Jizerské hory

Bedřichov: Jizerská o.p.s. upravuje pravidelně všechny trasy. Sníh je momentálně rychlý, po ránu přemrzlý, přes den na slunci měkne. Komplikací pro nástup z Maliníku je vypluhovaná Vládní cesta. Další místa pro začátek cesty jsou např. Hrabětice, Josefův Důl, Mariánská Hora nebo u přehrady Souš.
Jakuszyce: v první polovině týdne připadlo asi 10 cm sněhu. Dnes po ránu jasno, lehce pod nulou a upraveny všechny trasy.
Kořenov – Příchovice: strojová úprava proběhla ve středu. Z Kořenova se můžete vydat i na Jizerskou magistrálu přes Václavíkovu studánku. Večer je osvětlen okruh ve Ski areálu U Čápa. Upraveny jsou všechny trasy až do Pasek nad Jizerou.

Krkonoše

Harrachov – rolba je bohužel stále v servisu, proto úprava tratí není v takovém rozsahu, jako v lednu. Nyní se upravuje biatlonové kolečko, osvětlené tratě u Skicentra, trasa Čertova hora-Ručičky a 1x týdně Terex-Mumlava-Kladovka-Zátiší. Podle ohlasů běžkařů jsou trasy často rozdupané od pěších a pokud sněží, nemusí být trasy upraveny vůbec. Aktuálně projeté trasy najdete na mapy.cz
Vysoké nad Jizerou ve středu byly upraveny okruhy v areálu Šachty a hřebenová cesta na Horní Tříč.
Roudnice – Rezek: zde projela rolba ve čtvrtek Rozsah strojové úpravy můžete vidět na mapy. cz nebo na bilestopy.cz.
Mísečky- i zde je čerstvá strojová úprava okruhů a také cesta přes Janovou horu na Rovinka a zpět po plynovodu na Mísečky. Cesta ze Špindlerova Mlýna na Zlaté návrší upravena bez stopy. Na hřebenech je dost větrno.
Benecko – okruhy upraveny ve čtvrtek, společně s cestou na Horní Mísečky a také k rozhledně na Přední Žalý.
Strážný - rolba vyjela ve čtvrtek okruh ze Strážého na Jezerní Domky, Hříběcí Boudy, Rennerovky, Lahrbuschem k bufetu Na Rozcestí, nebo přes Friesovky a Klínovky ke Srubu a přes Struhadla zpět do Strážného.
Velká Úpa: většina tras byla upravena ve středu. Dnes projela rolba od Portášek ke Spálenému Mlýnu a podél Jeleního potoka a Jelení hory na Haidu. Dále do Horní Malé Úpy už je úprava ze středy. Stejně tak okruh okolo Dlouhého hřebene, pro nástup např. z Dolní Malé Úpy. Podmínky výborné.
Jánské Lázně - Černá hora– všechny okruhy byly upraveny ve středu, dnes projela rolba pouze z Černé hory na Kolínskou Boudu. Upraveny jsou trasy až k zámku v Horním Maršově.

Orlické hory

Deštné v Orlických horách: na hřebenech připadlo okolo 10 cm sněhu, čerstvě upravené stopy v úterý zavál vítr, další úprava proběhne před víkendem. Sněhu je dostatek, upravují se i okruhy přímo v Deštném. Nástup i sjezd dolů je stále v pohodě. Vyjíždí také rolba z Čihalky, upravuje Knížecí cestu včetně sjezdu na Polom k oboře a směrem k Olešnici do Ruského údolí. Sníh v nižších polohách ráno zmrzlý firn, odpoledne měkký.
V Orlickém Záhoří: na osvětleném okruhu je cca 10-15 cm kvalitního sněhu, rolba také projíždí spojku na hřebeny z Bedřichovky, cestu do sedla Pod Homolí a přes Korunku k Pěticestí. Upravena byla také trasa pod elektrovodem do Černé Vody.
Říčky v Orlických horách: rolba vyjela v úterý, upravila všechny trasy až do Zdobnice Rokytnice v O.h. nebo do Bartošovic v O.h.

Suchý vrch

Červenovodské sedlo: trasy byly upraveny ve středu, nicméně již ve čtvrtek bylo ve stopách kvůli větru opět napadané jehličí a to zejména v lesních úsecích. Na bruslení jsou tedy podmínky lepší než na klasiku, kdy je třeba mazat tekuté vosky.

Rychlebské hory

Dolní Morava: strojová úprava je týden stará, další je v plánu před víkendem. Na okruzích nad vesnicí, již není souvislá vrstva sněhu.
Magistrála z Hynčic na Kladské sedlo a k Medvědí Boudě byla upravena ve středu. Ve sjezdech do nižších poloh pozor na led a kamínky.

Paprsek – výška sněhu je okolo 40 cm. Po oba víkendové dny se zde konají závody, proto bude pohyb po trasách omezen. Informace k závodu najdete na ski-tour.cz

Jeseníky

Kouty nad Desnou: od horní stanice lanovky a také od Tetřeví chaty upraveno ve středu okolo Mravenečníku, trasy okolo horní vodní nádrže k dolní nádrži projety ve čtvrtek.
Červenohorské sedlo: na Vřesovou studánku a Švýcárnu projela rolba v úterý, stav trasy byl dobrý. Ze Švýcárny na Praděd a Ovčárnu jezdí rolba častěji a stopy jsou kvalitnější. Dnes byly také projety okruhy v areálu pod Kurzovní chatou.
Skřítek – Alfrédka – Nová Ves – Karlov – Karlova Studánka: na Skřítku jsou upraveny okruhy, trasa na Alfrédku, okolo Ostružné a Mravencovku nabízí velmi dobré podmínky. Starý sníh je smíchaný s čerstvým, v lese je nového sněhu méně, na otevřených místech více. Nástup možný také z Karlova nebo z Nové Vsi. Magistrála z Karlova na Hvězdu u Karlovy Studánky byla ve středu také projeta a v dobrém stavu.


