Jizerské hory

Bedřichov: sněhu je stále dostatek, stopy se pravidelně upravují. Sjízdný je i Vysoký hřeben, opatrnost je potřeba ve sjezdu k Hašlerově chatě, kde už jsou ve spodní části vytátá místa.
Jakuszyce: po ránu mrzne, přes den se teplota dostává těsně nad bod mrazu. I zde se stopy pravidelně upravují a svou kvalitou jsou srovnatelné s Jizerskou magistrálou.
Kořenov – Příchovice – Paseky n. J.: strojová úprava je čerstvá ze dnešního dne. Sněhu je stále dostatek, upraveno ve Ski areálu U Čápa – Příchovice – Kořenov – Famberka – Paseky nad Jizerou – Rejdická cesta – Stará silnice ke Hvězdě – okruh okolo Kapradníku.

Krkonoše

Harrachov – rolbu ani čtyřkolku se stále nepodařilo zprovoznit a nejspíš se to do konce sezónu už ani nepovede. S větší četností jsou tedy upravovány pouze areály ve městě – biatlonový na Novém Světě a skatové osvětlené kolečko ve Skicentru. Dvakrát týdně vyjíždí rolba na trasu od Čertovy hory k Ručičkám a do Rokytnice nad Jizerou. Pomocná rolba z Vosecké boudy upravila včera Terex k Alfrédce. Aktuálně projeté trasy najdete na mapy.cz
Vysoké nad Jizerou okruhy v běžeckém areálu Šachty jsou stále sjízdné.
Mísečky z důvodu nedostatku sněhu pro uspořádání závodů byl do areálu na Horních Mísečkách přeložen poslední závod seriálu Ski-tour. Po oba víkendové dny se zde tedy bude konat tzv. Zavírák sezóny. Závodit se bude na 7 km okruhu standardních tratí. Dobře sjízdná je trasa přes Janovu horu směrem na Rovinka.
Benecko: závodní okruhy, sjezd na Rovinka a cesta k rozhledně na Přední Žalý byla upravena rolbou ve středu.
Strážný - okruh ze Strážho nebo z Jezerních Domků (parkoviště Strážné Lom), Hříběcí Boudy, Rennerovky, Lahrbuschem k bufetu Na Rozcestí, nebo přes Friesovky a Klínovky ke Srubu a přes Struhadla zpět do Strážného byl upraven v úterý. Na části této trasy se v sobotu budou pohybovat účastníci tradiční Krkonošské 70. Buďte tedy obezřetní, hlavně ve sjezdech, abyste se jim zbytečně někde nepřipletli.
Špindlerův Mlýn – Svatý Petr: v sobotu v 8:00 vystartují první závodníci Krkonošské 70. Podrobné informace k jednotlivým trasám najdete na krkonosska70.cz
Velká Úpa: většina tras byla upravena v pondělí. Od Portášek ke Spálenému Mlýnu a podél Jeleního potoka a Jelení hory na Haidu. Dále do Horní Malé Úpy. Upraven také okruh okolo Dlouhého hřebene, pro nástup např. z Dolní Malé Úpy. Podmínky všude velmi dobré.
Jánské Lázně - Černá hora– všechny okruhy mají čerstvou úpravu z dnešního dne. V sobotu zde dejte pozor na závodníky Krkonošské 70. Budou se pohybovat na Velkém i Malém okruhu.

Orlické hory

Deštné v Orlických horách: po loukách v okolí je sníh zledovatělý hlavně po ránu. Ojediněle se již vyskytují vytátá místa, ale nic zásadního, čemu by se nedalo vyhnout. Okruhy jsou stále v dobrém stavu, upravena byla také část Magentové stopy k bývalé hájovně nad Sedloňovem. Kdo nutně potřebuje svou túru začínat v sedle na Šerlichu, využijte zejména o víkendu dopravu skibusem z Deštného. Poslední strojová úprava proběhla v úterý rolbou z Čihalky po Knížecí cestě, rolba z Deštného upravila hřebenovku mezi Jelenkou, Šerlichem, Vrchmezím a sjezdy do Deštného, na Šerlišský mlýn a přes Luisino údolí a Zimní kopec do Deštného ke Kozímu chlívku.
V Orlickém Záhoří: i když na loukách v okolí není sněhová vrstva již tak vydatná, jako na druhé straně hor, okruh je stále sjízdný, stejně tak rolba upravuje nástupní trasy na hřebeny do sedla Pod Jelenkou nebo Pod Homolí.
Říčky v Orlických horách: rolba vyjela před víkendem, stopy stále drží. Pozor ve sjezdech mezi Pěticestím a Mezivrším, je tam několik ledových ploten. Opatrnost je třeba také ve sjezdu k Haničce/Panskému Poli i tam je ve stopě led a špína.
Stav úpravy tratí se bohužel přestal zobrazovat na Bílých stopách. Využijte proto stránky Inforcentra Deštné

