Jizerské hory

Bedřichov: na magistrále jsou ideální podmínky. Na Jizerce leží okolo 80 cm sněhu a ranní teploty jsou hluboko pod nulou, na Rozmezí je 110 cm sněhu. Všechny trasy jsou pravidelně upravovány a díky počasí drží v dobré kvalitě i několik dní. Nástupní místa kromě Bedřichova: Souš, Jizerka, Smědava, Josefův Důl nebo Mariánská hora.
Jakuszyce: svou kvalitní a častou úpravou tras konkurují Jizerské magistrále. O tomto víkendu se zde ale koná tradiční závod Bieg Piastów. V pátek 30 km, v sobotu hlavní závod na 50 km a v neděli 25 km. Podrobné informace o závodě získáte na www.bieg-piastow.pl
Kořenov – Příchovice – Paseky n. J.: strojová úprava proběhla v úterý. Z Kořenova i Příchovic, projeta Famberka, všechny trasy okolo Štěpánky, až do Pasek nad Jizerou.

Krkonoše

Harrachov – ve skiareálech ve městě se bude o víkendu konat několik závodů. Na Kamlu a pod středními skokanskými můstky to budou víkendové závody v severské kombinaci, ve ski areálu za hotelem Skicentrum se v sobotu poběží Krakonošův zimní běh. Z úterý je upravena Kládová cesta a přes Krakonošovu snídani na Voseckou boudu. Aktuálně projeté trasy najdete na mapy.cz
Vysoké nad Jizerou okruhy v běžeckém areálu Šachty byly upraveny před víkendem.
Mísečky a Benecko strojová úprava okruhů proběhla na Benecku v pondělí. Vzhledem k počasí jsou stopy stále kvalitní, pouze na osluněných místech se mohou vyskytovat ledové plotny. Trasa z Míseček přes Janovu horu, Rovinka a zpět byla upravena o minulém víkendu.
Strážný - okruh ze Strážého nebo z Jezerních Domků (parkoviště Strážné Lom), Hříběcí Boudy, Rennerovky, Lahrbuschem k bufetu Na Rozcestí, nebo přes Friesovky a Klínovky ke Srubu a přes Struhadla zpět do Strážného byl upraven v pondělí.
Velká Úpa: většina tras byla upravena v úterý. Od Portášek ke Spálenému Mlýnu a podél Jeleního potoka a Jelení hory na Haidu. Dále do Horní Malé Úpy. Upraven také okruh okolo Dlouhého hřebene, pro nástup např. z Dolní Malé Úpy. Podmínky všude velmi dobré.
Jánské Lázně - Černá hora– všechny okruhy jsou průběžně upravovány. Hlavní trasa mezi Černou horou a Kolínskou Boudou bývá hodně frekventovaná – rolby, pěší turisté. Pro kvalitní svezení využijte vedlejší trasy např. na Zrcadlovky nebo na Thámovy a Krausovy Boudy.

Orlické hory

Deštné v Orlických horách: stále je sněhu dostatek i přímo v obci, takže není nutné jezdit na přeplněnou hřebenovku. Nástupní místo za Národním domem odkud můžete vyrazit buď na lehčí okruhy v běžkařském areálu, na Magentovou trasu, kde je upravována stopa na klasiku, bruslit se dá po zmrzlém sněhu prakticky kdekoli po loukách. V nižších polohách je zejména po ránu sníh zledovatělý a velmi rychlý. Na hřebenech je sníh sice přemrzlý, ale ne ledovatý. Poslední strojová úprava proběhla v úterý rolbou z Čihalky po Knížecí cestě, rolba z Deštného upravila hřebenovku mezi Jelenkou, Šerlichem, Vrchmezím a sjezdy do Deštného, na Šerlišský mlýn a přes Luisino údolí a Zimní kopec do Deštného ke Kozímu chlívku.
V Orlickém Záhoří: na osvětleném okruhu je vrstva zmrzlého sněhu cca 10cm, okruh je stále sjízdný, stejně tak se odtud dá vyjet na hřebenovku do sedla Pod Homolí nebo přes Korunku k Pěticestí.
Říčky v Orlických horách: rolba vyjela v úterý, upravila všechny trasy až do Zdobnice a na Panské Pole. Sjezdy do Rokytnice v O.h. nebo do Bartošovic v O.h. už nemají dostatek sněhu.

Suchý vrch

Červenovodské sedlo: trasy na obě strany byly upraveny v úterý. Podmínky: v lese občas ledové plotny a jehličí. Čím výš, tím jsou podmínky lepší.

Rychlebské hory

Dolní Morava: odtud hlásí poslední strojovou úpravu všech tras z pondělí a úterý. Nástup možný už o závory, ale také z Hynčic.
Magistrála z Hynčic na Kladské sedlo a k Medvědí Boudě byla upravena v úterý. Ve sjezdech do nižších poloh pozor na led a kamínky.

Paprsek – výška sněhu je okolo 45 cm. Trasy upravené, podmínky ideální. Upraveno rolbou i z Ramzové a Petříkova.

