Jizerské hory

Bedřichov: trasy byly projety ve středu. Stopy jsou i přes noční déšť v dobrém stavu. Na Rozmezí leží necelý metr sněhu, na Jizerce okolo 60 cm. V pátek se v Bedřichově koná přeložený Night Light Maraton. Informace o časovém harmonogramu najdete na stránkách Ski-Tour.
Jakuszyce: ani zde se dnes trasy strojně neupravovaly. Po ránu padal v Jakuszycích déšť se sněhem a silný vítr byl předpovídaný na celý den. Jakmile to podmínky dovolí rolby opět vyjedou.
Kořenov – Příchovice: ve Ski areálu U Čápa vyjela rolba dnes po poledni, upravila kratší trasu k Bílé Skále a na Hvězdu. Ostatní trasy i směrem k Pasekám nad Jizerou byly upraveny v pondělí nebo ve středu.

Krkonoše

Harrachov – v okolí Harrachova proběhla úprava Terexu na Voseckou boudu v neděli 13. 2. Ostatní cesty byly projety před minulým víkendem. Dnes odpoledne však vyjela rolba z Rokytnice nad Jizerou směr Hleďsebe. Aktuálně projeté trasy najdete na mapy.cz
Roudnice i zde je strojová úprava týden stará. Před víkendem se podívejte také na mapy. cz nebo na bilestopy.cz, kde se zobrazují aktuálně upravené trasy.
Mísečky- minulý víkend byl upraven okruh přes Janovu horu na Rovinka a plynovodem zpět na Mísečky. Sněhu je dost, takže pokud na trasu nepopadaly nějaké stromy, mohla by být opět upravena.
Benecko – závodní okruhy byly projety ve středu včetně sjezdu na Rovinka.
Vrchlabí - Vejsplachy – sníh je mokrý, ale okruh se denně upravuje.
Špindlerův Mlýn – Strážný - na víkend rolba projížděla trasu Pláně, Klínovky, Friesovky, bufet Na Rozcestí, sjezd na Jezerní Domky a přes Struhadla do Strážného. Sledujte bilestopy.cz, zda rolba upravila trasy i na tento víkend.
Velká Úpa: většina tras také v okolí Malé Úpy a Maršova byla upravena před týdnem. Rolba dojela až do Žacléře.
Jánské Lázně - Černá hora– z Jánských Lázní vyjela rolba v úterý a upravila cestu přes Zinnekerovy Boudy dále Zrcadla a Kolínskou. Ostatní okruhy se upravují před víkendem.

Orlické hory

Deštné v Orlických horách: nová úprava proběhne před víkendem. Sněhu je stále dostatek, takže se upravují jak okruhy přímo v běžkařském areálu, tak výjezd na hřebeny + kompletně celá hřebenovka. Vyjíždí i rolba z Čihalky a upravuje Knížecí cestu, sjezdy k Polomu a do Ruského údolí.
V Orlickém Záhoří: osvětlený okruh upravován pravidelně, i přes oblevu jsou podmínky dobré.
Říčky v Orlických horách: rolba vyjíždí jednou za týden v pátek nebo v noci na sobotu. Nástup je možný hned nad kostelem. Nemusíte vyrážet na hřebeny, ale do Zdobnice a teprve odtud vystoupat k Pěticestí. Stále je dostatek sněhu i pro strojovou úpravu do Rokytnice v O.h. nebo do Bartošovic v O.h.

Suchý vrch

Červenovodské sedlo: vrstva sněhu dosahuje 60 cm, všechny trasy byly upraveny v úterý, včetně sjezdu do Valteřic a na Převáž

Rychlebské hory

Dolní Morava v úterý navečer byl upraven okruh nad vesnicí, Jesenická magistrála a přilehlé spojky. Stopy budou opět upraveny pravděpodobně v pátek dle počasí.
Magistrála do Hynčic, Starého Města, Ostružné, Branné a podél hranice s Polskem k Paprsku byla projeta v pondělí.

Paprsek – výška sněhu je necelých 40 cm. Teploty se pohybovaly celý den nad nulou, pršelo. Poslední strojová úprava všech tras kromě Milířů byla v úterý.
Trasy z Ramzové směr Horní Lipová a Smrk se upravují na víkend.

Jeseníky

Kouty nad Desnou: stopy od horní stanice lanovky okolo Mravenečníku a horní nádrže Dlouhé Stráně byly upraveny minulý víkend, stav byl dobrý, jen jižní strana Mravenečníku upravena pouze nahrubo. Úsek Petrovka, Hladovou cestou k dolní nádrži byl také v dobrém stavu, také propojka na z Červenohorského sedla. Další úprava bude opět před víkendem.
Červenohorské sedlo – Praděd - Ovčárna: ze sedla se upravuje pouze na víkend, mezi Švýcárnou a Pradědem projela rolba v úterý a dnešní úprava je mezi Pradědem a Ovčárnou.
Skřítek – Alfrédka – Nová Ves – Karlov – Karlova Studánka: stopy v celém rozsahu byly rolbou projety v úterý, dnes vyjela rolba z Karlova na Mravencovku a na Hvězdu u Karlovy Studánky. Do Vrbna pod Pradědem momentálně čerstvá úprava není.
Rýmařov: na okruzích byly již o minulém víkendu vytáté fleky, po oblevě to nejspíš nepůjde.