Suchý vrch

Červenovodské sedlo: trasy na obě strany byly upraveny v úterý. Občas jsou zledovatělá místa, ale celkově podmínky stále dobré.

Rychlebské hory

Dolní Morava: všechny hlavní trasy byly upraveny ve středu. Podle stavu stop vyjedou rolby kolem víkendu.
Magistrála z Hynčic na Kladské sedlo a k Medvědí Boudě byla upravena v úterý. Sjezdy do nižších poloh jsou zledovatělé.

Paprsek – výška sněhu je okolo 45 cm. Trasy upravené, podmínky ideální hlavně ve vyšších polohách. Nástup z Petříkova ledovatý. Trasa z Ramzové na Pyšnou louku, Horní Lipovou nebo na Lesní bar upravena o víkendu. Díky počasí se dá předpokládat zhoršení stavu, tzn. ledové plotny a špína ve stopě zejména v nižších polohách.

Jeseníky

Kouty nad Desnou: okruh okolo Mravenečníku, horní nádrže a sjezd k dolní nádrži má čerstvou strojovou stopu z dnešního dne. Hladová cesta na Petrovku projeta o víkendu, sjezd dolů do Koutů také, ale tam už budou podmínky horší.
Červenohorské sedlo: trasa na Švýcárnu upravena v pondělí. Stav velmi dobrý, sněhu dostatek. Švýcárna- Praděd - Ovčárna upraveno ve středu. Podmínky ideální.
Skřítek – Alfrédka – Nová Ves – Karlov – Karlova Studánka: na Skřítku jsou upraveny okruhy z víkendu, podklad byl tvrdý, pozor ve sjezdu na Hvězdu, kde také led.
Zpráva z Karlova z 9.3. říká, že bylo upraveno vše, co šlo směrem na Alfrédku a taky louky na Nové vsi. Pokud nenapadne, tak tam jsme letos jeli asi naposledy. Od Mravencovky nahoru je to pořád luxusní lyžování.
Ze Ski areálu Kopřivná dnes projela rolba trasu po Kménkové cestě na Hvězdu u Karlovy Studánky – stav velmi dobrý.


Aktuálně upravené trasy v Jeseníkách i jejich kvalitu najdete na www.jdemenabezky.cz

Vysočina

Nové Město n. Moravě – podle webové kamery zůstávají na Fryšavském ledovci ještě zbytky sněhu, ale na velké lyžování to již není. Od pátku do neděle bude kvůli konání závodů uzavřena Vysočina aréna.
Nejaktuálnější informace o podmínkách v okolí Nového Města na Moravě najdete zde .

Jihlavsko - areál Český mlýn, stále funguje a trasa se upravuje jak na bruslení, tak klasiku.

Beskydy

Lysá hora: po delší době upravila v úterý rolba trasu z Papežova od parkoviště na Ivančenu a Zimný. Bohužel se zde ale pohybuje velké množství pěších turistů, takže pokud brzy rolba nevyjede znovu, nebude již úprava kvalitní.
Pustevny: zde se upravovalo ve středu okolo Tanečnice a Nořičí hory + magistrály. Nástup z Martiňáku je zpočátku špína a led. Nástup od Chaty Mír je nutno cca 1 km pěšky, pak už dobré.
Solisko: čerstvá úprava magistrály od autobusové zastávky Horní Bečva, Hlavatá směr Solisko a sjezd do Mšadel. .
Třeštík: upravena magistrála na Benešky, Kotlovou a Jezerné.
Velké Karlovice: na biatlonovém okruhu Miloňovky proti obecnímu úřadu budou probíhat dětské závody přeložené Karlovské 50.