Aktuálně upravené trasy v Jeseníkách i jejich kvalitu najdete na www.jdemenabezky.cz

Vysočina

Nové Město n. Moravě – posledním místem, kde se dá lyžovat mimo Vysočina arénu je Fryšavský ledovec. Stopy byly upraveny před 3 dny. Víkendové ochlazení snad pomůže a sníh vydrží i nadále. Ve Vysočina aréně můžete využít i večerní lyžování od 18 do 20 hodin.
Nejaktuálnější informace o podmínkách v okolí Nového Města na Moravě najdete zde .

Jihlavsko - areál Český mlýn, problémová místa byla zahrnuta a ve středu bylo upraveno jak na klasiku tak bruslení.

Beskydy

Pustevny: poslední úprava je týden stará, sněhu je dostatek až na Martiňák. Po větru bylo v lese dost jehličí a šišek.
Bílá: ve čtvrtek upravena magistrála na Gruň, Suĺov, po hranici na Bobek a do ski areálu Bílá.
Velké Karlovice: strojově neupraveno, ale během týdne připadlo několik centimetrů sněhu, takže ve vyšlápnuté stopě sjízdné.

Šumava

Strážný: ve středu upraveno na Knížecí Pláně a Polku. V nižších polohách je již nedostatek sněhu.
Pasečná- připadlo asi 6 cm nového sněhu, poslední úprava je týden stará, další se při příznivých podmínkách plánuje na víkend.
Borová Lada- sněhová vrstva do 30 cm. Poslední úprava proběhla ve středu: Borová Lada – Bučina – Knížecí Pláně, Vlasatá cesta směr Kvilda.
Kvilda, Modrava - výška sněhu okolo 40 cm - firn. O víkendu je Kvilda centrem závodu Šumavský maraton. Informace k trasám závodů najdete na stránkách Stopy pro život
Poslední úprava je z úterý na Prameny Vltavy, Bučinu a Kvildu, dále na Filipku a spojka pod Jezerní slatí. , na Modravě vyjela rolba v pondělí na Javoří pilu, Černou horu a Prameny Vltavy. Ve středu projeta trasa mezi Kvildou a Horskou Kvildou. Z Modravy směrem k Srní sněhu ubývá.
Prášily: v pátek v odpoledních hodinách bude strojově upraven okruh Poledník (bez Velkého Boru) a okruh Laka. Úsek Prášily – Skelná je již nesjízdný.
Železnorudsko: sněhová vrstva je od 10 do 60 cm dle polohy. Většina tras je sjízdná. Včera byly upraveny veškeré stopy v severní části naší oblasti - Můstecký okruh (na hřebeni vytátá místa), spojka Habr, Betonka v úseku Špičácké sedlo - křižovatka Nad silnicí (v tomto úseku je místy sněhová pokrývka již slabá a pokud nedojde k zásadnímu sněžení další průjezd rolby není možný). Dnes budou upraveny stopy v okolí Gerlovy Hutě v rozsahu stanoveném po obhlídce. .
Aktuální info ze Šumavy najdete na bilastopa.cz

Český les

Čerchov: leží zde cca 20 cm sněhu, ale vyskytují se i vytátá místa. V úterý byl upraven Čerchovský okruh bez jižní strany.

Krušné hory

Krušné hory západ: V okolí Chaloupek i Rolavy a Jelení jsou lyžařské trasy stále ve velmi dobrém stavu. Na několika málo podmáčených místech sice chybí sníh, ale lyže zatím není nutné sundavat. Ve vyšších polohách nad Rolavou nebo Jelením je sněhu na lyžařských trasách zatím všude dost. Na víkend by se navíc mělo ochladit, meteorologové slibují i drobnější sněžení.
Ve středu večer byly rolbou z Jelení upraveny následující trasy: Jelení – Pernink/nádraží. Jelení – Rolava – Chaloupky – Chaloupecké parkoviště. Chaloupky – Jelení
Během středečního podvečera proběhla úprava tras v okolí Perninku: osvětlené kolečko, Pernink – Abertamy – Červená jáma – Bludná. Bludná – Blatenský vrch – Horní Blatná. Pernink brod – Horní Blatná – magistrála k Schuppenberské cestě. V průběhu středečního dopoledne byly upraveny také trasy v okolí Klínovce (Loučné, Meluzíny, Halže, Suché)
Aktuální informace ze západní částku Krušných hor najdete na krusnehoryaktiv­ne.cz
Nové Město – Cínovec – Komáří Vížka: ve středu upraveno Cínovec – Vitiška – Nové Město (U Trafa), okruh přes Pramenáč.
Dlouhá Louka- ve čtvrtek upraveno cca 10 km na Vysokou mýť a Vrch Tří pánů. Stav stop můžete sledovat na skimapa.cz - Východní Krušné hory