Jizerské hory

Bedřichov: v okolí Bedřichova je ve stopách již poměrně hodně jehličí. Nejlepší podmínky jsou v okolí Smědavy, Jizerky, Knajpy nebo Paličníku. Dnes odpoledne Jizerská o.p.s. upravila trasy mezi Smědavou – Jizerkou – Orle, na Paličník nebo Soušskou silnici. Dále z Bedřichova na Rozmezí, Knajpu, Štoplišskou cestu, Točnu – Novou Louku – Bedřichov. Rolba vyjíždí prakticky denně, Jizerské hory jsou tak jistotou kvalitních stop i v tomto jarním období.
Jakuszyce: ráno se teploty pohybují okolo 0°C, přes den stoupají vysoko nad. Včera byly upraveny trasy z Jakuszyc na Orle, trasa z Orle na Rozdroże pod Cichą Równią a také Dolny Dukt. Další úprava je v plánu na pátek.
Kořenov – Příchovice: v úterý byl ohlášen konec úpravy běžeckých stop vzhledem k teplému počasí. Poslední strojová úprava je tedy z minulého týdne. V lesních úsecích bude velké množství jehličí.

Krkonoše

Harrachov – ve středu bylo upraveno rolbou zhruba 50 km stop. Terex, Vosecká, Krakonošova snídaně, Harrachova cesta. Dnes odpoledne jela rolba Kládovou cestou, okolo vrchu Ptačince a zpět k Mumlavské Boudě. Aktuálně projeté trasy najdete na mapy.cz
Mísečky: i zde platí, že v lesních úsecích je sníh špinavý. Nejlepší volbou tak budou svážnice a výjezd na hřebeny.
Benecko: závodní okruhy a sjezd na Rovinka byly upraveny v úterý ráno.
Špindlerův Mlýn – Svatý Petr: trasa Buď Fit z Dívčích Lávek upravena v úterý večer.
Velká Úpa: dnes odpoledne upraven okruh z Portášek okolo Pěnkavčího vrchu.
Jánské Lázně - Černá hora– sněhové podmínky jsou stále dobré, ovšem poslední strojová úprava okruhů je z minulého týdne, pouze příjezdová silnice byla upravena v úterý. Doufejme, že před víkendem rolby opět vyjedou a trasy ještě upraví.

Orlické hory

Sníh zcela zmizel z luk okolo Orlického Záhoří, sjet už se také nedá ani přímo do Deštného. Dobré sněhové podmínky však zůstávají na hřebenové trase mezi Sedloňovským vrchem – Šerlichem – Velkou Deštnou – Pěticestím – Anenským vrchem. Vhodná nástupní místa jsou Šerlišský mlýn, Šerlich, Mezivrší. Sjezd k Haničce je velmi špinavý, navíc už je tam i jedno vytáté místo. Stejně tak ve sjezdu do Deštného bunkrovkou z Kamenného vrchu je na mnoha místech silná vrstva jehličí.
Před víkendem by měla vyjet rolba minimálně z Deštného a Říček a upravit hřebenovou trasu.
Stav úpravy tratí najdete na stránkách Inforcentra Deštné

Suchý vrch

Červenovodské sedlo: na Suchém vrchu je okolo 40 cm sněhu. Avšak poslední strojová úprava je týden stará, navíc na většině tras je sníh hodně špinavý.

Rychlebské hory

Dolní Morava: všechny trasy byly upraveny během dnešního dne. Stav je dobrý, ve vyšších polohách výborný.
Paprsek – výška sněhu je okolo 25 cm, v lesích špína, ale trasy se stále upravují. Aktuálně projeta hranice, Pohádka, Malý Šengen a od Císařské boudy na Černý potok nad Petříkovem.

Jeseníky

Dlouhé Stráně: okruh okolo horní nádrže je stále sjízdný, na Hladové cestě už se mohou vyskytnout vytátá místa, strojová úprava proběhla minulý týden.
Červenohorské sedlo: na Švýcárnu je stále sněhu dost, rolba však v tomto týdnu ještě nejela. Od Švýcárny na Praděd a Ovčárnu jsou čerstvě najeté stopy. Stejně tak se pravidelně udržují i závodní okruhy.
Skřítek – Alfrédka – Mravencovka: ze Skřítku se musí kousek pěšky, ale zhruba od Ztracených kamenů jsou podmínky již dobré. Upraveny byly ve středu trasy na Alfrédku, okolo Ostružné a na Mravencovku.
Aktuálně upravené trasy v Jeseníkách i jejich kvalitu najdete na www.jdemenabezky.cz

Vysočina

Nové Město n. Moravě – je stále k dispozici Vysočina aréna. Rozpis hodin pro veřejnost najdete v kalendáři.

Beskydy

Pustevny: rolba vyjela naposledy v úterý a upravila hřebenové trasy na Radhošť, Tanečnici a Zmrzlý vrch, sjezd k Martiňáku pouze pro přístřešek Bařiny. Spodní partie už jsou hodně špinavé a ledovaté.

Šumava

Sněhu v nižších polohách výrazně ubylo. Posledním místem, kde se bude na víkend upravovat rolbou je Modrava. Podle aktuálních podmínek by měla vyjet směr Březník. Na Javoří pilu už je sněhová vrstva nesouvislá.
Aktuální info ze Šumavy najdete na bilastopa.cz, upravené trasy na bilestopy.cz

Krušné hory

Krušné hory západ: i zde sníh rychle ubývá, proto např. rolba z Abertam vyjela v pondělí naposledy. Stále jsou však sjízdné a upravované trasy na Chaloupkách, Rolavě, Jelení nebo Perninku, tam proběhla úprava ve středu večer. Kromě toho byly také projety stopy v okolí Loučné, Halže, Klínovce a Meluzíny, včetně spojky k Suché.
Aktuální informace ze západní části Krušných hor najdete na krusnehoryaktiv­ne.cz