Šumava

Borová Lada- sněhová vrstva 10 -30 cm. Rána mrazivá, přes den stopy měknou. V pondělí upravena Židovská cesta na Bučinu a trasa na Knížecí Pláně.
Churáňov: výška okolního sněhu: do 36 cm, nového: 0 cm, v lyžařských stopách: do 17 cm. Sníh v trasách je přemrzlý s prachovým. Strojová úprava je týden stará. Již jsem zmiňovala, že se zde měl konat přeložený závod Zadovská 30. Pořadatelé se ale rozhodli tento podnik zrušit a místo něj uspořádat závod na Horních Mísečkách. Důvodem byl údajně nedostatek sněhu pro uspořádání kvalitního závodu. Na některých místech je ve stopě jen slabá vrstva ledu a na otevřených pláních se již mohou ojediněle vyskytovat vytátá místa, ale nic zásadního, co my mělo kazit hezké jarní lyžování.
Kvilda, Modrava - výška sněhu okolo 20 cm, Modrava 40 cm. Ve vyšších polohách více. Rána jsou velmi mrazivá a stopy ledovaté. Strojová úprava je z Modravy z pondělí na trase Ptačí nádrž – Černá hora – Prameny Vltavy, Filipova Huť, Modrava – Březník nebo Rybárna a Javoří Pila.
Prášily: dnes v odpoledne a v podvečer upravila rolba trasu na Javoří Pilu a Poledník. Dále pak přes Ždánidla na Frantův most, Gsenget na Hůrku a Signálkou zpět k Prášilům. Samotné Prášily jsou již bez sněhu, do stop se musí popojít kousek za obec.
Železnorudsko: v jižní části oblasti - tj. Gerlova Huť, oblast Polomu, okruh Pošťák byly včera podmínky špičkové a dnes je možné očekávat podobné. V severní části tj. Gerlova Huť - Hájovna Brunst - je většinou povrch hodně tvrdý nebo na slunci rozbředlý. Opravdového sněhu je minimálně. Nejhezčím úsekem v severní části je úsek Nový Brunst - U obrázku - a dále na točnu pod Můstkem. Můstecký hřeben je sjízdný, několik míst je vytátých. Úsek Hofmanky - Belveder je špatný - opět spíše led. Úsek Hofmanky - Nový Brunst je sjízdný, povrch ale opět není moc kvalitní. Vzhledem k omezeným možnostem a s předpokladem nevalného výsledku vynaložených finančních prostředků na úpravu severní části rajonu se budeme v následujícím období věnovat úpravě v jižní části oblasti tj. Gerlova Huť – Pošťák, Polomský okruh. Poslední úprava na této trase proběhla v útarý.
Aktuální info ze Šumavy najdete na bilastopa.cz

Český les

Čerchov: sněhu rychle ubývá, ale ještě v úterý byly nejvýše položené okruhy sjízdné za dobrých sněhových podmínek. Trasa Signálka dolů a zpět 5 km pak po stadionce na vrchol Čerchova včetně okruhu kolem - dolu po silnici přes Malinovku a zpět na Signálku. Pozor na sjezdy.

Krušné hory

Krušné hory západ: v úterý proběhla během odpoledne a podvečera úprava stop mezi Božím Darem, Hřebečnou, Perninkem a Jelením a na loukách v okolí Vysoké Pece. Podmínky jsou i nadále výborné. Ve středu odpoledne úprava tras mezi Jelením, Chaloupkami, Rolavou a Bublavou, dále ve čtvrtek Mílovské cesty a Mílovské spojky a bruslícího okruhu kolem Božídarského Špičáku.
Aktuální informace ze západní částku Krušných hor najdete na krusnehoryaktiv­ne.cz
Cínovec – Vitiška: bohužel se porouchala rolba, proto na víkend strojová úprava neproběhne. Trasa přes Pramenáč je ale ještě v dobrém stavu.
Stav stop můžete sledovat na skimapa.cz - Východní Krušné hory