Odtud můžeme pokračovat směrem na Podolí a až do Uhřínova pod Deštnou k archeologickému skanzenu Villa Nova.
Orlické Záhoří: osvětlený okruh je pravidelně upravován. Kromě něho se můžete vydat i na pohodovou trasu do Černé Vody a Nové Vsi.

Říčky v Orlických horách: kromě tradiční hřebenovky jsou nyní upravovány stopy až do Rokytnice v O.h. nebo do Bartošovic v O.h.


Suchý vrch

Z Červenovodského sedla: sněhu vydatně přibylo, aktuálně je zde okolo 70 cm. Upravují se všechny trasy jak v okolí Suchého vrchu tak Bukové hory. Nastoupit můžete již v nižších místech, např. v Bystřeci, Jamném nad Orlicí nebo Valteřicích.
České Petrovice: v okolí rozhledny Amálka jsou upraveny krátké okruhy do délky cca 4,5 km.
Červená Voda: odtud se můžete vydat na Křížovou horu nebo až ke klášteru nad městem Králíky.

Rychlebské hory

Dolní Morava- sněhu připadlo spousty, upraveny jsou všechny trasy. Sledujte bilestopy.cz
Paprsek – výška sněhu je od 35 do 50 cm. Upravuje se pravidelně několikrát týdně. Nově je projeto také k zajímavé Dalimilově rozhledně na vrchu Větrov.
Do stop můžete nastoupit také ve Starém Městě, v Ostružné nedaleko vlakového nádraží nebo ve Ski areálu Branná.

Jeseníky

Kouty nad Desnou a Loučná nad Desnou: z obou těchto míst se po upravených kvalitních stopách vyšplháte až k vodní nádrži Dlouhé Stráně, odtud jsou propojeny trasy prakticky až na Červenohorské sedlo, Švýcárnu, Praděd a Ovčárnu.
Dalších několik lyžařských areálů, které jsou díky dostatečné sněhová nadílce propojeny jsou: Skřítek – Alfrédka – Nová Ves – Karlov – Karlova Studánka – Vrbno pod Pradědem.Upravují se prakticky všechny lyžařské trasy.
Rýmařov: přímo z města, z lyžařského areálu se dostanete také do vyšších poloh na trasy v okolí Skřítku nebo Alfrédky.


Aktuálně upravené trasy v Jeseníkách i jejich kvalitu najdete na www.jdemenabezky.cz

Vysočina

Nové Město n. Moravě – naštěstí i zde je dostatek přírodního sněhu a lyžaři již nejsou odkázáni pouze na okruhy v aréně.
Dnes byly upraveny rolbou následující trasy: Okolo lesa Ochoza – Fryšavský ledovec – a nově i Sklené. Na zítra vzhledem k teplotním podmínkám se žádná úprava neplánuje. TJ Pohledec upravila dnes po poledni propojení tratí na Pohledec a Olešnou.
Dalších bezmála 44 km v okolí Slavkovic a Radňovic, jmenovitě tedy: Slavkovice – Veselíčko – Jámy – Hlinné – Slavkovice – Nové Město (Shell) – Zemědělské družstvo – Radňovice – zpátky do Slavkovic . Slavkovice – Jiříkovice – Vlachovice – Jiříkovice – pod Harusův kopec – Radňovice – Šibenice – Slavkovice.
Svratka: na klasiku i bruslení jsou upraveny krátké okruhy 2 a 3 km.
Jihlavsko - upraven byl klasickou jednostopou velký okruh Vysoká, kde není sníh vyfoukaný, je okolo 30 cm sněhu. Věříme, že oblevě i díky zmrzlému základu chvíli stopy odolají a stihnete je využit. Okruh Popice z důvodu komplikovaných úseků (orba) bohužel upraven pouze z části. Na okruhu Kostelec je sníh vyfoukaný, úpravu nelze zahájit.
Čeřínek – Nový Hojkov – výborné podmínky, upraveno na klasiku i bruslení.
Český mlýn – na umělém sněhu upraven okruh 660 m na klasiku i bruslení.

Beskydy

Pustevny: zde dnes panovaly excelentní podmínky, rolba vyjela hned po ránu. Upraveno i na Martiňák.
Bílá: upravena magistrála na Rožnovský vrch, přes Ski areál Mezivodí zpět do Bílé. Nově také podél Bílé Ostravice na Gruň, na Bílý kříž a podél hranice zpět do Bílé.
Velké Karlovice: trasy v údolí jsou upravován pravidelně. Koncem minulého týdne byly projety trasy i z Třeštíku na Soláň, Tanečnici a Cáb. Okruh Vsacký Cáb se nyní projíždí pravidelně.

Šumava

Lipno - Frymburk- trasy po loukách jsou nyní upravovány také pravidelně, několikrát v týdnu.
Nová Pec – Stožec: i v těchto, pro běžkaře, méně známých místech na vás čekají strojově upravené trasy. Pasečná- vítr a sněžení se umírnilo, proto bylo dnes upraveno 12 km v Česku a 26 km v Rakousku. Zbylé trasy budou připraveny na víkend. Více se dozvíte na www.bezkypasecna.cz
Strážný – Borová Lada – Kvilda – Zadov - Modrava- sněhu spousty a upraveny všechny trasy.
Srní – Prášily – Železnorudsko: pouze v okolí Prášil projela rolba na začátku týdne, jinak je vše upraveno čerstvě.
Aktuální info ze Šumavy najdete na bilastopa.cz

Český les

Capartice a Čerchov: v Caparticích je výška sněhu 25-30 cm, v neděli se zde budou konat závody. Na Čerchově je 40-50 cm, okruhy byly upraveny dnes.

Krušné hory

Krušné hory západ: po několikadenním sněžení byly v noci na čtvrtek proběhla kompletní úprava lyžařských tras od Bublavy po Boží Dar, včetně tras na Nejdecku, Petrlíkovy cesty, Mílovské cesty nebo okruhu mezi Horní Blatnou a Potůčky.
Aktuální informace ze západní částku Krušných hor najdete na krusnehoryaktiv­ne.cz
Nové Město – Cínovec – Komáří Vížka: vzhledem k silnému sněžení a větru byla plánována úprava stop až na pátek.
Aktuálně upravené trasy jsou v okolí Lesné a Dlouhé Louky. Stav stop můžete sledovat na skimapa.cz - Východní Krušné hory

Lužické hory

Polevsko: zprávy ze Ski Polevsko ze středy: trojku a pětku z Jedličné, přes Polevsky vrch, Ledovec ke Kapličce. Všude podmínky ideální a sněhu dost, na většině míst je vyříznutá stopa. Pouze směr Kytlice na Kytlických pastvinách nám radost kazí voda která vystupuje místy na povrch, zde se stopa upravit nedá. V noci upraven rolbou okruh na SKATE na Polevském vrchu. V sobotu by se zde měly konat přeložené závody.
Luž: za dva dny napadlo na Luži 40 cm sněhu. Upraven okruh od Chaty Luž podél hranice a okolo Pěnkavčího vrchu. Zajímavým tipem na novou trasu může být úprava stop na německé straně Lužických hor tzv. Lauscherkammrunde. Zde je mapa upravené trasy.

Brdy

Příbram: městské lesy upravily stopovačem okruh kolem vrchu Tok v délce 6 km.

Česká Sibiř

Cunkov – Ounuz: sněžení vylepšilo podmínky pro běžkaře. Na víkend snad bude opět upraveno.