Jeseníky

Kouty nad Desnou: okruh okolo Mravenečníku upraven o víkendu, čerstvá stopa je od dolní nádrže po horní. Spojka po Hladové cestě na Petrovku také téměř týden stará úprava, ale podmínky stále dobré, v nižších polohách místy ledové plotny.
Červenohorské sedlo: na Vřesovou studánku a až na Praděd a Ovčárnu upraveno ve středu. Podmínky ideální.
Skřítek – Alfrédka – Nová Ves – Karlov – Karlova Studánka: na Skřítku jsou upraveny okruhy z minulého víkendu, některé jen na skate. Trasa na Alfrédku, okolo Ostružné a Mravencovku nabízí velmi dobré podmínky. Pozor - ze Žďárského Potoka směr Alfrédka bude probíhat těžba dřeva. Z Karlova nebo z Nové Vsi až po Mravencovku trochu horší, dále už výborné podmínky. Upraveno ve středu. Magistrála z Karlova na Hvězdu u Karlovy Studánky projeta dnes.


Aktuálně upravené trasy v Jeseníkách i jejich kvalitu najdete na www.jdemenabezky.cz

Vysočina

Nové Město n. Moravě – posledním místem, kde se dá lyžovat mimo Vysočina arénu je stále Fryšavský ledovec. Stopy byly upraveny skútrem v sobotu. Vysočina Arena je až do neděle dostupná v časech: 7-9 hod. a 12-14:30 hod. .
Nejaktuálnější informace o podmínkách v okolí Nového Města na Moravě najdete zde .

Jihlavsko - areál Český mlýn, noční teploty jsou lehce pod nulou, upraveno na oba styly.

Beskydy

Pustevny: zde je čerstvá úprava v horních partiích okolo Tanečnice a Nořičí hory + magistrála. Nástup z Martiňáku je zpočátku dost špinavý a ledovatý, čím výš, tím je to lepší. Nástup od Chaty Mír je nutno cca 1 km pěšky, pak už je strojová stopa.
Solisko: týden stará úprava magistrály ze ski areálu k autobusové zastávce Horní Bečva, Hlavatá.
Velké Karlovice: strojově neupraveno.

Šumava

Strážný: trasy upraveny o uplynulém víkendu směr Polka a Borová Lada.
Pasečná- teplé počasí zde zimní sezónu ukončilo.
Borová Lada- sněhová vrstva 10 -30 cm. Rána mrazivá, přes den stopy měknou. Upraveno z víkendu.
Kvilda, Modrava - výška sněhu okolo 30 cm, Modrava 40 cm. Ve vyšších polohách více. Okolo Kvildy upraveno z víkendu, z Modravy vyjela rolba ve středu na trasu Ptačí nádrž – Černá hora – Prameny Vltavy, Filipova Huť, Modrava – Březník nebo Rybárna.
Železnorudsko: podmínky pro běžecké lyžování na Železnorudsku se vlivem dlouhodobě hezkého počasí beze srážek postupně zhoršují, a to zejména v nižších polohách. Stále pěkný je Polomský okruh a okruh Pošťák, Dálnice. Na okruhu přes Můstek je v úseku Gerlova Huť-Nový Brunst povrch velmi tvrdý a zledovatělý. Úsek Nový Brunst-Obrázek-Pod Můstkem je velmi pěkný. Na můsteckém hřebeni jsou vytátá místa, která lze objet. Pod vrcholem Můstku směrem na Prenet je nebezpečné vytáté místo pod prudkým sjezdem. Úsek Hofmanky-Brunst je stále dobrý. Úsek Hofmanky-Belveder již špatný, zledovatělý, místy málo sněhu. Včera byl upraven Polomský okruh a okruh Pošták. Dále rolba přejela na Belveder. .
Aktuální info ze Šumavy najdete na bilastopa.cz

Český les

Čerchov: sněhu je do 20 cm. O víkendu byl upraven okruh na vrcholu Čerchova. Ostatní trasy jsou již nesjízdné.

Krušné hory

Krušné hory západ: podmínky pro běžkování jsou na hřebenech Krušných hor stále výborné. Ze středečního večera jsou upraveny trasy v okolí Božího Daru, okruh Karlova běhu, magistrála mezi Perninkem, Jelením a Bublavou nebo na Chaloupkách. Během středečního dopoledne proběhla také úprava stop v okolí Loučné/Klínov­ce/Halže.
Přes slunečné počasí v posledních dnech i mrazivé noci není zatím sníh umrzlý, pouze starší stopy mohou být více uježděné.
Velmi chladné počasí by mělo vydržet i během víkendu, podmínky ve stopě by se tak neměly v příštích dnech nijak zásadně horšit.
Aktuální informace ze západní částku Krušných hor najdete na krusnehoryaktiv­ne.cz
Nové Město – Cínovec – Komáří Vížka: strojová úprava je z víkendu na těchto trasách: magistrála Nové Město- Vitiška - Cínovec (golf/statek), okruh přes Pramenáč, smyčka U Vojáka - Houbičky . Sněhu je stále dost, ale hlavně po ránu jsou stopy zledovatělé.
Dlouhá Louka- ve čtvrtek upraveny trasy: Dlouhá Louka – Vrch Tří Pánů – Vrtule, Vysoká Mýť – Ručičky – Vilejšov – odpočívadlo Pod Žebráckým rohem.
Stav stop můžete sledovat na skimapa.cz - Východní Krušné hory