Aktuálně upravené trasy v Jeseníkách i jejich kvalitu najdete na www.jdemenabezky.cz

Vysočina

Nové Město n. Moravě – Vysočina Arena je od dnešního dne až do neděle včetně veřejnosti nedostupná z důvodu pořádání IBU Central CUP závodů.
Sněhu s postupnou oblevou ubývá, ale ve vyšších polohách se stále můžete svézt. Doporučujeme Fryšavský ledovec, nebo okolí Rokytna. Máme informaci, že dnes večer, či zítra ráno je plánována další údržba Fryšavského ledovce a okolí Sklené.
Nejaktuálnější informace o podmínkách v okolí Nového Města na Moravě najdete zde .

Jihlavsko - lyžovat se dá pouze v uměle zasněžovaném areálu Český mlýn, kde je upraveno jak na klasiku, tak na bruslení.

Beskydy

Pustevny: sněhu je dostatek, poslední úprava byla v úterý, pokud přimrzne, pozor ve sjezdu na Martiňák.
Bílá: magistrála na Rožnovský vrch, přes Ski areál Mezivodí zpět do Bílé upravena v úterý. Sněhu je zatím dostatek.
Velké Karlovice: podle posledních informací již do stop v údolí po loukách leze tráva. Strojová úprava je týden stará.
Soláň - Tanečnice - Cáb - upraveno v úterý, podmínky dobré.

Šumava

Stožec: na některých místech v nižších partiích už sníh chybí. Poslední úprava proběhla před týdnem ze Stožce směr Tok a Kapraď.
Pasečná- i přes pokračující oblevu podklad stále drží. Teploty jsou jarní, stopy byly projety v pondělí.
Borová Lada- sněhová vrstva okolo 30 cm, teplota nad nulou, pršelo a foukal silný vítr. Poslední úprava proběhla v úterý: Borová Lada – Bučina – Knížecí Pláně, Vlasatá cesta směr Kvilda.
Kvilda, Zadov, Modrava - výška sněhu okolo 40 cm, sníh firnovatý, teploty nad nulou, vítr. Poslední úprava je týden stará, na Modravě vyjela rolba v pondělí na Javoří pilu, Černou horu a Prameny Vltavy.
Železnorudsko: vlivem oblevy jsou stopy měkké, dnes projela rolba trasu ze Špičáckého sedla na Pancíř, Tomášův Dvůr, Gerlovu Huť a Na Pošťáku.
Aktuální info ze Šumavy najdete na bilastopa.cz

Český les

Capartice a Čerchov: v Caparticích je po oblevě sněhu málo. Na Čerchově je situace lepší, tam leželo okolo 30 cm. Strojová úprava probíhá před víkendem.

Krušné hory

Krušné hory západ: vítr na horách slábne , rolbaři tak mohou vyrazit do terénu zkontrolovat trasy, vyčistit je od případných popadaných stromů a upravit stopy. V pátek po ránu a dopoledne bude počasí pro běžkování konečně příznivé. Bohužel už během odpoledne dorazí opět silný vítr a déšť . Na sobotu meteorologové slibují slunečné a mrazivé počasí , snad tedy sníh i přes zítřejší déšť vydrží a stopy se rolbařům podaří zdárně připravit i na nadcházející víkend .
Aktuální informace ze západní částku Krušných hor najdete na krusnehoryaktiv­ne.cz
Nové Město – Cínovec – Komáří Vížka: ve středu upraveno Cínovec – Vitiška, část okruhu 5 a 10km, propojka U Houbiček z magistrály na okruh 10km. Další úprava v plném rozsahu proběhne na víkend.
Klíny v úterý projet okruh k Jelení hlavě.
Dlouhá Louka – Fláje poslední úprava z minulého víkendu. Stav stop můžete sledovat na skimapa.cz - Východní Krušné hory

Lužické hory

Luž: v okolí Luže byly stopy projety o uplynulém víkendu. Další úprava bude záležet na stavu sněhu po oblevě.
Polevsko: zpráva z dnešního rána od Ski Polevsko: včera proběhla pravděpodobně poslední úprava stop. V lese kolem Jedličné už sněhu moc není, takže nejlepší svezení je opět na “Ledovci" a Polevskem vrchu, kde už místy také vyčuhuje podklad - hlavně dole U Kapličky. Lepší svezení je na loukách od Kapličky směrem k posedu a k lomu a kolem kozí farmy zpět ke Kapličce, kde je ještě dostatek sněhu cca 10-20cm