„Obrovská spokojenost,“ říkal trenér Miroslav Petrásek na webu czech-ski.com. „*Je to tady strašně těžká trať a kdo na ní zajede, dokazuje, že na to má. Lukáš je opět vynikající a ukazuje se, že když jsem před sezonou mluvil o Martinovi v první desítce, nebylo to do větru.*“

Pořadatelé původně oznámili zkrácení tratí, den před startem se díky zlepšeným podmínkám vrátili k původním dlouhým rozměrům, 15 km ženy, resp. 30 km muži. České ženy Janečková a Nývltová v distanční premiéře sezony bohužel na body nedosáhly.

Bauer vyrazil odpoledne rozvážně. „*Chtěl jsem si hlídat techniku a nebláznit. Pošetřit síly. Rozhodovaly poslední dvě kola ze čtyř. Zápasíte tady s tratí i nadmořskou výškou okolo 1500 metrů, síly rychle docházejí. Prokousával jsem se dopředu. Byl jsem okolo pátého místa, ale nejlepší dravci jeli až za mnou, proto musel být připravený na hlášení,“ uvedl na twittru.
„*Skoro maximální spokojenost, nečekal jsem to. Měl jsem tady problémy s krkem a doktor mě z toho dostal. Byla to taky moje první individuální třicítka a tím to bylo složitější,*“ vyprávěl Martin Jakš. „*Ale od startu jsem se cítil dobře a dopadlo to. Sjeli jsme se ve druhém kole s Poltaraninem a ještě druhým Kazachem, ve třetím i s Jirkou Magálem. Pomohli jsme si. A desítka? Ne že bych si ji šetřil, ale doufám, že padne na Tour de ski.“

V jednotlivých okruzích zajel Bauer 17., 7., 4. a 3. pozici, právě v závěru zlikvidoval tuhnoucího Švéda Hellnera. Naopak vždy nejlepší byl Nor Northug, který se v distančním závodě v Davosu dostal poprvé na stupně vítězů. A jasně předčil obávaného Francouze Manificanta.
*„Je to velmi milé překvapení, očekával jsem okolo desátého místa, třetí je výborné. Naplňuje mě to optimismem, vše jde plus mínus podle plánu. Je vidět, že jsme dobře připraveni celé družstvo. Na mém výkonu se podepsaly také výborně připravené lyže, děkuji servisu,*“ dodal Bauer.

V příštím týdnu vynechá světový pohár ve slovinské Rogle a zahájí závěrečnou vysokohorskou přípravu na Tour de ski. „*To je můj vrchol, tam chci, aby forma vygradovala*,“ připomenul. Zbytek týmu bez nemocného Horyny, který bere antibiotika, se vrací na trénink do italské Santa Catariny. „*Letos jsme nelyžovali na lepších podmínkách než tady, výborně jsme se tu připravili*,“ uvedl trenér Petrásek. Do Rogle pojede Jakš s Magálem, naději má ještě Horčička. V klasickém sprintu tam nastoupí i Jakš a další dva nejlepší z trojice Kožíšek, Razým, Bartoň podle nedělních výsledků z Davosu.

Kompletní výsledky na www.czech-ski.com