Jizerské hory

Bedřichov: zde leží stále okolo 30 cm sněhu, na Rozmezí i s několika centimetry nového sněhu je téměř 1 metr, na Jizerce 60 cm. Ve středu rolba projela trasy Bedřichov, Nová Louka, Hřebínek, Krásná Máří, Rozmezí, Kristiánov, Nová Louka, Bedřichov + Magentovou stopu 17 km. Na Galerově cestě u Vysokého hřebene probíhá těžba dřeva. Průběžně jsou stále upravovány všechny trasy, kromě těch, které jsou v jarním období tradičně uzavřené kvůli ochraně tetřívka.
Jakuszyce: dnes rolby nevyjely, ale po včerejší sněhové nadílce a úpravě tras jsou všechny v dobrém stavu. Navíc provoz na nich je v tomto období již malý. Sníh začíná chybět na „Krogulcu“. Přes den jsou teploty okolo 7°C, ale již v noci se bude ochlazovat.
Kořenov – Příchovice – Paseky n. J.: i zde proběhla strojová úprava ve středu. Projety byly všechny trasy od ski areálu U Čápa, Kořenov, Paseky nad Jizerou. V lesních úsecích počítejte s jehličím, sněhu zatím dostatek i přes úterní déšť.

Krkonoše

Harrachov – ze středy je upraven Terex rolbou z Vosecké boudy. Harrachovu cestu od Mumlavského vodopádu, okolo Ptačince a dále nejspíše Kládovou projížděla rolba dnes odpoledne. Aktuálně projeté trasy najdete na mapy.cz
Vysoké nad Jizerou okruhy v běžeckém areálu Šachty upraveny ve čtvrtek dopoledne.
Mísečky: po sněžení projela rolba okruh 5 a 7 km, svážnici na střelnici a k Medvědínu.
Benecko: závodní okruhy, sjezd na Rovinka a cesta k rozhledně na Přední Žalý byla upravena rolbou v úterý ráno.
Špindlerův Mlýn – Svatý Petr: v pondělí večer byla upravena trasa Buď Fit. Ostatní hřebenové cesty jsou aktuálně bez strojové úpravy.
Velká Úpa: čerstvá strojová stopa z dnešního odpoledne od Portášek na Růžohorky, okolo Pěnkavčího vrchu, Janovy Boudy – Spálený Mlýn – Dolní Malá Úpa U Kostela – Dlouhý hřeben.
Jánské Lázně - Černá hora– také v této oblasti vyjela rolba dnes odpoledne. Čerstvou stopu tedy najdete na trase z Jánských Lázní na Zrcadlovky – Velký okruh – Okruh Světlá hora, Krausovy Boudy – Rudolfova cesta a Cesta T.

Orlické hory

Na hřebenech připadlo od 5 do 10 cm nového sněhu. Strojová úprava proběhla v úterý ještě před sněžením, další je plánována na víkend. Sněhu je stále dostatek, měly by tedy vyjet všechny rolby a upravit trasy od Čihalky, přes Sedloňovský vrch, Vrchmezí, Šerlich, Velkou Deštnou, Pěticestí, Anenský vrch až na Panské Pole/Haničku. Sjezdy do Orlického Záhoří, Zdobnice, Říček, Deštného, na Šerlišský mlýn i část Ruského údolí směrem k Olešnici v O.h.
Od 800 m níže je pouze starý sníh, který je špinavý a pod stromy je hodně jehličí, někde ledové plotny. Okruhy v Deštném jsou již v horším stavu, po dešti se vyskytují vytátá a podmáčená místa. Sjezd bunkrovkou až k Národnímu domu je však stále dobrý, pouze na posledních cca 400 m se občas objevují vytátá místa. Lze je bez problémů objet.
Sníh je stále také na okruhu v Orlickém Záhoří, ale vrstva je již slabá, takže úprava bude nejspíš jen na hladko bez stopy.
Stav úpravy tratí se bohužel přestal zobrazovat na Bílých stopách. Využijte proto stránky Inforcentra Deštné

Suchý vrch

Červenovodské sedlo: na Suchém vrchu leží stále okolo 60 cm sněhu. Strojová úprava všech okruhů jak na Bukovou horu, tak Suchý vrch proběhla v úterý, tedy ještě před sněžením.

Rychlebské hory

Dolní Morava: po sněžení byly dnes odpoledne projety všechny hlavní trasy. Sněhu je v lese stále dostatek. Úprava všech stop v lese bude probíhat do konce března, pak dojde k omezením z důvodu plánovaných prací v lese
Magistrála z Hynčic na Kladské sedlo, Kunčickou horu, a k Medvědí Boudě byla také upravena během dnešního dne. Stav je stále dobrý.
Paprsek – výška sněhu je okolo 40 cm, i zde připadlo několik centimetrů nového sněhu. Trasy jsou upravovány průběžně, sjezdy do nižších poloh – Vrbno, Petříkov jsou s jehličím a ledem. Podmínky ve vyšších polohách jsou stále dobré.

