Vrcholem práce novoměstského týmu je „dvojková verze“ závodní řady RX10 s označením RX10 2.0., která je k dispozici jak v klasické, tak i ve skatové verzi, a dokonce i ve verzi DOPO pro vyznavače jízdy soupaž. Odlehčené jádro Honeycomb, technologie Hollowtech 2.0 výztuha z uhlíkových a skelných vláken a grafitová skluznice, to je špičkově provedená závodní řada Kästle.

Pokud jste tedy lyžařem se závodními ambicemi a hledáte lyže plně srovnatelné s konkurencí, máte vybráno. Bát se ovšem nemusíte ani nižších řad. Kästle RX10 v klasické i skatové verzi jsou taktéž lyže se závodními parametry.

Klasická verze je navíc dostupná rovněž ve verzi skin, což z ní činí velmi rychlou tréninkovou lyži.

Sportovní lyžaři pak mohou sáhnout po řadě XP20, u níž je použita stejná závodní skluznice jako u vyšší RX desítky. Přesná kontrola a optimální přenos sil díky jádru Honeycomb s karbonovou výztuhou a technologie Hollowtech 2.0 činí rovněž z řady XP20 skvěle vyvážené lyže pro ambiciózní lyžaře.

U Kästle kotví mládežníci

Kästle ovšem nejsou lyžemi jen pro dospělé lyžaře. Právě naopak. „Již dvě sezóny běží závodní program Kästle, v rámci něhož se snažíme podpořit lyžařské kluby a mládežnické naděje českého běžeckého lyžování,“ říká Lukáš Týfa, který má distribuci Kästle v ČR na starosti. Programu využívá přes dvacet lyžařských klubů a na světě jsou také první úspěchy. „Skvěle si vedou třeba Anna Mládková z Dukly Liberec a Karolína Špicarová ze Ski Jilemnice, obě ročníky 2008,“ doplňuje Týfa s tím, že dveře jsou u Kästle otevřené pro každého.

Veškeré technologie nejvyšší řady Kästle byly totiž použity i pro jejich mládežnickou obdobu RX10 Junior, která není nijak „ošizená.“ Starší mládežnické kategorie pak bez problému používají dospělou verzi RX10 2.0. V juniorské verzi je dostupná rovněž řada XP20 velmi často používaná juniorskými závodníky pro tréninkové účely. Že se mládežnickým nadějím na lyžích Kästle daří je přitom logické. Vít Fousek o nejvyšší řadě Kästle prohlašuje, že konkurenci nedobíhá, ale že ji doběhla: „Kdybych je (Kästle RX10 2.0) mohl dát Lukášovi Bauerovi v nejlepší formě, vyhrál by stejně jako kdysi. Uměl by si vybrat. Vím to a jsem o tom přesvědčený, všechny lyže jsem mu vybíral a testoval je s ním. Přitom tehdy jsem neměl možnosti jako dnes, nemohl jsem si lyže sám nastavit.“

Kvalitní závodník na pomezí dorostence a juniora si může spočítat, že Kästle se o něj postará lépe než jiná přední značka, která zabezpečuje více lidí. A na tom může vydělat. „Děcka, jak jim říkáme, junioři z reprezentace od Martina Koukala, už je mají a jezdí fakt dobře,“ tvrdí Fousek.

A nejde jen o juniory. Kästle uzavřelo dvouletý kontrakt s českou biatlonovou reprezentací, dále na nich jezdí například reprezentantka Sandra Schützová, Fabián Štoček, spolupracují s německým lyžařským svazem a byly oficiálními lyžemi loňského oberstdorfského mistrovsví světa v klasickém lyžování.

U Kästle mají prostě našlápnuto. Nezakotvíte u nich i vy?

Kästle XP20 SKATE Junior

Perfektní juniorské tréninkové lyže KÄSTLE XP20 SKATE JUNIOR jsou stvořeny pro přípravu na závody. Lehké dřevěné jádro vyztužené karbonem a technologie Hollowtech 2.0 snižují hmotnost a vytváří perfektně vyvážené lyže. Sintrovaná grafitová skluznice je maximálně odolná a dodává lyžím výborný skluz. Jsou trochu širší a tím i pohodlnější při běhu, což nováčci ocení. Nabízejí navíc výborný poměr ceny a výkonu.

4 590 Kč

KÄSTLE RX10 2.0 CLASSIC

Závodní běžecké lyže v novém kabátě. KÄSTLE RX10 2.0 CLASSIC jsou díky odlehčenému jádru Honeycomb a technologii Hollowtech 2.0 perfektně vyvážené. Nejlehčí běžky Kästle jsou nesmírně stabilní a na trati opravdu rychlé s nepřekonatelným skluzem. Špičkově provedené jádro, výztuha z uhlíkových a skelných vláken a grafitová skluznice. Bezkonkurenční lyže pro závodníky Světového poháru i nadšence milující rychlost v běžeckém lyžování. Na výběr verze s mazací komorou a v provedení pro mikrokontakt.

13 990 Kč

Pokud máte zájem o podporu vašeho klubu, kontaktujte Lukáše Týfu, lukas.tyfa@levelsportkoncept.cz

www.kaestle.com