Jizerské hory

Trasy se upravovaly naposledy v neděli, ale již na zítřek slibuje Jizerská ops čerstvé stopy na těchto úsecích: Jizerka, Promenádní, Smědava, Kasárenská, Knajpa, Knížecí, Jizerka - Mořina , Bedřichov, Nová Louka, Kristiánov, Rozmezí, Knajpa, Rozmezí, Kristiánov, Bílé buky, Točna, Kristiánov, Nová Louka, Bedřichov. Nejlepší podmínky jsou mezi Smědavou, Jizerkou a Mořinou. V nižších polohách se vyskytují vytátá místa, která nemusí být pod vrstvou čerstvého sněhu vidět. Na Jizerce byl dnes poprašek, na Rozmezí asi 5 cm nového, pomalejšího sněhu.


Jakuszyce: připadlo několik centimetrů a ranní teplota -2°C. Dnes čerstvě urolbovány téměř všechny trasy.

Krkonoše

Harrachov – v úterý odpoledne jela rolba Harrachovou cestou od Mumlavského vodopádu, přes Krakonošovu snídani na Voseckou. Ovšem lepší bude vyrazit na upravované okruhy do Jakuszyc, které jsou téměř za rohem. Aktuálně projeté trasy najdete na mapy.cz
Mísečky a Benecko: připadlo pár centimetrů nového sněhu, fouká silný vítr, upraveny jsou závodní okruhy po 7 km. Trasa přes Janovu horu na Rovinka a Benecko je sjízdná.
Jánské Lázně - Černá hora– ani zde rolba během týdne na úpravu tras nevyjela. Nicméně sněhu je dostatek a vzhledem k tomu, že sjezdovky jsou stále v provozu, dá se očekávat, že na víkend budou i strojové stopy pro běžkaře.

Orlické hory

Ještě v úterý byla hřebenová trasa od Šerlichu po Mezivrší sjízdná bez přenášení. Pěkný byl i úsek k Anenskému vrchu. Sjezdy do nižších poloh již byly špinavé a občas se vyskytlo i vytáté místo. V noci na dnešek připadlo na hřebenech pár centimetrů nového sněhu. Lyžařská střediska v Říčkách a v Deštném ukončují o tomto víkendu sezónu, takže v pátek ještě úprava stop na hřebenech proběhne.
Stav úpravy tratí najdete na stránkách Inforcentra Deštné

Rychlebské hory

Dolní Morava: ukončila sezónu na sjezdovkách o uplynulém víkendu. Strojová úprava běžkařských stop tedy není jistá. Každopádně v horních polohách Jesenické magistrály je sněhu stále dostatek.
Paprsek – na dnešek napadly asi 4 cm sněhu, pokud do víkendu ještě připadne další, budou projety některé okruhy. Info najdete na stránkách chaty Paprsek

Jeseníky

Praděd: rolba dnes upravila úsek mezi Švýcárnou, Pradědem a Ovčárnou včetně okruhů ve skiareálu. Trasa z Červehohorského sedla byla rolbou projeta před uplynulým víkendem. Sjízdná nejspíše bude.
Alfrédka – Mravencovka: tento úsek bude ještě sjízdný, pokud připadne nový sníh, který přikryje špínu a jehličí.
Aktuálně upravené trasy v Jeseníkách i jejich kvalitu najdete na www.jdemenabezky.cz

Šumava

Na Šumavě nový sníh zatím nenapadl. Již počátkem týdne nebyla souvislá sněhová vrstva ani na trasách v okolí Modravy, kde probíhala poslední strojová úprava. Více sněhu je pouze v hřebenových částech hor a rolby již nevyjedou.

Krušné hory

Krušné hory západ: v pondělí se objevila zpráva, že lyžařská sezóna končí. Na řadě míst sníh odtál, takže strojová úprava rolbou není možná. Nicméně pokud by o víkendu napadlo větší množství sněhu, rolby ještě vyjedou. Ve výškách nad 800 m již sice sníh padá, ale je ho stále ještě málo.
Aktuální informace ze západní části Krušných hor najdete na krusnehoryaktiv­ne.cz