Jeseníky

Dlouhé Stráně: zde se informace trochu rozcházejí. Jedna říká, že cesta od lanovky na Medvědí horu k horní nádrži je sjízdná, ale po sněžení bez strojové úpravy. Dle webu jdemenabezky.cz ze dne 16.3. by měl být stav této cesty špatný a strojová úprava ukončena. Na okruhu okolo Mravenečníku rolba nejela, v dobrém stavu by měla být stopa ze středy okolo horní nádrže k dolní nádrži. Propojení Hladovou cestou na Červenohorské sedlo je také již delší dobu bez strojové úpravy.
Červenohorské sedlo: Vřesová studánka, Petrovka, Švýcárna – rozcestí pod Pradědem stav dobrý, silnice na Ovčárnu a Praděd již horší. Okruhy v běžeckém areálu v dobrém stavu.
Skřítek – Alfrédka – Nová Ves – Karlov – Hvězda: na Skřítku sice připadlo několik centimetrů nového sněhu, ale na strojovou úpravu to již není. Vyrazit však můžete od Ztracených kamenů, kde je upraveno rolbou z Karlova. Od Mravencovky nahoru nový sníh přikryl všechnu špínu, upraveno bylo ve středu. Kapitánská cesta směr Hvězda v letošní zimě naposledy, kvůli plánované těžbě dřeva.
Aktuálně upravené trasy v Jeseníkách i jejich kvalitu najdete na www.jdemenabezky.cz

Vysočina

Nové Město n. Moravě – je stále k dispozici Vysočina aréna. Rozpis hodin pro veřejnost najdete v kalendáři. Na nedělní odpoledne je v plánu zábavná akce Poslední mazání/Karneval.

Beskydy

Pustevny: rozsáhlejší strojová úprava proběhla před víkendem. Stav stop ve sjezdech k chatě Mír a na Martiňák byl dobrý, ovšem po dešti v tomto týdnu může být v nižších polohách horší. Magistrála směr Radhošť, Tanečnice a Zmrzlý vrch byla upravena ve středu.

Šumava

I zde se strojová úprava přesouvá do vyšších poloh. Obecně se dá říci, že mezi Kvildou a Horskou Kvildou jsou již vytátá místa a sjízdnost je horší, strojová úprava již není možná. Úsek Kvilda - Prameny Vltavy je zpočátku horší, ale ve vyšších polohách již dobrý.
Zadov – Churáňov: ve středu odpoledne proběhla úprava tras Zadov (U Lenců) – Pláně a na lyžařském stadionu Churáňov. Zde je kvalita dobrá, ale na ostatních trasách jsou zcela odtátá místa a sjízdné jsou s velkou opatrností. Lesní úseky jsou hodně špinavé.
Modrava - výška sněhu okolo 30 cm, po ránu zmrzlý, přes den měkne. Ve středu byly upraveny trasy Modrava - Březník, Ptačí nádrž – Černá hora – Prameny Vltavy, Ptačí nádrž – Černohorská nádrž – Modravský most a na Filipovu Huť k závoře, Modrava – Rybárna – Javoří pila.
Železnorudsko: sněhu na trasách ubývá. Dnes proběhla poslední strojová úprava a rolba bude stažena. Upraveny jsou tedy trasy: Gerlova huť – Popelné domky – Armádní, Polomská – Nad Samotami a tzv. Pošťácký okruh.
Aktuální info ze Šumavy najdete na bilastopa.cz, upravené trasy na bilestopy.cz

Krušné hory

Krušné hory západ: rolby byly v terénu ve středu večer. Proběhla úprava magistrály mezi Božím Darem a Bublavou i dalších tras na hřebenech hor - pravděpodobně jedna z posledních v tomto rozsahu. Sníh na některých místech začíná rychle odtávat (např. u Rolavy nebo Bublavy), ve vzrostlém lese je sníh znečištěn jehličím, ale na loukách a pláních ve vyšších polohách i širších lesních cestách jsou podmínky na březen velmi dobré.
Aktuální informace ze západní části Krušných hor najdete na krusnehoryaktiv­ne.cz

Cínovec – Vitiška: i zde sněhu ubývá, sjízdná je pouze trasa Cínovec (statek) – Vitiška (odpočívadlo pod vrcholem Pramenáče). Rolbou projeto ve středu, v sobotu zde vyjede rolba naposledy.
Stav stop můžete sledovat na skimapa.cz - Východní Krušné hory