Muži

Nejrychleji 9,1 kilometrů dlouhou trasou z Jablonce nad Nisou přes Bedřichov až na Královku vystoupal v čase 28:19.1 Jan Šrail, jehož marně doháněli vítězové předešlých dvou závodů na mistrovství ČR. Šampion ze sobotního individuálního závodu Adam Fellner tentokrát bral stříbro, Jakub Štvrtecký, jenž ovládl úvodní páteční sprint a v sobotu bral druhé místo, na krk po výjezdu pověsil bronzovou medaili.

„Nevěděl jsem popravdě, co od závodu čekat. Celé léto jsem se připravoval individuálně, takže jsem neměl žádné porovnání,“ uvedl Šrail. „Už od začátku jsem se snažil to nějakým způsobem roztrhat, protože jsem věděl, že všichni ostatní také pojedou maximální tempo. Pak jsme se oddělili s Adamem Fellnerem a jakmile se šlo do finiše, tak už jsem věděl, že bych mohl mít navrch,“ popisoval vítěz.(Krátký sestřih z čelní skupiny mužů na cca 3. km po startu)


Ženy

Opravdovou nadvládu na MČR předvedla Kateřina Janatová. Ta dojela ve výjezdu do cíle první stejně jako v předešlých dvou závodech na severu Čech, čímž zkompletovala zlatý hattrick, a stala se tak absolutní vítězkou. Náročný výjezd do vrchu zvládla pětadvacetiletá reprezentantka v čase 31:52.2.

„Vyhrála jsem, takže závod hodnotím kladně. Bolelo to, byl to náročný výjezd. Jsem ráda, že už to mám za sebou,“ usmívala se v cíli Janatová. „Čekala jsem, že pojedeme více na finiš, než že bych se v půlce utrhla. Mám velkou radost,“ dodala.

Stejně jako po sobotním individuálním závodu Janatovou na stupních vítězů doplnily druhá Kateřina Razýmová, jež o víkendu absolvovala první závody po červnovém narození dcery Izabely, a třetí Tereza Beranová.(Krátký sestřih z výjezdu na přední skupinu závodnic)


Junioři

V poslední části letošního MČR zaznamenal z juniorů nejlepší čas Kryštof Horník. Ten nedělní úsek ujel za 30 minut a 21 sekund. Na stupních vítězů ho doplnili druhý Ondřej Pilař a třetí Jiří Tuž. Právě Tuž zažil bezpochyby nejpovedenější akci ze všech juniorů, když dvakrát zvítězil a ve výjezdu získal bronz.


Juniorky

Kategorii juniorek ovládla domácí závodnice Tereza Prokešová, která tak k pátečnímu stříbru přidala o jeden stupeň cennější kov. Prokešová měla na druhou Ivu Vránovou, jež se po sobotní třetí pozici posunula o jednu příčku výš, téměř dvouminutový náskok. Třetí místo obsadila Jana Leblochová.


Kompletní výsledky z celého MČR naleznete zde.


Zdroj: Svaz lyžařů ČR